Chutná těla

Chutná těla https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127721/mid_chutna-tela-1lK-127721.jpg 4 194 58

Nechutně vtipný a zároveň dojemný horor nám nabízí netradiční pohled na těžký (ne)život jednoho existenciální krizí sužovaného zombíka. Touží po prožitcích a vzpomínkách, ale paměť mu po nesmrti příliš neslouží. Aby se vůbec dostal k nějaké duševní potravě, sežere mozek zamilovaného mladíka. Následkem tohoto činu se zamiluje do stejné holky jako jeho oběť. Příběh Romea a Julie po konci světa může začít. V únoru 2013 má premiéru americký film, natočený na motivy románu Chutná těla, s Nicholasem Houltem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

Warm Bodies , 2010

Đominica
10.01.2014 3 z 5

Jednoduché. Plynulý děj. Docela dobrá knížka. Ale nic extra .. :)

neliot
22.10.2013 5 z 5

jako oddechovka a kniha od které se moc nečeká je to dobré...ale pro náročné čtenáře to mc nedoporučuji...

Ruxandra
21.08.2013 4 z 5

Pokud od této knihy budete čekat něco duchaplného, tak vás zklame. Ale pokud hledáte odpočinkové čtení, které nepotřebujete rozpitvávat do hloubky, je to kniha pro vás:)

Anne Leyyd
03.08.2013

Ke knize jsem se dostala díky stejnojmennému filmu, který se mi (až na pár nechutných scén s mozkem) opravdu líbil. Přišlo mi to originální, vtipné a romantické. Navíc Nicolas Hoult a Theresa Palmer hráli skvěle. Tak jsem myslela, že kniha bude podobná.

No, jak se to vezme – postava Julie mě vyvedla z omylu, protože byla úplně jiná než ve filmu, což mě docela zklamalo.

Knihu jsem však přestala číst kvůli tomu, že mi to opravdu přišlo nechutné až moc. Já nevím… ještě bych skousla ten mozek pro vzpomínky, ALE škola pro děti kde se učí zabíjet Živé, tzv. kostel, pak pokus o sex mezi zombiemi… no, zkrátka ČEKALA JSEM NĚCO JINÉHO a méně nechutného. Cíťa nejsem, jenže tohle bylo moc i na mě.

Warm bodies - snad jeden z mála filmů v historii, o kterém můžu prohlásit, že je MNOHEM LEPŠÍ, než jeho knižní předloha.

margotkla19111
29.07.2013 5 z 5

Neobvyklý a neokoukaný příběh. Vtipně napsaný,perfektně vykreslený. I když je od začátku jasné jak kniha dopadne,stojí za to si jí přečíst. Byla jsem z ní opravdu nadšená a rozhodně jí nečtu naposledy.

bookcase
12.07.2013 5 z 5

Vtipný horor? To jako fakt? No fakt. Bavila jsem se od začátku až do konce, i když jinak zombie moc nemusím :D.

Sigas
30.06.2013 3 z 5

"Jsem Mrtvý, ale není to tak zlé. Naučil jsem se s tím žít." Začátek příběhu o zamilovaném zombíkovi ukazuje, proč tahle knížka stojí za přečtení. Absurdní existence Nemrtvých skýtá spoustu příležitostí, které může ironický nadhled komicky zužitkovat. Vrcholem pro mě bylo zombíkovo rande, pasáž, kterou jsem vzhledem k tomu, že mé sociální dovednosti jsou asi tak na úrovni této zachovalé mrtvoly, četl s hlubokými sympatiemi.
Bohužel spolu s tím, jak jsme čím dál víc vtahováni do světa živých, příběh zajíždí do obvyklých kolejí romantické dystopie. S živými už není sranda, smrt a ztrátu končetin berou moc vážně a pořád něco řeší: v jakém světě to žijeme, jak jsme se dostali až sem, jak můžeme získat svou lásku a zachránit budoucnost? A tímhle hraním na vážnou notu se brzy nutně vytratí většina ironie, na které knížka ze začátku stála.
Zhruba první třetinu bych hodnotil nadprůměrně, zbytek mě trochu zklamal. Kdyby to šlo, dal bych tři a půl hvězdičky.

daviskaaa
29.04.2013 3 z 5

Taková milá jednohubka... Nenáročná kniha s nápadem, který zaujme.

Posli
28.04.2013 4 z 5

Líbilo se mi, jak byl příběh napsán. Ta lehkost a humor do toho příběhu pasovaly. Sice mi občas přišlo divné, když R říkal, že nevnímají počet dní atd. a o pár vět dál se psalo: Za tři dny…R jsem si opravdu oblíbila a dost jsem mu fandila. Ze začátku mi trochu vadila Julie, ale nakonec se z ní taky vyklubala fajn postava. Prostě knížka na oddech.

Library&me
23.04.2013 3 z 5

Možná jsem přeci jen od knížky očekávala více humoru,.. Je to opravdu spíše jen zaláskovaný příběh se zajímavou zápletkou,.. :o) Jsem zvědavá, jaký bude film,..

Čoko
29.03.2013 4 z 5

Opravdu nevídaná kniha. Dobře se četla, ale docela jsem se ztrácela v ději když tam byl Perryho příběh.

Kate.S
23.03.2013 3 z 5

Zajímavý námět, o tom není pochyb. Ale beru to spíše jako průměrnou četbu na oddech a zasmání. Juliin slovník mi ale občas lezl na nervy. A stala se pro mě nesymptickou postavou.

Blackhouse
16.03.2013 5 z 5

Originální nápad. Ze začátku jsem si říkal, co to vlastně čtu? Ale, jakmile jsem se do příběhu začetl, kniha mě nepustila. Doporučuji

Radzha
13.03.2013 3 z 5

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nejradši bych dal 3,5....Kniha je čtivá a rozhodně nelituju toho, že jsem si ji koupil a přečetl během chvilky. Příběh je zajímavý díky kombinací žánrů. Říkám hlavně, protože dějová linie je svým způsobem jasné už od začátku, i když některé části mě příjemně překvapily a o vtipné momenty nebyla opravdu nouze. Co mě zarazilo, je použití vulgarismu, který jsem nečekal, ale bez pár těchto slovíček by knížka asi nebyla tak čtivá...Jedinou výtku mám a to, že příběh byl ukončen strašně rychle, myslím si, že pár stránek navíc by neuškodilo....No, nic méně knížku doporučuju, protože se při ní člověk dokonale odreaguje, jelikož kde jinde se člověk setká se zombie Romeem a sprostou Julií ....

Omy
27.02.2013 3 z 5

Mě braly obě půlky, nudily mě akorát Perryho (a všech, které R sežral:) vzpomínky, to jsem se málem uzívala k smrti..

Problém je ale v tom, že knížka (a film) je prezentovaná jako příběh o lásce zombíka a lidské holky, díky které se začínají "polidšťovat" taky ostatní zombie → no a já jsem to v tom prostě neviděla.
Někde na začátku, když R pozná Julii, je popsané, jak ho ostatní zombie napodobují.. bylo to tímhle? Nebo čím? A jak se k tomu připletly ty stovky dalších zombií, které se objeví na konci? Ti přece R a Julii ani neviděli? Takže proč se vlastně začali měnit?

X3ON
10.01.2013 3 z 5

jak pise boboking, prvni pulka super, ale druha uz me nebrala, alei tak zajimave cteni ;)

Boboking
26.09.2012 4 z 5

Z počátku to bylo vtipný, plno černého humoru, pro nás "smrtelníky" z toho pohledu zombíka. TRochu se to v polovině zvrtlo v romantiku a jakoby se žánr změnil. Závěr byl vlastně o tom, jak láska a odvaha zvítězí na nenávistí. Přesto knihu doporučuji!!!

Lady Lili
25.08.2012

Ze začátku mi to nepřišlo moc romantické se vším tím tlením a rozpadáním se. Ale od určitého okamžiku mi vstoupily slzy do očí, příběh mě chytl do svých spáru a nechtěl mě pustit, dokud jsem ho jedním dechem nedočetla. Kdo by to byl řekl, že zombie může být romantický hrdina.

zfilmováno zombie pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Isaac Marion