Churchill

Churchill https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298726/bmid_churchill-QfN-298726.jpg 3 4 2

Kniha představuje kompletní a místy bolestnou a nepříjemnou revizi pohledu na jednu z nejvýznamějších postav 20. století. Winston Churchill zaujímá v moderních britských dějinách jedinečné, téměř mýtické postavení. Tato biografie je první kompletní, rozsáhlou, neoficiální studií. Využívá rozsáhlý archivní materiál a vytváří velmi odlišný porttrét na tohoto státníka. Autor nastoluje i zásadní otázky týkající se kompetentnosti jako válečného vůdce.... celý text

Petr0747
29.11.2020 odpad!

odpad...-:(((.

francouz
29.05.2016

Churchill byl ze všech státníků tohoto století nejvíc posedlý snahou ovlivnit způsob, jakým bude
jeho život interpretován." Churchill si totiž již od mládí uvědomoval, jakou moc má slovo, a snažil se, aby si vypěstoval styl, který by byl působivý a dobře se četl.Ponting líčí politika, který měl rasistické názory, nesnášel demokracii, nevěřil v sociální pokrok. Je to politik, který chtěl provést předběžný nukleární útok na Sovětský svaz. Jeho rasové názory jsou dobře zřejmé z citace Rooseveltovu poradci : " Nedovolíme, aby Hotentoti na základě lidového hlasování zahnali bělochy do moře." Líbilo se mi nezkreslené vylíčení tohoto mnohdy glorifikovaného státníka, jako člověka, který byl velmi chybujícím, který chtěl spět za každou cenu, i když byla vykoupena mnohdy zbytečnou krví.

Winston Churchill, 1874-1965

Clive Ponting