Zelené dějiny světa: Životní prostředí a kolaps velkých civilizací

Publikace přináší nový pohled na dějiny lidstva, vzestup velkých civilizací a příčiny jejich pádu. Upozorňuje na to, jak zásadním se stalo vyčerpání dostupných přírodních zdrojů při zhroucení velkých kultur v historii lidstva, a popisuje vliv životního prostředí na naše dějiny během posledních 10 000 let. Svůj výklad začíná na Velikonočním ostrově, který slouží jako odstrašující příklad neschopnosti lidské společnosti zastavit ničení přírodních zdrojů. Naše globální společnost v současnosti těží nesrovnatelně rozsáhlejší zdroje – budeme schopni překonat překážky, které vedly k zániku předchozích civilizací? Clive Ponting nenavrhuje řešení, ale poskytuje rozsáhlý a střízlivý pohled na historii lidstva a jeho vztah k životnímu prostředí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380583/big_zelene-dejiny-sveta-zivotni-prostre-dQO-380583.png 4.54
Literatura naučná, Historie, Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , Karolinum

A Green History of the World: The Environment and the Collapse of Great Civilizations, 1991

Kniha Zelené dějiny světa: Životní prostředí a kolaps velkých civilizací

Dandy1
09.07.2019

Je zajímavé číst, jak si příroda dokázala od počátků věků poradit s přemnoženými lidmi. A jak pár století zpět člověk přírodu přechytračil. Ale na jak dlouho to bude?

civilizace ekologie kolaps civilizace

Clive Ponting
britská, 1946
2018  Zelené dějiny světa: Životní prostředí a kolaps velkých civilizací
1997  Churchill

Kniha Zelené dějiny světa: Životní prostředí a kolaps velkých civilizací je v

Právě čtených3x
dalších seznamech2x