Chlumecko, Novobydžovsko: historie a architektonické památky Pocidliní. 1

Chlumecko, Novobydžovsko: historie a architektonické památky Pocidliní. 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168705/chlumecko-novobydzovsko-historie-a-architektonicke-pamatky-pocidlini-1-168705.jpg 5 3 3

Široce pojaté vylíčení proměn architektury dané oblasti na pozadí vývoje historického, společenského, vývoje osídlení a krajiny od předhistorických počátků do konce 17. století Pocidliní autor vymezuje jako oblast kolem Cidliny v úseku od Veselské Lhoty, přes Nový Bydžov, Chlumec nad Cidlinou po Žehuň a Dobšice. Detailně se věnuje vývoji jak městské, tak venkovské architektury, sídelnímu a hospodářskému vývoji regionu. Text doprovází množství plánků, černobílých fotografií, nákresů a map. První svazek sleduje proměny Pocidliní až do konce 17. století, z 18. století zpracovává pouze barokní rozkvět Chlumce nad Cidlinou ... celý text

Sandik
23.04.2015 4 z 5

Výborně zpracovaný soupis památek, jemuž je ovšem nutné vytknout skutečně mizernou kvalitu reprodukovaných fotografií a vyobrazení.

HardAngela
21.10.2013 5 z 5

Kniha mi dost pomohla při zpracovávání mé seminární práce. Kdo pochází z této oblasti a kdo se trochu zajímá o vývoj chlumecko-novobydžovského území, ten by mohl být spokojen, neboť je vidět, že panu Kučovi tato oblast rozhodně není cizí....Asi tak 60-70% textu jsou kapitoly vesměs chronologicky seskládané právě z těch úseků informací z různých vesnic a oblastí, které se k dané kapitole zrovna vztahují. Orientace v textu vám je usnadněna tučným zvýrazněním názvu obce, o které se v daném odstavci mluví...Já osobně nemám výhrad a jsem spokojená.