Chlebíčky a další recepty z bistra Sisters

Chlebíčky a další recepty z bistra Sisters
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409651/bmid_chlebicky-a-dalsi-recepty-z-bistra--ZbJ-409651.jpg 5 4 4

“Tohle je příběh chlebíčkového bistra Sisters, kde jsme zkusili dát tradiční české lahůdce tu nejkvalitnější možnou podobu jakou kdy měla.”, říká Hana Michopulu, zakladatelka bistra a autorka knihy.“ “Psali ho vlastně sami naši zákazníci a vybrali tak pro vás to nejlepší.” V kuchařce najdete neoblíbenější recepty na českou klasiku stejně jako inovace ve stylu Sisters, plus oblíbené polévky, dezerty a nápoje. Odhalíte tajemství slavného řepného chlebíčku, naučíte se pořádný hermelínový, ochutnáte legendární rostbífový, ale i chlebíčky pro děti a vegetrariány. Od teď už vždy budete mít originální inspiraci na narozeninové oslavy a Silvestr.... celý text

Přidat komentář

angloumene
10.01.2021 4 z 5

Chlebíčky z bistra Sisters neklamou názvem a nabízí pořádnou porci chlebíčkových receptů. Kromě toho také polévky, sladké a nápoje. A nejen to! Kniha nás stručně, ale poutavě provádí příběhem autorky a hlavně jejího bistra. Text je dost vyvážený a podařeně navádí k ochutnávce předkládaných pokrmů.

Je asi jasné, že jsem dlouho nevydržela a hned se pustila do toho nejlepšího, co kniha nabízí... Do chlebíčků! Do oka mi padly klasiky v podobě budapešťského chlebíčku, chlebíčku s vajíčkovou pomazánkou, šunkového chlebíčku a aby toho nebylo málo tak jsem přidala ještě makrelový chlebíček s řepou a bramborovým salátem. A výsledek? Všem strávníkům se dělaly boule za ušima. Překvapilo mě, že se rozdělili do několika skupinek a každá orodovala za jiný druh. No prostě sen každého kuchaře.

Jaký je můj konečný verdikt? Na to je ještě brzy... Kniha je velmi pěkně zpracovaná, škoda jen, že ne každý recept nabízí fotku. Na konci mi chybí rejstřík, ale to už by byla jen taková malá třešnička. Celkově se jedná o dost zajímavý kousek, se kterým rozhodně neskončím u čtyř chlebíčků.

radka4524
23.09.2020 5 z 5

Vždy jsem do Sisters ráda chodila na řepový chlebíček, takže jsem kuchařku musela mít, abych si mohla jejich pomazánku udělat doma.
Navíc kuchařka nabízí i mnoho dalších receptů např.: na polévky, limonády či dezerty (dýňová bábovka byla super).


Autorovy další knížky

2009  89%Kuchařka Zpátky domů
2011  83%Recepty z farmářského trhu. I. díl, Podzim-zima
2013  77%Recepty z farmářského trhu. II. díl, Jaro-léto
2019  90%Chlebíčky a další recepty z bistra Sisters