Chlapec v kufru

Chlapec v kufru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175345/bmid_chlapec-v-kufru-djQ-175345.jpg 4 311 89

Nestává se každý den, aby někdo na kodaňském hlavním nádraží vyzvedl z úschovny kufr a našel v něm asi tříletého chlapečka v bezvědomí. Právě to se však přihodilo Nině Borgové: neměla se do zavazadla dívat a neměla by se ani starat o osud jeho obsahu, ale to by nesměla být sama matkou dvou dětí a navíc zanícenou dobrovolnicí Červeného kříže. Záhy zjistí, že o neobyčejnou „zásilku“ je velký zájem – až příliš velký, a smrtelně nebezpečný… Dá se – v dnešním civilizovaném světě – lidský život koupit? Prodat? Vyměnit? Dánský thriller roku, přeložen do 27 jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Drengen i kufferten , 2011

Arsi
10.01.2020 3 z 5

Trochu jsem tápala, ztrácela jsem se. Vybrala jsem si ji kvůli Čtenářské výzvě. Podle mě spíš průměr. Asi by jí ani nedoporučila.

lehaje
05.01.2020 5 z 5

V ramci vyzvy jsem objevila tuto knížku. Od začátku mě chytka a nepustila. Moc pěkný příběh. Chování hkavni hrdinky bylo sicevtrichu nepochopitelné, proč nevěřila policii, ake když se od té nelogicnosti opristim, tak naprosto super.

Merynkaw
07.08.2019 5 z 5

Precetla jsem za jednoho destiveho dne. Kniha se mi libila.

DK197
23.05.2019 3 z 5

Detektivku můžete napsat dvěma způsoby: buď necháte čtenáře věci postupně odhalovat spolu s hlavním hrdinou, nebo čtenáři dopředu rozdáte karty a čekáte, jak se to dozví postavy knihy. Překvapením bývají jen detaily. Buď cesta, nebo puzzle. Tohle jsou jednoznačně puzzle. Mnohdy zdlouhavé. A to mě nikdy moc nebaví, bohužel. Absurdní rozhodnutí hlavní hrdinky, které stojí v hlavní zápletce hodnotit nebudu, dělá to z ní nevšední charakter, ale nedává mi logiku, co jako měla v plánu... Závěr mohl být víc dotažený.

Klady - čtivost, původní námět, spojení Dánska s Litvou, některé charaktery a psychologie postav.
65 %

jana79
25.02.2019 2 z 5

Netradicni detektivka od zacatku az do konce

helenkan
21.01.2019

Přiznávám,tentokrát jsem to vzdala a nedočetla.

Zlatinka.Emilly
24.09.2018 5 z 5

Z počátku mi dělalo problémy zapamatovat si kdo co a kdy … ale pak se to všechno začalo rovnat k pochopení. Moc se mi to líbilo, obdivovala jsem dvě hlavní aktérky. Jednu za to, že navzdory tomu, že sama měla rodinu, bojovala o to, aby se chlapec vrátil do té své, druhou za to, že nečekala doma schoulená do své bolesti, ale udělala maximum, aby své dítě zachránila. Když se na konci knihy rozuzlila celá ta pointa příběhu, bylo mi smutno z toho, čeho všeho je člověk schopný jen proto, aby udělal dobře svému já. Přitom cesta tady byla. Cesta kde se nemusela prolévat krev, cesta která byla přímá a došla by stejného, možná i kvalitnějšího výsledku. A která máma nebo táta by řekl ne?

sarkaditt
05.06.2018 5 z 5

Ze začátku mi dělalo problém se zorientovat kdo je kdo, už kvůli nevšedním jménům a vícero postavám. Příběh jako takový se mi líbil a zaujal mě. U konce mě mrzelo, že byla kniha věnovaná už jen dánské záchránkyni (jak jde zas někomu pomáhat) a ne osudu chlapce a jeho matky, postřeleného muže, nemocného chlapce a také by mě zajímalo, jak dopadla Barbara, komplic únosce. Stačilo by pár stran. Škoda. Jinak se mi kniha líbila.

myšpa
02.06.2018 2 z 5

Kniha mně nezaujala.

bezprezdivky
05.01.2018 2 z 5

Vcelku chytlavá kniha, čtivá. Všechno ale sráží hned základ zápletky - kolik lidí z tisíce by po nálezu dítěte v kufru jednalo tak, že skočí do auta a i s dítětem odjede, jako hlavní hrdinka, namísto logického kontaktování policie ? Podle mého nikdo .....

Věrča18
21.09.2017 5 z 5

Po této knize jsem sáhla víceméně nedobrovolně, na dovolené, když už jiné možnosti nebyly. Musím říct, že mě chytla od prvního okamžiku, byla velmi dobře napsaná, příběh zajímavý a poutavý. Líbilo se mi propojení více zemí (Dánsko a Litva), mnoho typů lidí, motivů jejich jednání, za mě OK.

Janeee
08.09.2017 3 z 5

Od knihy jsem čekala pořádné napětí a to jsem tam bohužel nenašla v takové míře, jak bych chtěla... Kniha není špatná, ale jak už se tady píše... taková nemastná neslaná... Nemělo to ten dobrý spád.

ren6939
10.08.2017 3 z 5

Zajímavá kniha, která nemá "ústředního policejního" hrdinu.

micha-ella
02.08.2017 2 z 5

Nemohla jsem se začíst. Moc postav, dvě dějové linie, nezaujalo mě to.

medlovice
18.07.2017 2 z 5

Nalákal mě obal , roztomilý vykulený chlapec a vtipný zavazadlový štítek se jmény autorů. Tmavý obal dal tušit že skrývá nějaké temné tajemství . Ale uvnitř byl sice dobře napsaný příběh ale zalitý mezinárodním gulášem, a když člověk čte jednu knihu i dva týdny pak neví kdo je kdo. A to je chyba.

barusak1
27.06.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla. Jen mi vadilo moc postav. Příběh o únosu dítěte kvůli .... je dost drsný, ale děje se to, bohužel

happy-smile
21.06.2017 3 z 5

Líbilo se mi, že tady nebyla hlavní postava policajt, soukromé očko, právník apod., jak tomu v detektivkách často bývá. Celkový dojem z knížky je ovšem takový, že na mě působila tak nějak neslaně, nemastně. Rozhodně nebyla špatná, ale ani nějak zvlášť dobrá. Takový šedý průměr, který se sice celkem dobře čte, ale brzy v mysli čtenáře zapadne mezi zajímavějšími knížkami.

Tess33
07.05.2017 5 z 5

Poutavý a vcelku reálný příběh.

Terry.89
02.05.2017 3 z 5

Trochu mi trvalo, než jsem se začetla. Příběh je zajímavý a vcelku dobře napsaný, ale skoky kapitol z jedné osoby na druhou, jsou trochu matoucí. Zpočátku jsem měla v postavách celkem zmatek, než se mi povedlo se do příběhu pořádně začíst a pak už vše zapadlo do sebe. Nakonec jsem knihu přečetla poměrně rychle, protože jsem byla zvědavá, jak to dopadne.

ylada
23.04.2017 1 z 5

Nic moc. Zmatené kapitoly, ze kterých nebylo jasné kdy, kde a s kým se co odehrává a celkově velmi nepravděpodobný příběh.