Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240975/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-pRJ-240975.jpg 4 1050 1050

New York, 1909. Zaoceánským parníkem spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa dorazí mladá žena se svým malým synkem. Pocházejí z Itálie, z oblasti, kde panují téměř středověké poměry, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí trhliny, neboť ve zbídačelém italském ghettu v newyorské čtvrti Lower East Side, kde najdou útočiště, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich kriminální poskokové. Stát se mužem znamená pro Christmase čelit realitě. Pokud chcete přežít, nesmíte měnit pravidla. Ledaže máte charisma a neuvěřitelný dar fantazie.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

La gang dei sogni , 2008

sinfulka
29.07.2016 5 z 5

Chlast, drogy, dě*ky, mafie, porno, násilí, Hollywood. Překrásný a zároveň drsný příběh Christmase Lumity, jeho matky Cetty, Ruth a vyšinutého Billa. Má nejoblíbenější pasáž je první Christmasovo vysílání ilegálního rádia v Harlemu.

ClaireNaomi
25.07.2016 5 z 5

Za mě je to jedna z nelepších knížek, kterou jsem četla. Absolutně mě nadchla, vše jsem prožívala s hlavním hrdinou. Tuhle knížku miluju. :)

irefir
21.07.2016 4 z 5

Příjemná kniha, děj krásně plyne, chvílemi romantika, chvílemi méně. A pořád jsem si říkala, jestli bude ten happy end...

Pomko
21.07.2016 4 z 5

Moc, moc pěkné. Doporučuji všem ke čtení.

Opca
10.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha

evickakyticka
22.06.2016 3 z 5

Kniha se dobře četla, měla zajímavý děj. Při čtení jsem se dokázala ocitnout v New Yorku, být tam, sledovat dění. Ale ne všechno jsem knize věřila. A za trochu pochroumaný děj ke konci musím strhnout hvězdu. Milostné dráááma není nic pro mně.

Tea11
13.06.2016 5 z 5

Krásný příběh plný emocí. Doporučuji

mirunda
03.06.2016 5 z 5

Úplně jiný žánr knihy co běžně čtu, ale ano, bavilo mne to.

Hedžoková
02.06.2016 5 z 5

Krásný příběh, postavy podobné jako v autorově knize Dívka,... Židovská dívka a chudá, ale vynalezavá a celkově výjimečná postava chlapce. A lehké děvy, zlodějíčci a gangsteři. Tento příběh byl pro mě čtivejší, prostředí, postavy a příběh reálnější, dáno dobovým zasazením děje. Knihu doporučuji.

Radííí
29.05.2016 4 z 5

Autor mě dokázal v jednotlivých částech knihy překvapovat... Bylo mi smutno, smála jsem se a celkově si knížku užila... :) V knihovně bude mít své místo!

nikdonekdy
21.05.2016 5 z 5

Jsem z toho příběhu ohromena. Snad nejlepší knížka, co jsem zatím četla. Kdyby to šlo, tak dávám víc hvězdiček!

Ywonek
16.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha o lidské síle a odhodlání. Dala bych i deset hvězdiček. Doporučuji.

silazwyku
12.05.2016 5 z 5

Krásný příběh plný emocí, snů, přátelství a velkého odhodlání! Čtivé, detailně popisované postavy i místa.

Hajka1712
12.05.2016 4 z 5

K této knížce jsem přistupovala jako k "bestselleru" a knize o "chlapci, který rozdával sny". Možná jsem chtěla snít moc brzy... Celá první polovina knížky byla o těžkém životě přistěhovalců, o ghetu v newyorské čtvrti, kde bylo velmi těžké nejen žít, ale i přežít. A ono vymanění se osudu začalo až ve druhé polovině knihy, což bylo na mě dost pozdě. Ale o to víc se mi druhá půlka líbila, fandila jsem Christmasovi a Ruth a prožívala s nimi radosti i trápení, měla jsem radost z jejich úspěchů. Takže: první půlka ode mě získává tři hvězdičky, druhá pět, výsledkem jsou čtyři hvězdičky a radost, že se mi knížka dostala do rukou.

rubit
11.05.2016 4 z 5

Pro mě moc pěkná kniha. Sice nakonec taková červená knihovna, sem tam nějaké to klišé, ale proč ne, bavilo mě to. Autor umí realisticky a detailně popsat scény, jednotlivé obrazy mě běhaly před očima jako film. Také oceňuji to, že se střídají romantické, něžné až sentimentální kapitoly s těmi drsnějšími a že je kniha vyprávěna z pohledu několika osob. Už se chystám na Dívku :-)

Jane100
09.05.2016 5 z 5

Tento autor si evidentně libuje v nechutných scénách - V Dívce, která se dotkla nebe, jich bylo požehnaně, ale v Chlapci, který rozdával sny, nasadil ještě vyšší laťku :-)
Kniha moc pěkná, příběh poutavý.
Rozhodně si ji přečtěte.

Terezk-a
29.04.2016 5 z 5

Těšila jsem se na další čtivý román od autora a mohu říci, že mě ani podruhé Luca Di Fulvio nezklamal.
Bohatý a čtivý děj, charaktery postav, prostředí...
Autor dokáže čtenáře vtáhnout do děje, nebojí se psát o drsných a surových scénách, které se doopravdy dějí a děly.
V knize je mnoho příběhů, které se zároveň proplétají až se nakonec spojí a vytvoří skvělý děj.
Těším se na další knížku od autora.

HDosoudilová
23.04.2016 5 z 5

Přestože historické romány nečtu, po této jsem sáhla s chutí. Příběh mě nadchl od začátku až do konce, hlavní postavy mi byly moc sympatické. Docela by mě zajímala i zfilmovaná verze, jestli někdy bude. Samozřejmě byly scény, které mě bavily více a některé méně. Ale celkově jsem z knihy nadšená. Celý příběh jsem prožívala spolu s Cettou a s Christianem.

vineka
22.04.2016 5 z 5

Tato kniha mi bude ještě dlouho viset v hlavě...a to se mi nestává často.
Pořád jsem s ní v myšlenkách a nemohu se dát do čtení nové. Kniha mne vtáhla do děje od první stránky a já měla pocit, že jsem součástí příběhu, po celou dobu čtení kráčím po boku hlavního hrdiny. Na chvíli zapomenout na vlastní život a vcítit se do života druhých. Právě pro tento pocit čtu knihy. Dokonalá kniha. Žádná výtka. Neupravila bych jediné slovíčko.

Danka1975
21.04.2016 4 z 5

U tého knihy mě dostal už prolog!!! Syrovot, neučesanost a myšlenky, jestli tohle vůbec bude kniha pro mě, vás ale nutí číst a číst dál a dál. Právě ta zmíněná syrovost s neučesaností odstartuje úžasně knihu. Má to spád, postavy sice nejsou vykleslované do hloubky, možná snad i nejsou tak "citově zabarvené", ale neubírá na kvalitě. Možná v té době na "citové zabarvení" ani nebyl čas a nenosilo se. . :-((((. . .Tato část si zaslouží 5 hvězdiček, ale cca okolo poloviny je to na 3 a půl a ke konci jsem se musela do čtení "nutit". . .:-(((. . . .trochu mě mrzelo, že se po půlce knihy autor opustil příběh matky chlapce. . nicméně doporučuji, zase si člověk udělá obrázek o Americe, zemi neomezených možností, o lidském kalkulu, prospěcháství a předsudcích.