Nováček

Nováček https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21236/novacek-cherub-21236.jpg 5 322 58

Cherub série

Dvanáctiletý James přijde o maminku, sestru si vezme do péče nevlastní otec. Chlapec skončí v dětském domově, kde jde z průšvihu do průšvihu. Z pudu sebezáchovy přijme nabídku, aby vstoupil do CHERUB, dětské jednotky britské tajné služby. Děti tam dostanou skvělé vzdělání a dokonalý výcvik, takže dokážou plnit i ty nejnáročnější úkoly a nevyvolat pozornost, protože navenek vypadají a chovají se jako normální děti. James si najde kamarády, zvládne vražedně náročný kurz základního výcviku; a hned první úkol je nesmírně náročný: s Amy, která vystupuje jako jeho starší sestra, infiltruje do komunity hippies, která chce ve jménu ekologie spáchat teroristický útok na konferenci o ropném průmyslu. James je normální, trochu nadprůměrně průšvihový kluk, co se pere, odmlouvá, má rád dobroty, prožívá první lásku, má smůlu i štěstí a všechno řeší přesně podle svého věku. Jde o milého, uvěřitelného hrdinu, díky kterému je příběh vtipný, napínavý, nepatetický a přitom působí realisticky.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

The Recruit , 2004

Nelly
03.09.2014 4 z 5

Skvělá knížka nejen pro kluky a nejen pro mládež. Už se začítám do dalších dílů. Výborně napsané.

Marthas
27.08.2014 1 z 5

Knihu jsem četla a mohu jen říci, že mi neskonale vadila hlavní postava a vůbec styl psaní, nemluvě o tom, že mi to přišlo jako kopírování Anthonyho Horowitze, takže za mne jedna hvězda!!:(

anibeni
10.03.2014 5 z 5

Pěkně napsaná kniha, která ač je napínavá, tak se obejde bez všudepřítomných krváků.. Kniha se mi líbila od začátku až do konce a těším se, že se začtu do dalších dílů..

asam
14.11.2013 4 z 5

Napínavá, čtivě napsaná knížka. Konečně něco přínosného pro mládež, kde neteče krev.

Melindaaaa
12.10.2013 5 z 5

První díl z mé nejspíš nejoblíbenější a nejvícekrát čtené série všech dob (spolu s HP). James jako hlavní postava zaujme a kampus zní tak báječně, že by tam snad každý chtěl, i když to znamená stát se sirotkem. První díl vás přímo vybízí pořídit si celou sérii a přečíst ji jedním dechem, nebo minimálně jako jsem to dělala já, vždy když vyjde nový díl, mít dobrý důvod přečíst si znovu všechny předchozí. Po dočtení se vám po postavách začne tak strašně stýskat, že to snad ani není možné. James, Lauren, Kerry, Kyle, Bruce, Mac...miluju je všechny. Robert Muchamore stvořil nezapomenutelný svět dětských agentů, který chytne za srdce mladší i starší čtenáře. Můžu jen doporučit.

Leslie739
14.09.2013 5 z 5

Když čtete tuhle knížku, chcete prostě stát v kampusu a vítězoslavně držet šedivé tričko v ruce po skončení základního výcviku. Prostě strhující děj! V příštím životě chci žít od dvou let v kampusu!

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Pan Muchamore ukázal, že jeho knihy jsou jedny z nejlepších :)

Danda224
07.03.2013 5 z 5

Dokonalá knížka ani na minutu sem se nenudula skvělej děj. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. :-D Rozhodně doporučuju všem !!!

Ami457
08.02.2013 5 z 5

Tahle knížka mě od prvního momentu uchvátila. Děj vás do sebe vtáhne a vy knížku nebudete chtít odložit a když to uděláte, stejně nad ní budete celou dobu přemýšlet.
I moji kamarádku, která moc nečte tato kniha uchvátila natolik, že mi o ní básnila a poslala mi ji. Od chvíle co jsem se do ní začetla se od ní nemůžu odtrhnout. Doporučuji všem!

bibi.r
28.11.2012 5 z 5

Absolutně jsem se do příběhu zamilovala :). Vtipné, svižné, dobrodružné.

TessDragon
17.09.2012 5 z 5

Cherub je vážně jedinečná a fantastická knížka!Je plná akce a nebezpečí,a to není hl.hrdina žádný namakaný třicátník,ale pouze 12 James.Líbilo se mi to,a moc.Ten výcvik by jen tak nikdo nezvládl.Už se těším na další pokračování. ;)

~.Lucy.~
30.08.2012 5 z 5

Hodně známých co četli tuto knihu si stěžovali jaké je tam násilí, a to byli kluci. A já jsem holka a knížka mě uchvátila. Vážně. Originální nápad o kterém v každé minutě přemýšlíte jestli je to není skutečné. Už po přečtení pár stran jsem strávila neprospané noci tím že jsem přemýšlela o tomto naprosto dokonalém nápadu ! :D Vlastně je to logické. Každý využívá děti, každodenně ale vůbec si to neuvědomujeme. A když nás na to někdo upozoní bereme to za nemorální a neetické a to možná některým lidem vadí. že vidí pravdu. Ale teď jsme jinde. Kniha je skvělá, James je mimo jiné vlastně normální dvanáctiletý kluk co začíná přemýšlet o holkách i jinak jako kamarádky :) Paráda ! Už začínám s dalším dílem :DDD

thomsone
10.06.2012 5 z 5

Barbastelle má pravdu ! bylo mi 14-15 a zajímal jsem se jen o pocitac a ani jsem nechodil ven ale potom jsem zacal cist tuto knihu !! neco neuveritelneho ! hned jsem si koupil dalsi knihy !!!A PRECET JSEM PUL KNIZKY ZA JEDEN DEN !!! naprosto me to probudilo z pocitacove extaze a proznam se :) zacal jsem se sebou neco delat protoze jsem si to uvedomil ze clovek nemuze byt porad zalezly u pocitace ! i ted je mi 18 si rad prectu tyto knizky a cekam na dalsi vydani .vsem doporucuji jak starsim i mladsim detem.

Horxus
28.05.2012 5 z 5

Zbožňuju Cherub. Četla jsem je všechny tak před pěti lety a až do teď jsem si na ně pamatovala. A když jsem na ně nedavno narazila na internetu, neváhala jsem a dala jsem se znovu do čtení. Je to jednoduché a nijak složité čtení a skvěle podle mě zobrazuje to, co se stane když se někdo "vydá na špatnou cestu", ale také to, že ne všichni padouši jsou vlastně padouši.

Barbastelle
22.04.2012 3 z 5

Tyhle knížky jsou záchrana dnešní generace, co moc nečte! Díky za to! Dala jsem ji na čtení klukovi, kterého doučuji a který v životě nepřečetl jedinou knížku, a zvládlo ho to nadchnout. A to je umění!

Jack Bauer
08.04.2012 5 z 5

Kdyby mě bylo -náct tak by to byla jedna z mých nejlepších knih. Těším se na další díly.

sima275
18.11.2011 5 z 5

Jeden z mých největších knihových objevů všech dob. James Adams je fakt borec. Sice na náměsíčníka to nemá, ale to je jedno protože je to stejnak bezva počtení.90%

Ellis
28.08.2011 5 z 5

Na tuto sérii jsem natrefila v době, kdy v knihovně byly jen první 2 díly. Hledala jsem něco pro syna, který už dávno nečte pohádky, ale dospělácké knihy také ještě ne. A byl to objev parádní. Zaujala mě už obálka jak obrázkem, tak popisem o co půjde. Od té doby se těšíme na každý nový díl, i když ted už po Náměsíčníkovi mi to celkem stačí. Je to stále dokola podobné. Od dílu 3 už to moc pro 12 leté není, proto taky jsou ostatní díly v dospělém oddělení. Ale pro kluky (i holky) originální čtení, kdo by nechtěl být dětským agentem a vlastnit špičkovou techniku že?
Nejlepší jsou: Nováček, Třída A a Šílenství.

pro děti špionáž dobrodružství pro mládež výcvik sirotci

Robert Muchamore
britská, 1972