Chemie 2. díl - pro čtyřletá gymnázia

Chemie 2. díl - pro čtyřletá gymnázia https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150827/chemie-2-dil-pro-ctyrleta-gymnazia-150827.jpg 4 6 2

Kapitoly z obecné, anorganické a organické chemie. Druhý díl učebnice pro čtyřletá gymnázia je rozdělen do 4 částí. První část navazuje na učivo obecné chemie z 1.ročníku (elektrochemie,chemická vazba,Lewisova teorie kyselin a zásad,komplexní sloučeniny).Druhá část se za- bývá chemií přechodných kovů (tato část je oproti 1.vydání rozšířená).Třetí část obsahuje úvod ke studiu organické chemie (vlastnosti,reaktivita a zdroje uhlovo- díků).Čtvrtá část je věnována chemickému názvosloví uhlovodíků a halogenderivátů.... celý text

StrYke
14.04.2018 4 z 5

Dobrá učebnice, ve které je vše jasně a srozumitelně vysvětleno. Jediným (ale o to zásadnějším) nedostatkem je až nelibě časté chybování ať ve formě překlepů, tak ve formě chybných výsledků způsobených pravděpodobně nepozorností autorů a redakce. V případě chyb ve výsledcích cvičení může jít o procvičení znalostí studenta (kterému to jistě zvedne sebevědomí, že je již takovým chemikem, že může opravovat svou učebnici) nebo - pravděpodobněji - o vyvolání zmatení a znechucení z chemie.

pirko
05.02.2014

Podle mého názoru velmi dobře zpracované učebnice. Všechno je v nich vysvětleno jasně a pochopitelně a nezabývají se zbytečnými podrobnostmi. Jsou dobře zpracované i po grafické stránce (vedle textu je sloupec s hesly, kterými se daná část zabývá), i když dřív jsem je moc ráda neměla, protože nejsou barevné :D

Autoři knihy

Aleš Mareček