Chateaux po našom

Chateaux po našom https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479813/bmid_chateaux-po-nasom-e6b-479813.jpg 5 2 2

taikatalvi
31.10.2022 5 z 5

Knihu som podporovala cez startlab nakoľko ma tieto pamiatky veľmi zaujímajú. Vždy keď cestujem Slovenskom a prechádzame nejakou dedinou, vždy sa tam nachádza nejaký kaštieľ alebo kúria. Neprestáva ma udivovať aké bohaté v tomto smere Slovensko je...a zároveň ako si toto bohatstvo nevážime. Veľmi zaujímavá publikácia a som rada, že ju mám :)

freejazz
01.09.2021 5 z 5

keď som dostal ponuku zo startlab.sk na podporu vydania tejto knihy, nezaváhal som. keďže sa dosť potulujeme krajom aj krajinou, vidíme, v ako žalostnom stave sa nachádzajú pamiatky, nielen hrady a zámky, ale aj kaštiele, kúrie či vily. častokrát sú dokladom umu vynikajúcich osobností architektúry, ktoré zanechali svoj podpis v rôznych krajinách Európy. u nás sa k týmto objektom staviame prevažne ako k nutnému zlu. väčšinou sme svedkami toho, ako postupne chátrajú, neraz sa stanú cieľom nájazdov zberačov kovov, dreva a iných využiteľných súčastí a v poslednom štádiu sú (často) vyňaté z fondu nehnuteľných pamiatok a zbúrané ako život ohrozujúce stavby v rozklade. pozitívnych príkladov naozaj nie je veľa.
listovanie v knihe je dosť smutná záležitosť, ale ako memento je vynikajúca. otázka je, koľko ľudí si takúto knihu kúpi a či sa nájde aj človek, ktorý by ju dokázal dať do daru, keď všetci máme radšej nakašírované potemkinovské stavby a farbotlačové optimistické obrázky...

Autorovy knížky

Jana Šturdíková
slovenská, 1983
2021  100%Chateaux po našom

Kniha Chateaux po našom je v