Chata v horách

Chata v horách https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500468/bmid_chata-v-horach-LVX-500468.png 4 179 58

KAŽDÝ MÁ CO ZÍSKAT, CO SKRÝVAT A CO ZTRATIT… Strávit týden v zasněžených horách se zdá jako skvělý nápad, který by neměla pokazit ani blížící se vánice. Co je víc než velkolepá vyhlídka, teplo sálajícího ohně a společnost známých lidí? Pokud ovšem těmi lidmi není deset spolupracovníků jedné firmy… Když Topher St. Clair-Bridges, jeden ze zakladatelů úspěšného londýnského start-upu Snoop, zorganizuje pro zaměstnance týdenní pobyt ve francouzských Alpách, firemní akce probíhá naprosto běžným způsobem. Ovšem jen do chvíle, než spoluzakladatelka Snoopu Eva van den Bergová naruší všeobecnou pohodu, když se snaží protlačit sice lukrativní, ale spornou nabídku na odkup firmy jinou společností. Sněhová bouře není nic v porovnání s tou, která se chystá propuknout uvnitř chaty. A když návštěvníkům odřízne spojení se světem lavina, mizerná nálada a napětí se rychle mění v ponorkovou nemoc. A zatímco s každou další hodinou bez vyhlídky na záchranu roste panika, teplota v domě bez elektřiny klesá a účastníci akce jeden po druhém umírají… ___ Moderní detektivka v té nejlepší tradici „královny zločinu“ Agathy Christie od autorky bestsellerů Žena z kajuty č. 10 a Všude kolem černý les.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mystery Press

One by One , 2020

Ív688
15.01.2023 5 z 5

Přesně styl který se mi líbí, všichni jsou podezřelí a překvapivý konec, vrah který se zdá být i obětí...pokřivená mysl a o to hroznější důsledky pomsty...

RMarkéta
09.01.2023 5 z 5

Koukám, že jsem nebyla jediná, komu tento příběh připoměl Deset malých černoušků od Agathy Christie. Mně nevadí, když se někdo nechává inspirovat svými slavnějšími kolegy. Spíše mě zajímá, co z toho dokáže vytvořit další spisovatel. Chata v horách je velmi slibné prostředí,zvláště v zimním období, tam se může přihodit naprosto cokoliv. No, bohatě postačí jeden magor s poněkud pokřivenou myslí. Ta šachová partie, kterou vrah rozehrál, mohla být mnohem více dramatičtější. Ruth Ware je dobrá vyprávěčka příběhů, takže jsem spokojená.

Katania
02.01.2023 4 z 5

Taková klasická detektivka s moderními prvky. Mě se to líbilo.

veronika4001
31.12.2022 5 z 5

Osoby odlišné charakterem něco spojuje a není to jen technologický podnik, nebo u některých vzájemná blízkost životních peripetií. Je to přízvisko pachatele. Všichni si konkurují, každý chce být vítěz, ale možná je to jen naoko. Někdo se totiž stává hlavním hybatelem. Příběh připomíná novely Agathy Christie, asi se nejvíce podobá Deseti malým černouškům, i když všude je nějaká podobnost. Kniha má spád a v některých jejích částech nechybí humor. Knihu hodnotím velice kladně a myslím si, že autorka to rozehrála velice dobře.

gordon13
31.12.2022 3 z 5

Těšila jsem se na zimní thriller, ale popravdě skutek utek...zpočátku absolutně
nudná kniha, rádoby moderně pojatá... myslela jsem, že nad ní zlomím hůl.
Ve druhé třetině se děj slibněji rozjel, příběh dostal jakousi atmosféru, ale
musím konstatovat, že mě poslední letošní kniha vcelku zklamala!

LucieT
30.12.2022 3 z 5

Čtivé, i když trochu přitažené za vlasy (alespoň z mého pohledu) a závěr bych tak minimálně o dvacet stran zkrátila.

iška
27.12.2022 3 z 5

Inspirace A. Christie v moderním hávu. Já sice tápu v těch moderních technologiích, ale to byla vlastně pouze jedna z kulis příběhu. Jako četba do předvánočního shonu to bylo tak akorát.

Renatecka
15.12.2022 3 z 5

Příjemný čtivý thriller. Uvíznutí na chatě a odstřihnutí od okolního světa je už trošičku klišé, ale budiž.

alnahu
13.12.2022 3 z 5

Moderní zajímavý thriller ve kterém se vydá deset spolupracovníků na týdení dovolenou do horské chaty v Alpách a tam začne jejich hra o moc v které se umírá a vrahem může být každý z nich.Tento příběh je napínavý a atmosféra mrazivá,skvěle popsaná.Ještě,že jsem doma v teple s horkým čajem.

kanitsuj
12.12.2022 3 z 5

Jeden z lepších thrillerů od Ruth Ware, i když nebylo složité přijít na to, kdo je pachatel. Prostředí zasněžených svahů a chaty polapené lavinou se krásně hodilo do atmosféry aktuálního ročního období - v létě bych asi v hodnocení tak benevolentní nebyla:-) Nicméně oceňuji, že závěr byl méně "přepálený" než v jiných autorčiných kusech, a to příběhu rozhodně prospělo.

ArwenAragorn
11.12.2022 3 z 5

60%

Slušný thriller, ale předešlé knihy autorky se mi líbily víc. Na knížku jsem se moc těšila a vlastně jsem byla trochu zklamaná.

Martiiiik
08.12.2022 4 z 5

Není to špatná kniha, autorka se vypracovává.. :-) Úplně mi bylo při čtení zima.. :-D Lavina, tuny sněhu s kamením.. brr.. Vrah se dá odhadnout docela brzy, i když motiv je dlouho neznámý a to je dobře :-) Postavy jsou každá úplně jiná, aby vynikl kontrast.. A kniha také vede k zamyšlení, kdo je padouchem a kdo obětí.. :-) Takže za mě kniha stojí za přečtení :-)

Christie2020
07.12.2022 4 z 5

Dobrý knižní počin. Rozuzlení překvapivé. Mrazivé počasí i atmosféra.
Jen opět hrdinka, co přežije úplně všechno a všechny. Chtělo by to trošku víc reality.
Hvězdička dolů za zdlouhavý konec.

EvaApple
04.12.2022 4 z 5

Potřebovala jsem splnit Čtenářskou výzvu a vybrala si k ní tuto knížku. Rozhodně jsem udělala dobře! Výborný styl psaní, krátké čtivé kapitoly vás posouvají pořád dál a dál a dál. Většinou si dávám 1,2 kapitoly na dobrou noc, tady jsem spolkla sto stránek jako nic. Samozřejmě napínavost děje to umocňuje, a i když mi některé věci přišly málo uvěřitelné, jako celek to působí skutečně dobře.
Hlavně to nečtěte na chatě zasypané sněhem! :D

TVer
15.11.2022 5 z 5

Tak tahle kniha se mi moc líbila. Upřímně mám velice ráda veškeré murder mysteries, tu se to ale ještě dalo dohromady se start-upem s aplikací, horami a lyžováním, tak nějak vším co mám ráda.
Líbil se mi pohled dvou různých postav, který se střídal, dělalo to pro mě příběh zajímavější.

Neměla jsem ale moc ráda Liz, její nevýraznost a "lekavost" mě rozčilovaly.

V první polovině knihy jsem netušila, kdo by mohl být vrah, podezřívala jsem v podstatě všechny, ale čím blíž jsme se k tomu dostávali, tím větší smysl to dávalo.
Dobře napsaná kniha s napětím až do konce. Četla se téměř sama, protože jsem prostě musela vědět, co se stalo dál.

Pavlína2019
14.11.2022 5 z 5

Tuto autorku mám ráda a na knihu jsem se těšila.
Čte se výborně, děj rychle plyne, fajn krátké kapitoly a typ písma.

Zvláštní provedení na začátku kapitol - moderně ukázané, kdo má zrovna slovo prostřednictvím aplikace.

Prostředí - s tím to už je horší.
Hory a sníh - pro mě naprosté fuj, hory nesnáším, ještě že si čtu pěkně doma... :-)

Vše krásně popsané, příroda, postavy.

Napínavé - určitě doporučuji.

annastasia.j
09.11.2022 5 z 5

Skupina deseti lidí - mladých, elegantních, krásných a hlavně úspěšných a bohatých spolupracovníků a akcionářů veleúspěšné mobilní aplikace Snoop vyráží společně na chatu do francouzských hor. Většina se těší na lyžování, jak si to společně jako parta přátel užijí a při téhle příležitostí vyřeší i business. Hned pár dní po příjezdu se však stane tragédie, která odstartuje umírání členů skupiny. Kromě toho se vlivem počasí zřítí lavina a hosty tak uvězní v chatě bez elektřiny, vody a taky možností utéct před psychopatem, který se mezi nimi nachází a pomalu si začíná vyřizovat osobní účty. Nikdo neví, o koho se jedná, každý může mít motiv a v chatě tak narůstá panika.

Brilantní! Autorka na nic nečeká, napětí začíná hned na prvních stranách a končí při dočtení poslední kapitoly. Osobně mám ráda, když je v knize parta lidí, u kterých může čtenář postupně odhalovat jejich osobnosti, vzhled a hlavně vzájemné vztahy i vzájemná tajemství a přesně tohle kniha přináší. Kapitoly jsou vyprávěny dvěma hlavními postavami, jako čtenáři tak máme možnost dívat se na situaci dvojíma očima a chápat ji z pohledu akcionářky a hostitelky. Hlasitý vítr, příšerný mráz, zběsilé sněžení i zápach ztuhlých těl bez známek života - to je atmosféra, kterou nás jako čtenáře kniha provází a je tak věrohodná, že se ocitáme skoro s nimi. Styl psaní autorky je skvělý, člověk i když knížku odloží, za pár řádků je opět přesně tam, kde skončil. Navíc se začtete velmi rychle a kniha doslova nutí pokračovat bez přestávky. Přečteno za pár dní a kniha se řadí mezi moje 3 nejoblíbenější thrillery, rozhodně doporučuju!

mikika
24.10.2022 5 z 5

povedená variace na Agathu a její zasněžené chaty, ubývající hosty a omezený počet podezřelých. hosty jsou tu výstřední hipsteři, emoce jsou správně rozbouřené, těžký sníh neustále padá, ještě že nikam do hor nemusím...