Jepice

Jepice
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365461/bmid_jepice-Y55-365461.jpg 4 427 427

Charlie Priest série

Charlie Priest, bývalý policejní vyšetřovatel a nyní prestižní londýnský právník, se stane obětí útoku. Ve vlastním bytě ho přepadne muž, který se vydává za policistu a dožaduje se jakýchsi tajných dat. Priest mu je ale dát nemůže, protože je nemá, a jen díky zkušenostem z policejní služby dokáže o vlásek uniknout smrti. Krátce nato se v Priestově kanceláři objeví bohatý a vlivný podnikatel Kenneth Ellinder, aby si ho najal k vyšetřování rituální vraždy svého syna. Vzápětí vyjde najevo, že zavražděný mladík byl oním záhadným útočníkem a Priest je tudíž jedním z posledních lidí, kteří ho viděli živého. Musel mladý Ellinder zemřít, protože nedokázal získat to, pro co si přišel? Priest rozplétá jednotlivé indicie a je mu stále jasnější, že klíč k vyřešení spletitého případu představují právě ona tajná data, která však nejsou nikde k nalezení. Pátrání ho postupně dovádí zpět do posledních dnů druhé světové války, kdy došlo k událostem, jejichž smrtící poselství zasahuje až do dnešních časů. Najednou začnou umírat či mizet lidé, kteří jsou pro Priestovo pátrání důležití. Z důvěryhodných osob se stávají zrádci. A proti všem těmto okolnostem stojí Priest, závodí s časem a snaží se odhalit nebezpečný odkaz tajné operace nazvané Jepice.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Mayfly , 2017

katka9574
10.04.2018 5 z 5

Za mě velmi milé překvapení v podobě zatím neznámého autora a jeho prvotiny u nás vydané. Knihu mi koupil manžel a já ji přelouskala za dva dny, protože to prostě jinak nešlo :-)) Ohromně čtivá, napínavá, se skvěle vykresleným příběhem i postavami. Těším se na autorova další díla a doufám, že jejich český překlad na sebe nenechá dlouho čekat :-)

Nixa
09.04.2018 5 z 5

Přiznám se, že jsem se ze začátku trochu nudila a chtěla knihu odložit. Jsem ráda, že jsem to neudělala. Děj se později rozjel tak, že jsem od knihy těžko odcházela. Výlety do minulosti se mi líbily a příběh to dost oživilo. Sice to je hodně nepravděpodobný děj, ale mě to bavilo. Bylo to originální a na autorovu prvotinu super! Charlie byl sympaťák a už se těším na další díl.

Sirius
08.04.2018 3 z 5

v poslední době mám problém cokoliv přečíst. A Jepici jsem dokonce rozečítal dvakrát. Čekal jsem detektivku thriller a dostal jsem fantasmagorický béčko, kde jsou náckové pokusy na lidech tajný sekty a trochu drsnější právník.. A nečetlo se to blbě. Jen musíte přistoupit na pravidla hry. Kdyby tu telní tekutiny barvily stěny bylo to skoro střílečkový béčko

Janek
06.04.2018 5 z 5

Originální námět, stylisticky vytříbené, nápadité prolínání dvou dějových rovin. A i ten závěr - kteří tu mnozí čtenáři kritizují - se mi docela líbil! 95 %

jalejale
05.04.2018 4 z 5

Na prvotinu veľmi dobre napísané, hlavný hrdina sympatický a vôbec mi nevadilo že mal psychickú poruchu......dala by som aj 5* ale ten koniec bol vážne odfláknutý.

kytarka
05.04.2018 4 z 5

Děj, který má začátky z konce 2.světové války. Právnická firma, kterou vede Charlie Priest, bývalý vyšetřovatel. Nalezená mrtvola v lese, která je zohavená svépomocí. Co se to tady děje? Na knize se mi hodně líbil nápad propojení s válkou, až do součastnosti. To je ta mě super nápad. Kniha se čte doslova sama, nevhybí zde ani románek, že i trochu té “lásky” v ní člověk najde. Kniha se mi líbila, ale četla jsem lepší, proto jedna hvězda dolů. Škoda, že nevyšla v původní modré barvě, ta obálka se mi líbila více!

sun.from.ibiza
04.04.2018 4 z 5

SPOILERY

Hlavní hrdina mi byl sympatický (i když nechápu, proč musel mít psychickou nemoc - nehledě na to, že v ději vlastně vůbec nic neovlivnila). Co mě potěšilo je fakt, že jsem občas měla hodně nepříjemné pocity z některých částí knihy a to se mi stane málokdy.
Výlety zpátky do minulosti se mi také dost líbily. Přiznám se, že kvůli tomu parfému jsem dost přemýšlela, jestli Jessica přeci jen není potomek Evy - a jestli v tom není nějak zapletená, což se postupně dost vyvracelo. Což je škoda. Protože já jsem fandila kolegyni z práce ... Závěr byl pro mě zklamáním, nevím no, asi jsem čekala víc :). Určitě bych ale s klidným svědomím doporučila dál.
Myslela jsem si, že dám jenom tři hvězdy, ale pak mi to přišlo líto, protože kniha je to vlastně dobrá.

pobijecmuch
03.04.2018 3 z 5

Vcelku nadprůměrný thriller, u kterého vše pokazí nesmyslný konec. Původně jsem chtěl dát vyšší hodnocení, ale ta úchylárna na konci to srazila. Opravdu tři hvězdy s odřenýma ušima.

sioux
02.04.2018 3 z 5

Celá kniha docela dobrá, jen se mi nelíbil ten fantasmagorický závěr. A opět nechápu, proč hlavní hrdina nemůže být normální ale zase musí trpět nějakou psychickou nemocí? Jaký je důvod, že si většina autorů thrillerů vybírá hlavní hrdiny alkoholiky, psychicky nemocné, se začínající roztroušenou sklerózou, nevyřešenou minulostí, která je pronásleduje a tak podobně? To jako je mám mít radši ze soucitu nebo co?

marketa8548
02.04.2018 5 z 5

Tak toto byla pecka a prijemna zmena! Moc se mi libilo i prolinani dvou historickych linii. Uz se tesim na dalsi knihy tohoto autora.

knihomolkadorfa
01.04.2018 5 z 5

Tak jestli je Jepice prvotina, už se nemohu dočkat dalších knížek tohoto autora :) A doufám, že to bude brzy :)

Lotka
01.04.2018 3 z 5

Pěkně se to četlo, napínavé, hlavní
hrdina fajn...jen mi tam něco chybělo a nedokážu popsat co. Za přečtení stojí, fajn oddechová detektivka a těším se na další díl ze série.

Karelvovsik
01.04.2018 4 z 5

První polovina knihy byla vynikající, pak však tempo a napětí pomalu klesalo. Hodnotím 80%.

Rubyn
31.03.2018 3 z 5

Tři hvězdy s odřenýma ušima

teli9845
30.03.2018 5 z 5

Po dlouhé, dlouhé době originální zápletka, napinavá kriminálka, skvělý obrazotvorný styl psaní. Po všech "Dívkách" o ničem příjemná změna a inteligentní čtení co má hlavu a patu!

hs777
30.03.2018 5 z 5

Komentáře pode mnou i vysoké hodnocení (momentálně 96%) opravdu svědčí o mimořádně podařeném thrilleru. Relativně normální londýnský právník se zajímavou minulostí je proti své vůli zatažen do hodně podivné hry. Vedle toho je pomalu a chytře odkrýván znepokojující příběh z posledních dnů druhé světové války, který se v závěru hrůzně propojí se současností. Nejen spletitý děj s napětím, ale i jiné postavy než sympaticky cynický Priest mne zaujaly, takže jestli bude tato série pokračovat, určitě si opět ráda přečtu.

jaroiva
29.03.2018 5 z 5

Za dobrý thriller považuji takovou knihu, která mi stahuje břišní krajjinu. A to tady nastalo. Tedy nemohu dát jiné hodnocení než 5*

ATheo
26.03.2018 5 z 5

Po všech těch opilých hrdinkách z poslední doby velmi příjemná změna. Dějově výborné, stylově výborné, nemám co vytknout. Líbil se mi i popis Priestova problému, nevím, jak moc byl realistický nebo do jaké míry by mohl úspěšně pracovně fungovat, ale do příběhu mi to hezky sedlo, takže detaily neřeším.

Jana77
21.03.2018 5 z 5

Opravdu výborně propracovaný thriller, u kterého si musíte i trochu zapřemýšlet.

banánovépyré
21.03.2018 5 z 5

Jepice je opravdu skvělé čtení :-) A když si navíc vezmete, že to je prvotina? Prostě boží. Je to skvěle napsané, poctivě a pokorně, autorský styl je příjemný a kniha rychle ubíhá, nic neskřípe, čte se prostě skvělě - i když se v ní skrývá spletitý a do dvou časových rovin umístěný příběh. Postavy nejsou černobílé, myslím, že se je podařilo vykreslit opravdu dobře, vyprávění má spád a dialogy jsou vtipné. Charlie Priest je postava, kterou jsem si oblíbila už od prvních stránek a jsem hrozně zvědavá, jak s ním bude James Hazel pracovat dál - a že se dá pracovat krásně! Skvělé britské čtení, které byste si neměli nechat ujít, ať už máte rádi thrillery nebo prostě jen dobré knihy.