Vlk v pasti

Vlk v pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334355/bmid_vlk-v-pasti-Ci8-334355.jpg 4 82 82

Charlie Parker série

Městečku Prosperous se daří, i když ostatní trpí. Jeho obyvatelé jsou bohatší než ostatní, budoucnost jejich dětí se zdá zajištěná. Důsledně se straní všech lidí přicházejících zvenčí a své vlastní chrání. Středobodem společenství je středověký kostelík ozdobený pohanskými výjevy, který sem byl zakladateli Prosperous před staletími dopraven kámen po kameni ze severovýchodní Anglie. Zdá se, že šlo o členy tehdy pronásledované sekty. Smrt portlandského bezdomovce a nevysvětlené zmizení jeho dcery však ke komunitě obrátí pozornost neústupného soukromého detektiva Charlieho Parkera. Ten je pro své nepřátele opravdu nebezpečný, protože nezná soucit a žene ho touha po pomstě. Jenže místní společenství mainského městečka patří k nejkrutějším protivníkům, na jaké dosud narazil. Buď zabijí oni jeho, nebo nepřežije nikdo z nich.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Wolf In Winter , 2014

orinka3
09.10.2017 3 z 5

Že bych byla tolik nadšená, jako ostatní čtenáři, říct nemůžu. Do poloviny knihy jsem četla a četla, pochvalovala si a těšila se na další stránky. Pak jsem začla mít problémy. Připadalo mi, že přibývá divných postav, které tam nebyly dřív a už vůbec mi nebylo jasné, proč tak jednají. Zkrátka - nebylo to ono a konec už vůbec neseděl k tomu, co předcházelo.

gleti
31.08.2017 5 z 5

Je to hrozné, člověk čeká čtyři roky na knížku, kterou přečte za jeden den. Doufám, že na další překlady nebudeme čekat tak dlouho.

Jinak Connolly nezklamal, jako vždy. Sice jsme se nedověděli nic nového z Charlieho tajemství, ale i tak je to velmi dobrý kriminální thriller.

čef
21.07.2017 5 z 5

Až na jednu scénu je to výborný thriller. Tato jediná scéna(kdo četl, ví o čem píši) zavádí žánr na pokraj fantasy, ale to by zase nebyl Connoly, kdyby tam nepřidal trochu mystiky. Fantaskních scén má ve svých dílech povícero, naštěstí to zde, jako v Až na popel, není. Kniha není pro čtenáře, kterým vadí fantasy, spousta cizích jmen nebo dějiny religionistiky. Mně se však líbila.

LuthyLaura
15.07.2017 4 z 5

Podle mého názoru kniha Vlk v pasti patří spíše ke slabším dílům ze série Charlie Parker. Rozjezd po čertech dobrý, následně vysvětlení a velmi rychle zvládnuté zakončení. Od Johna Connollyho jsem zvyklá na víc, nicméně i tak stojí kniha za přečtení. Dávám 4 hvězdičky z 5. Na české vydání jsem čekala dlouho, navazující díly vyjdou snad s menší prodlevou.

Herodes
09.06.2017

Co říct? Detektiv Parker po dvanácté, všechny romány jsem nečetl, ale ty které ano, jsem si oblíbil a nejinak je to mu i v této knize. Všechny známé postavy na scéně - např. Louis a Angel. Mně se to líbilo a rád se k tomu budu vracet.

Mahuleno
17.05.2017 5 z 5

Kdo se chystá román teprve číst, ať si nechá můj komentář na později. A já jsem, možná, měl číst předchozí díly s Parkerem (jak píše LucillaPeters), protože jeho postava a především Luis a Angel jsou pro mne poněkud tajemní. Stejně tak další postavy a řekněme organizace - Souvěrci, Sběratel... To ale nic nemění na tom, že se mi kniha líbila, což je zřejmé z hodnocení. Autor pomalu dávkuje tajemno o Prosperous, zpočátku jsem čekal nějakou morbidní záležitost, uhnulo to ale jiným směrem, který jsem si možná trochu nechtěl připustit. Protože, přiznávám, horrorové prvky v krimi moc nemusím, ale Connolly se s tím vypořádal celkem elegantně, bez nějakých větších efektů, takže jsem mu to prominul :-). Líbilo se mi střídání ich- a er-formy, dobře vystavěná, napínavá zápletka.
Možná ještě nějakého Connollyho zkusím, i když ...

LucillaPeters
08.05.2017 5 z 5

Jsem absolutně nadšená, pravda na tuhle knihu jsem se těšila jako malá a když vyšla konečně v češtině, byla to jasná volba tohoto roku. Po Hněvu andělů opět Parker se vším všudy, děj navazuje, ovšem prostor dostanou i vedlejší postavy. Opět je dobrá znalost dřívějších dílů, ale i jako samostatná kniha to může fungovat. Autor neztratil nic ze svého umu popisnosti (ačkoli mi přijde, že trochu ubylo lyričtějších pasáží) a všechny výlety do minulosti jsou tu ku posunu děje. Atmosférické, temné, napínavé ... Jsem zvědavá, jestli se můžeme těšit i na další díly, po této knize bych za to byla velice vděčná.

John Connolly
irská, 1968