Charleyova teta

Charleyova teta https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398159/bmid_charleyova-teta-yNz-398159.jpg 5 54 6

Klasická veselohra anglického autora je o dvou oxfordských studentech, Charliem a Jackem, kteří se chystají pozvat dívky svého srdce na milostnou schůzku. Tu však s ohledem na svou stydlivost i možné snadnější získání obou dívek hodlají zinscenovat jako setkání s Charlyovou tetou. Zlomyslná náhoda spolu s dluhy, typickým to průvodcem studentských let v každé zemi a době, zaviní, že v roli Charleyovy tety vystoupí poněkud rozmazlený student Babberley.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Zora

Charley´s Aunt , 1892

Nombeko
06.07.2015 5 z 5

Knihu jsem si pořídila a přečetla na základě divadelní inscenace, která mě velmi pobavila a u knihy to nebylo jinak

Sněžková
03.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha, inscenace s Lubomírem Lipským i poslední verze, kterou jsem viděla v divadle Na Fidlovačce s Radkem Holubem. Jednoduchý příběh se zápletkou jak z bláznivých grotesek.

simi7909
19.04.2015

Chcela by som verziu knižnu len je vypredana cez internet neviete mi niekto povedat kde ju zohnat??? Dakujem

Manyna
04.03.2014 5 z 5

tleskám, takhle jsem se dlouho nenasmála :) "Já jsem Charleyova teta z Brazílie, pravlasti opic.".. viděla jsem i divadelní hru s Lubomírem Lipským, též parádní.

JolanaC
15.02.2014 5 z 5

Velice dobrá kniha, opravdu jsem se u ní pobavila. Myslím, že ji můžu bez mrknutí oka zařadit mezi mé oblíbené komedie (i když na první místo zřejmě nedosahuje).
Ráda bych viděla inscenaci, určitě to bude zážitek.

katerinad
03.01.2014 5 z 5

povedené, i když mi četba zabrala delší dobu, než jsem se vždy ke čtení dostala

Autorovy knížky

Jevan Brandon Thomas