Válka hluku
ekniha

Domorodí Sádráci se svým kolektivním myšlením a chováním zmobilizují všechny síly, aby pomstili vyvražděné soukmenovce. Bezohlední vůdci dvou znepřátelených lidských frakcí se chystají bránit své zájmy za každou cenu a do toho se na planetu Nový svět blíží kosmické lodě nových osadníků.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/214384/valka-hluku-214384.jpg 4.3136

Chaos (3.)

Monsters of men (2010)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Jota

Annkag

Velmi krásne čítanie.Pobavili ma postavy ktorých charakter sa vlastne až v tomto poslednom dielu vyfarbil,rozhovory plné akcie a miestami i humoru,ktorý bol nefalšované vtlačení postavám do úst.Ano,samozrejme záchrana ludstva ostane v knihách už asi navždy ale uznajte má to čosi do seba....najma ked si autor dokáže vymysliet úplne nové bytosti...a v tomto dieliku sa to naozaj podarilo

simona8126

Tahle série by si zasloužila mnohem více pozornosti. Už jen ta potupa, že se prodává ve výprodejích za pár korun… Což by jistě byla skvělá zpráva pro ty, kdo si ji jako já nekoupili hned za začátku za plnou cenu. Ale víte co? Pro mě tu cenu má! Je to v dnešní době neskutečně originální příběh plný zajímavých nápadů. I když kostra je klasická - záchrana světa, boj proti zlému vládci trochu ve stylu Hunger Games, do toho milostná zápletka, ale! Na tuhle kostřičku je nabaleno tolik neobvyklého a atraktivního tuku, že nám z toho vznikne pěkně vypasený jedinec. Už jen celá ta záležitost s hlukem, dorozumívání pomocí obrazů nejen s lidmi, ale i se zvířaty, působivé prostředí, sádráci a napětí, že by se dalo krájet. A samozřejmě, co by to bylo za sérii, kdyby tam půlka mých oblíbenců neumřela nebo aspoň neutrpěla zásadní zranění… Ale vážně, zkuste ji, je fakt skvělá! Už i to, že vyprávění z pohledu hlavního hrdiny je tak svěže nespisovné! Super změna a kvalita od jedničky ke trojce stoupá, nikoli klesá! :-)

Hanjimka

Já vlastně nevím, co napsat. Vím že už tuhle serii číst podruhé nebudu. Zaujalo mě téma Hlasu země, ale celé to bylo dost rozvláčné. Hlavně třetí díl začal mít spád až tak od strany 400. Pěkná série, ale napoprvé stačilo.

kercah

Ani nevím pořádně co naspat, skvěle propracované, sice je chvíli deprimující, že se ve dvou dílech v podstatě jen válčí, ale za mě psychologicky dobře propracované. Dlouho jsem nečetla knížku, která ve mě zanechala takovou stopu, že budu přemýšlet, co autor všechno zamýšlel touto trilogií říci. No a dlouho jsme si takto nepobrečela. :)
Moc hezky zpracované za mě jedna z top sci-fi/fantazy počinů :)

best.turok
19.12.2015

Mnohem lepší než, druhý díl. Od půlky to nabralo na rychlosti.

Babsie
07.08.2015

Nějak se nemůžu rozhodnout jestli byl tento díl nejlepší, nebo naopak nejhorší. Rozhodně byl nejnapínavější, a hodně se mi líbilo, jak byl plný děje, zvratů a překvapivých situací, na druhou stanu ale střídání kapitol po sotva stránce příběh hrozně kazilo. Líbil se mi nápad vyprávět i z pohledu Sádráka, ale asi ho bylo možné zpracovat líp, protože takhle to bylo špatně čitelné, občas zmatené a zdlouhavé. Konec byl dokonalý, myslím si, že to nemohlo skončit jinak, a bylo to tak napínavé a dojemné, že jsem se zatnutými zuby a slzami v očích zběsile otáčela poslední stránky. Rozhodně to byla hodně dobrá trilogie, se skvělým nápadem.

Margarete
14.06.2015

Proboha! Jak mi tohle může někdo udělat? Poslední díl trilogie nezklamal moje očekávání a v mnohém je i předčil. Opravdu bylo těžké se odlepit od stránek a jít se najíst a to nemluvím o záchodě... Každopádně jsem přesvědčená, že se k trilogii minimálně jednou vrátím.

Tentokrát autor se zvraty, převraty a návraty moc neškudlil a ukázal, že když vím, že to tak bude, tak to tak prostě není. Nezapomněla jsem si (jako tradičně) poslzet a postěžovat na ten náš nespravedlivý svět a občas jsem měla chuť Patricka nakopat, za to všechno.

Jedním slovem: Chaos!

Nerolinka
07.06.2015

Třetí kniha byla z téhle trilogie asi nejnudnější a zbytečně protahovala věci, které by každý hned smetl ze stolu. Prvek který mě ale vadil na všech třech knihách byl BEN alias objevím se tam kde mě vůbec nečekáte HA HA ! Tato postava kdykoliv se odněkud záhadně vynořila, tak mě vadila protože do celého příběhu vnesla akorát klubko nelogičností.

Neo1tex
27.02.2015

Tahle kniha v sobě koncentruje všechny argumenty pro to, aby některé trilogie nikdy trilogiemi nebyly. První polovinou knihy jsem se nějak protrápil, za polovinou už jsem se doslova modlil, ať už je konec.

Je toho opravdu hodně, co je na tomhle (díky bohu!) posledním dílu trilogie špatně a jen pramálo toho, co dobře. Vlastně vůbec nic. V knize je tolik nesmyslů (všichni tam skoro chcípají hladem, ale vyrábějí léky a obvazy jak na běžícím páse - jeden z mnoha případů nesmyslnosti a nedomyšlenosti toho příběhu), tolik zbytečných řečí a nesmyslného jednání, až hrůza.

Všechno se to vlastně točí kolem jediného vzorce: padouch, který na počkání zabíjí a škodí a hlavní hrdina - idiot každou svoji buňkou, který se střídavě nechává padouchem týrat, ovládat a přesvědčovat, že je hodný a že ho má rád a pak zase znovu týrat a ovládat a znovu mu uvěří, že je jeho nejlepší kámoš...... Škoda slov.

Rozhodně nejhorší díl z trilogie, kniha, kterou s klidem můžete vynechat a o nic nepřijdete. Koncentrovaná otrava a nuda.

SirokO
25.02.2015

Už jsem se těšil až to skoční. Přišlo mi to dost protahované a plné očekávaných situací..

Brunet Ka
05.02.2015

Tahle kniha mě jako ostatní dva díly naprosto uchvátila. Když jsem tuto knihu dočítala, seděla jsem v autobuse a brečela. Všichni na mě koukali jak na úplného debila, ale mě to bylo jedno, protože jediné co mě v tě chvíli zajímalo byl příběh Todda a Violy.

narcisonanis
27.01.2015

Kniha, u které jsem nechodil čůrat a nejedl, potažmo ji bral s sebou. Kniha, kvůli které jsem zapomněl na výročí a nešel na rande. Kniha, kvůli které jsem nebyl den na facebooku a neklikl na lajky, abych zachránil děti v Africe. Kniha, kvůli které jsem vynechal školu a práci a koleduju si o malér. Nestačí to jako dostatečné vysvětlení, proč je Válka hluku skvělým sci-fi dílem, které stojí za to přečíst?

Výborné zvraty, (ne vždy) nečekaná úmrtí, skvělé vtáhnutí Sádráků do hlavního děje, symbolický konec geniálního ultrazáporáka starosty... a ten KONEC! Neříkám, že byl bůhvíjak úžasný, ale rozhodně nebyl odfláknutý a nekonal se sluníčkový happyend, který by shodil celé dosavadní směřování trilogie. Celý příběh skončil tak optimisticky akorát, abychom my, čtenáři, nebyli smutní – a přitom neměli dojem, že se nám chce někdo zavděčit i navzdory vlastnímu (autorskému) přesvědčení :)
Patrick Ness nás zkrátka přesvědčil, že umí. Těším se na jeho další díla.

„Volej mě dál, Violo –”
„Páč já už jdu.”

TallulahDragon
13.01.2015

Jako závěr trilogie velmi dobré, líbí se mi, že je situace vylíčená z pohledu tří postav. Občas ale právě díky tomu dostojí série svému názvu - CHAOS. Někdy jsem se ztrácela.
Jinak ale hodnotím jak celou řadu tak i její třetí díl pozitivně, četbu jsem si užila.

Raven_Black
26.12.2014

Tuhle trilogii prostě miluju.

gabice4
02.10.2014

Dočteno a super čtení.Nebránila bych se pokračování o přistání nových osadníků.

Adel703
20.09.2014

Nemůžu uvěřit, že jsem ji dočetla! Tolik zvratů, akce, a šoků! Jak mi to mohl autor udělat?
Nemohla jsem ji pustit z ruky, večer jsem se musela nutit, abych šla spát a ráno se probouzela strašně brzo, abych mohla číst. To se mi ještě u žádné knihy nestalo. Na konci jsem měla chuť vytrhnout stránku a přepsat konec. Dostala mě. Rozsekala. Rozplakala. Rozčílila.
A doporučuji. Všem ;)

winer12369
25.08.2014

Dnes jsem dočetl tuto skvělou trilogii a můžu jen doporučit. Dějové zvraty se neustále střídají a nikdy nevíte co bude dál. Je škoda, že série Patricka Nesse je opomínána třeba na úkor popkulturním hovadinám typu stmívání.

dennie3
30.07.2014

Dokonalý a strhující závěr dokonalé a strhující série.
Musím říct, že první polovina knihy mi zase zabrala spoustu času, protože jsem měla rozečtených spoustu dalších knih a tahle nebyla dostatečně zajímavá, aby je předčila. Nedokážu se rozhodnout, jestli byl začátek trojky horší než začátek dvojky. V čem se ale oba díly rozhodně shodují je úžasná a napínavá druhá polovina.
Je pravda, že prvnímu dílu se zbývající dva prostě nevyrovnají, to ale neznamená, že nejsou fantastické.
Všechno se vlastně pořád točí dokola. Útoky, zranění, bomby, útoky, válka, válka, rozhovory, válka, válka. I přestože se mi to v konečném závěru všechno slévá do jednoho obrazu (nedokážu si moc vybavit jednotlivé části, vnímám to jako upevněný celek), vždycky mě to bavilo. Ne tolik jako napínavější knihy - to je důvodem, proč mi čtení trvalo tak dlouho - ale bavilo.
Líbí se mi Nessův systém kapitol a měnění pohledu vypravěče. V každém díle se jeden přidá a příběhu to dodá na zajímavosti. Na druhou stranu mě kapitoly s Návratem moc nebavily a vždycky jsem se těšila na Violu s Toddem.
Včera večer jsem si po stránce 240 řekla: "A dost. Jdu se do toho opřít, jdu se do toho ponořit." Udělala jsem to. Dnes ráno mám pocit, že mě bude tenhle příběh pronásledovat dalších pár dní. Nessovi dávám snad milion hvězdiček za konec. Často se stává, že mě konce tolik nezaujmou, nezamrazí mě z nich, nesedí mi poslední věta. Ale tenhle konec..je skvělý.
Patricku Nessi, jste skvělý spisovatel!

stolbice
28.07.2014

Co dodat, skvělé, skvělé, skvělé :-) Do prvního dílu jsem se nemohla ze začátku vůbec začíst, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Trilogie nemá chybu, první díl jsem obrečela, druhý mě vůbec nenudil, naopak, udržoval linku napětí a třetí...opět jsem obrečela konec a děkuji autorovi, že zachoval příslib naděje i na závěr. Vynikající kniha/série, která zasáhne od začátku až do konce, tolik emotivní a pravdivý příběh jsem už dlouhou dobu nečetla a i teď, když jsem právě dočetla tento díl mám chuť, začít to číst znova :-)

Pepek24
03.06.2014

Naprosto zadek sekajcí finále celé trilogie, penízků který sem do ní vrazil nelituju páč sem se bavil. Vinikajcí nápad s Návratem, kterej preci jen trochu evokuje pocit "Ejvy" z Avatara, která není ale na škodu protože pomůže pochopit myšlení Země. TLESKÁM

Edite
21.10.2013

Skvělá knížka.. stejně jako dva předchozí díly. Při čtení pár posledních stránek jsem měla úplně uslzené oči.. nemohla jsem uvěřit že by todd měl umřít..

Scharks
28.06.2013

Celá tato série se opravdu povedla!! Jeden zvrat za druhým, emoce létají vzduchem... Všem plně doporučuji!

Jitulisko
01.04.2013

Kniha je mazec ... Připadá mi smutná samý boj a smrt, bezohlednost... celkově super, ale nic veselého nečekejte..

rm
07.11.2012

Musím říci, že mi to chvíli trvalo, než jsem celou trilogii dočetl. Zatím jsem asi nečetl nic, co by bylo více nepředvídatelné.

Hanyuu-hime
16.10.2012

Oproti prvnímu dílu jsou následující dva možná o maličko slabší, především co se týče toho, jak rychle děj ubíhá, ale jinak je celá trilogie opravdu fajn čtením.
Ze začátku jsem si tedy musela zvykat na to, že Todd vše vypráví takovým svým způsobem, používá výrazy jako "páč" a vyjadřuje se hovorově. U tohoto dílu už jsem na to ale byla zvyklá, a tak mě nic v tomto ohledu nemohlo překvapit, dokonce mi ani nijak nevadilo, jak často se mezi sebou střídaly jednotlivé pohledy Violy a Todda.
Jenomže nově přidaný pohled Sádráků mi místy docela vadit, určitě to byl zajímavý nápad, který čtenářům umožnil nahlédnout o trochu hlouběji do celého příběhu, ale mně osobně to občas přišlo až moc zmatené - celé sádrácké vyjadřování a pojmenování pro některé věci.

Ale jako závěrečný díl série je kniha opravdu vyvedená a moc dobře se četla. Závěr docela překvapil, i když já bych možná radši trošičku tragičtější... i tak se mi to ale líbilo :)

Frakira
22.08.2012

Skvělý závěr trilogie! Byly to nervy až do poslední stránky, náhledy jiných postav - Sádráků mi ze začátku trochu vadily, ale dalo to tomu zase trochu jiný rozměr...Celá trilogie je skutečně originální, promyšlená a vydařená :)