Chaloupka na vršku - nové příběhy

Tak asi před sto padesáti lety bydlel v jedné chaloupce, stojící na vršku, vdovec řezbář Tomeš se svými třemi dětmi – nejstarší Mařenkou, Honzíkem a malou Andulkou. V malebné podhorské vesničce žili spolu s několika málo sousedy a přáteli prostý, i když ne zrovna lehký život, kterému příroda dodávala harmonii a řád.
V nových příbězích z Chaloupky na vršku se Honzík s Martínkem vydají na Letnice hledat poklad ke skále a o Dušičkách vyzkouší svou odvahu na hřbitově. Ševci Matějovi a jeho ženě Bětušce se narodí dcera Barborka, husar Ludvík naučí kluky šermovat a děda Koudelka poví dětem o svatém Václavovi a legendu o statečném svatém Jiří.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158838/chaloupka-na-vrsku-2-158838.jpg 4.527
Pro děti a mládež

Ronald996

Moc krásné

Kočičídívka10
07.07.2018

Moc krásná knížkas plno pohádkami! :-)

tabaluga
08.03.2018

Čteme knihu před spaním, pohádky jsou hezké.

arket
11.10.2017

Četli jsme před spaním synkovi. Moc hezké příběhy, které pohladí na duši. I loutkové zpracování ve Večerníčku se nám moc líbilo.

neolitka
07.06.2017

Velké zklamání. Na knížku jsem se po všech kladných doporučení těšila. Kniha je přepisem scénáře ke stejnojmennému seriálu, čemuž odpovídá neustálé popisování, co vidí čtenář na obrázku. Nemá to spád!

Jessybelle
30.05.2017

Moc pěkná kniha, dobře zakomponované zvyky, obyčeje pranostiky i písničky...synům se moc líbí...

zuzosch
15.08.2014

Četly jsme s dcerou první díl, ze kterého byla tak nadšená, že jsme musely koupit i pokračování :) Kniha poetickou, ale zároveň velmi poutavou formou seznamuje děti s různými staročeskými zvyky, svátky a s nimi spojenými legendami. Opravdu knihu doporučuji, je to mezi současnou záplavou akčních hrdinů balzám na duši.

Šárka Váchová

Šárka Váchová