Četnická kuchařka

Četnická kuchařka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290691/mid_cetnicka-kucharka-kq4-290691.jpg 3 7 2

Chcete si uvařit a upéci jídlo dle dobových receptů, podle nichž vařily a pekly kuchařky v četnických kasárnách? Podrobnosti stravování příslušníků četnického sboru, včetně procedury přijímání kuchařek podrobně upravoval kasární předpis četnictva. Rozhodování o přijetí či nepřijetí kuchařky záleželo na účastnících společného stravování, a bylo vázáno na souhlas velitele. Již z dob monarchie bylo stanoveno, že za kuchařky mají býti najímány především osoby starší 40 let naprosto spolehlivé a dobré pověsti. Kniha obsahuje kromě receptů, také řadu kriminálních případů řešených četnictvem na území Československé republiky.... celý text

teddymu12
22.10.2018

kniha, která nejen pobaví, ale zároveň vám dopřeje zažít si kousek historie prostřednictvím dobových receptů z dob republikového četnictva :)

Alixe
13.01.2016 2 z 5

Není to špatné,ale taky ne excelentní.Případy jsou takové nijaké(neslané,nemastné).....vždycky jsem se akorát těšila na konec a na recept staniční kuchařky :D