Cestovatel - Z Benátek do Kithaje

Cestovatel - Z Benátek do Kithaje

Strhující historický román, který se v zámoří stal bestsellerem, virtuozně líčí putování Marka Pola. Z barvitého popisu je cítit chuť a vůně exotiky a z napínavých scén naskakuje husí kůže. S tak podrobným popisem myšlení, chování, kultů, rituálů a odlišností příslušníků různých národů se nelze setkat v žádné jiné knize. Je nejen strhující od první do poslední stránky, ale nepochybně alespoň částečně mění dosavadní pohled na historii. Cestovatel je kniha, ke které se prostě budete vracet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31913/cestovatel-z-benatek-31913.jpg 415

Journeyer (1984)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Polaris

mardoko
14.02.2016

Já rozhodně nejsem překvapen z nízkého hodnocení této knihy. Koupil jsem si oba díly, protože mně osobnost Marka Pola zajímá a protože jsem od této knihy očekával silný zážitek v podobě dobrodružného života jednoho z nejznámějších cestovatelů. A zážitek to tedy opravdu byl, na každé druhé stránce autor popisoval sáhodlouze různé sexuální výstřednosti jednotlivých postav. Také si vzpomínám, že tam Marko Polo rodil (popis několika stránkový), už nevím, jak se mu to přihodilo (je to nějaký rok, co jsem toto „veledílo“ četl), ale nejspíš si dal odvar z durmanu nebo z nějaké jiné podobné rostlinky, po které měl pak tyto zajímavé představy. Jinak knihkupec, u kterého jsem oba díly koupil je měl zařazené v dětské literatuře (doporučuji občas nahlédnout a něco přečíst před zařazením), hned vedle byla Dášeňka od Karla Čapka, škoda, že jsem nesáhl po ní, rozhodně nestála cca 600 Kč a ten čtenářský zážitek by byl nezpochybnitelný. Druhý díl jsem ani nedočetl. Dávám jednu hvězdičku za vcelku vyvedený obal.

monte
29.08.2013

Jsem překvapena z tak nízkého hodnocení této knihy. Při čtení jsem nadšeně putovala s Markem a hltala všechny zajímavosti a zvlášnosti jiných národů. Oba díly mám ve své knihovničce jako klenot, ke kterému se budu vždy vracet

Mercatino
11.12.2012

Tak toto je Marco Polo,takto bláznivě jsem si vždy představoval,že život Marka Pola vypadal než jsem si tento román přečetl. Je to tak strhující až se chvílemi budete muset nadechnout a popadnout dech. Vtipný,ano to je,vždy na úkor hlavního hrdiny. Nádhera.

Ira
03.02.2011

velmi doporučuji, čtivé, vtipné, napínavé, inspirující a neodtrhnete se, dokud to celé nepřečtete

Marco Polo, cestovatel (1254-1324) Benátky 13.-14. století

Gary Jennings