Cestování v čase

Cestování v čase nám nabízí přímo galaxii brilantních povídek, které určitě potěší každého milovníka vědecké fantastiky. Vynikající autoři jako H. G. Wells, Isaac Asimov, J. G. Ballard, Ray Bradbury nebo Arthur C. Clarke jsou skutečnou zárukou kvality. Tato kolekce povídek je doslova povinnou četbou pro všechny fanoušky cestování v čase. Geniální a slavný fyzik, profesor Stephen Hawking v roce 1995 v jedné ze svých vědeckých prací připustil, že „…spojíme-li Einsteinovu obecnou teorii relativity s kvantovou teorii, cestování v čase se jeví jako možné.“ Strhující vize o pohybu v časoprostoru umožňuje spisovatelské fantazii rozvíjet neuvěřitelné možnosti člověka vrátit se zpět do minulosti, či navštívit budoucnost. Snad zůstává jen otázkou času, kdy se tato vize stane skutečností. Vždyť i fantazie J. Verna se v dalším století změnila v realitu. Sestavovatel Peter Haining má za sebou dlouhou a významnou kariéru spisovatele. Vytvořil velké množství vynikajících sbírek povídek, které se staly mezinárodními bestsellery. Tentokrát nám připravil skutečnou lahůdku sci-fi literatury, do které zařadil povídky nejlepších autorů tohoto žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28173/cestovani-v-case-28173.jpg 3.822

Timescapes: Stories of Time Travel (1997)

Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Motýľ

lushi
23.11.2017

Některé povídky byly opravdu skvělé. Se sbírkami povídek mívám většinou problémy, ale tato je opravdu povedená. Antologie je navíc délkou jednotlivých povídek ideální na dojíždění do práce nebo pro nečtenáře.

cibulka 8
04.01.2017

Knížka mě nadchla. Není to tak, že by se mi líbily všechny povídky, ale mnohé jsem hltala jedním dechem.

mora.nocna
20.03.2013

cestovanie v case je moja milovana tema, ale z tejto knihy som mala skor rozpacite pocity