Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny

Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448254/bmid_cesta-za-svobodou-harry-a-meghan-a--ngt-448254.jpg 3 47 23

Když se objevily zprávy o klíčícím romantickém vztahu mezi milovaným anglickým princem a americkou herečkou, upoutaly pozornost celého světa a rozpoutaly šílenství mezinárodních médií. Vévody a vévodkyně ze Sussexu byly sice vždycky plné noviny – od jejich zasnoubení, přes svatbu a narození syna Archieho, až po bezprecedentní rozhodnutí odejít ze života členů královské rodiny –, ale pravdivý příběh Harryho a Meghan zná jen málokdo. Cesta za svobodou poprvé vstupuje za novinové titulky, odhaluje neznámé detaily společného života Harryho a Meghan a vyvrací mnohé klepy a mylné dohady, které pronásledují dvojici na obou stranách oceánu. Jako členové vybrané skupiny novinářů, kteří se zabývají britskou královskou rodinou a jejími činnostmi, byli Omid Scobie a Carolyn Durandová svědky života mladého páru tak, jak se to podařilo jen málokomu zvenčí. Jedinečný přístup a účast těch, kteří jsou manželům nejblíže, umožnily napsat poctivý, detailní a odzbrojující portrét sebevědomého, vlivného a pokrokově uvažujícího manželského páru, který se nebojí opustit tradici, je odhodlaný ubírat se novou cestou mimo světla reflektorů a rozhodl se věnovat budování humanitárního odkazu, který výrazně ovlivní celý svět.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Baronet

Finding Freedom: Harry, Meghan, and the Making of a Modern Royal Family , 2020

4444913
06.09.2020 2 z 5

Tedy Ivčo,já nic z toho o Dianě nevím.Ona zacházela s monarchií naprosto odporně.K věci to není ale trochu jsem nevydržela.Zapomněla jsem do komentáře napsat že se zase vyřádili na překladu,Harryho kamarád Harry Meade je JEZDEC NA KONÍCH(čeština pro to má výraz žokej) o dalších vylomeninách pomlčím.A nevím jestli objev že Harryho prarodiče jsou Jiří VI. a královna matka pochází z překladu nebo je i v originálu.Královna a Philip jsou tedy jeho rodiče??

ivca7818
05.09.2020 3 z 5

Toto kontroverzní a párem veřejně neautorizovane dílo vzniklo evidentně na zakázku s jasným cílem pospinit britskou monarchii a obvinit ji z uzkoprsosti. Knihu doprovázelo mohutné PR obou novinářů a četné rozhovory a neni pochyb o tom, že bylo neverejne posvěceno párem. Britská monarchie stejně jako Britové je prostě studená a lehce zastaralá instituce, to ví každý. Princezna Diana v 90. letech vylepšila její mediální obraz a ukázala monarchii s lidskou tváří. A to, že byla monarchii zneužita jako mladá panenská nevěsta s rodokmenem a že s ní jednali jako s kusem hadru taky ví každý. Byla to fascinující krásná žena s hlubokým soucitem a empatii, která se nebála ani vstoupit do minoveho pole, byla otevřená a lidská. Ovšem přirovnávat Meghan Markle k Diane na mne bylo trochu moc. Tato kniha má pouze oslavovat Meghan jako svetici bez kazu, které ublížila britská média a královská rodina. Přitom ona sama musela vědět, do čeho s princem Harrym jde a nepochybně asi šla za svým cílem klofnout jednoho z nejžádanějších mládencu světa. Je také velmi ambiciózní a nepochybně je to právě ona, kdo drží otěže, potažmo Harryho pevně v rukou. A že to nebude asi až taková světice se ukazuje nejen že článku bulváru, ale i jiných médií a tato kniha ji má vylepšit image, udělat z ní hotovou svetici a feministky, přičemž poslední označení mi přišlo v knize poněkud úsměvné. Od knihy jsem očekávala leccos, ale tohle asi ne. Meghan si moje sympatie nikdy nezískala a ani nezíská a tato kniha je důkazem. Za mě tři hvězdy.

4444913
05.09.2020 2 z 5

No po tvrzeních co všechno za horrory kniha obsahuje nakonec docela milé překvapení.Kniha notně Dianoidní-zase se objevil někdo minimálně 100%,nikdy nešlápl vedle,nikdy nic nezmastilZ .Trochu jim fandím protože to co v souvislosti s nimi předváděl tisk bylo hodně za hranicemi čehokoli,ať se to nazve objektivita nebo třeba pravdivost.Ovšem adorace naprosto všeho jejich počínání zakrátko leze na nervy a snaha podat jejich úprk za moře jako jedinou možnost přežití je fakt hodně. Z autorů asi budou členové spolku dobře vydělávajících autorů královských knih ale nemyslím že by tuto skupinku obohatili kvalitativně,Sally Beddell-Smith nebo aspoň Ingrid Seward z toho nebude.Pro Meghan-hatery fakt nemá kniha cenu,jinak ve mně její četba vzbudila zájem o to,jestli na ní Sussexovi spolupracovali jak (naprosto bez důkazů)tvrdí nepřátelský tisk,nebo ne,jak sem tam pronikne odjinud(často od Sussexů samotných).To tedy jen proto že jestli jen část názorů a tvrzení pochází od Harryho,tak to budí otázku jestli si všiml kde dosud žil a jestli se v dění kolem royal family alespoň trochu orientoval.Meghan z toho vynechávám proto že ona je přece jen v oboru rychlokvaška a neměla moc času se pořádně rozkoukat.Od randění přes zásnuby,svatbu,dítě a úprk to byl docela kvapík.Několik stránek barevných fotek,vesměs známých.A určitě postrádám jmenný rejstřík.