Cesta za štěstím

Cesta za štěstím https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493832/cesta-za-stestimcp6jHf-lTq-.jpeg 4 180 180

Začínající fotografka Josie strávila polovinu života tím, že se s mámou stěhovaly z jednoho města do druhého. Když se vrátí po dlouhých letech do svého rodiště, historického města v Nové Anglii, aby se tam postaraly o chod rodinného knihkupectví, Josie ví, že to není navždy. Sní o životě na opačném pobřeží a má plán, jak se tam dostat. Neplánovala ovšem to, že se setká s místním rebelem se špatnou pověstí Luckym Karrasem… který je shodou okolností jejím nejlepším kamarádem z dětství. Lucky dá jasně najevo, že s Josie nechce mít nic společného – ale všechno se změní po katastrofickém večírku u bazénu. Když po nedomyšlené pomstě Josie spadne do pořádných potíží, Lucky na sebe neočekávaně všechno vezme. Josie je odhodlaná zjistit, proč se Lucky rozhodl ji krýt – a pochopí, že se oba změnili a ten hodný kluk, kterého kdysi znávala, má teď pěkně černý smysl pro humor a úsměv, ze kterého jí srdce buší jako o závod. A možná, jen možná to není ten trucující drsňák, za kterého ho všichni mají…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Chasing Lucky , 2020

petulkapeta
07.08.2022 5 z 5

„Líbí se mi, když jsi naprosto upřímná. Je to součást tvýho kouzla. Když jsi upřímná, tak můžu být upřímný i já, a to je….. nevím. Jako by ta neviditelná zeď, co mezi námi vyrostla, najednou zmizela? Jako kdyby byla elektrická nebo laserová, nebo tak něco..."

Mam jeji příběhy ráda, stale u mě vítězí Kudy ke hvězdám, ale tenhle příběh se mi moc libil a nevadilo mi že nebyl jen o letni lasce o to vic byl zajímavější, ale chyběl mi epilog..

katee21
16.07.2022 4 z 5

Jelikož mám přečteno Na jedné vlně a tím pádem to mám s čím porovnávat, tak musím ubrat jednu hvězdu. Na jedné vlně bylo opravdu lepší.
Nic to ale nemění na tom, že ta kniha je dobrá a jako letní knížka naprosto super.
Jediné co musím vytknout je, že na můj vkus tady bylo až moc zbytečného popisu okolí... Kniha mohla mít tak o dvacet stránek míň a neuškodilo by jí to...
Každopádně, pokud se knihu rozhodnete přečíst, myslím si, že litovat toho nebudete.

Od autorky mi chybí přečíst už pouze Kudy ke hvězdám, tak doufám, že to bude zase skvělé.

HermanekB
09.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Doufala jsem v nějaký příjemný letní románek, ale byla jsem nakonec celkem zklamaná. Prostředí knihy je naprosto úžasné a příjemné. Přístavní městečko s hromadou drben, malým knihkupectvím a kouzelným ostrovem. Děj také nebyl špatný, i když jsem teda čekala něco lepšího, ale úplná nuda to taky nebyla.
Josie byla největším problémem celé knihy. Do půlky knihy se chovala celkem přijatelně, ale potom se začala chovat jako naivní, hloupý a ignorantský spratek. Nedalo se to snést. A nedá se to všechno shazovat na to, že byla rozhozená kvůli pravdě o svém otci. Svým způsobem to mohla celou dobu čekat a zjistit si o něm více informací. Místo toho si vytvořila ideál, který ale i Lucky odsuzoval, jenže ona na něj nedala. Jinak si myslím, že jsou hranice, které by člověk neměl překročit v jakémkoliv stavu. Doufala jsem, že Lucky bude mít dost rozumu a začne se od ní držet dál. Ale to by potom nebyla správná young adult...

Dávám tři hvězdičky, bylo to celkem zklamání ***.

kristy.books
24.06.2022 4 z 5

Kudy ke hvězdám bolo skvelé, Na jedné vlně bolo zasa slabšie, preto som bola zvedavá, aká bude autorkina novinka. Za seba môžem povedať, že Cesta za štěstím sa opäť podarila. Ide o YA romantický príbeh o dvoch bývalých najlepších kamarátoch, ktorí si po pár rokoch odlúčenia opäť hľadajú cestu k sebe. Samozrejme, autorka tu zakomponovala aj vážnejšie témy - rodinné problémy, neustále sťahovanie, nedostatok komunikácie...

Josie žije so svojou mamou, no vadí jej, že nikde dlho nevydržia a stále sa presúvajú z jedného miesta na druhé. Po dovŕšení osemnástky sa chce presťahoval k svojmu otcovi, známemu fotografovi, a učiť sa od neho. Postupne sa však dozvedá dobre strážené tajomstvá a jej dokonale naplánovaná budúcnosť sa začína rozpadať.

Lucky býval jej najlepší kamarát, no za posledné roky sa dosť zmenil - zo slušňáka sa stal bad boy, ktorý má v okolí zlú povesť. Ich cesty sa nerozdelili v dobrom - keď Josie mama prinútila zo dňa na deň odísť z mesta, Lucky práve ležal v nemocnici s ťažkými popáleninami, takže ani nemali čas sa poriadne rozlúčiť. Zostalo medzi nimi veľa nevypovedaného a teraz, keď sa ich cesty opäť spojili, začína všetko vyplávať na povrch.

Romantická linka bola rozkošná. Užívala som si ich opätovné zbližovanie a prerastanie ich priateľstva v niečo viac. Je to jeden z tých príbehov, pri ktorých som sa usmievala ako slniečko na hnoji.

Lucky bol zlatíčko a hoci mal imidž drsňáka, vo vnútri bol dosť citlivý a pre svojich milovaných by urobil prvé i posledné. Josie ma miestami celkom štvala, ale keďže vyrastala v rodine, kde všetci pred sebou všetko tajili a nezhovárali sa o dôležitých veciach, nečudujem sa, že sa v niektorých situáciách správala tak, ako sa správala.

Zatoulana
21.06.2022 4 z 5

CESTA ZA ŠTĚSTÍM - Jenn Benett

Ani tentokrát kniha od Jenn Benett nezklamala. Příběh byl tentokrát trochu vleklejší a slabší než kniha KUDY KE HVĚZDÁM. Příběh byl popisnější a chvíli jsem měla chuť sestřenici hlavní hrdinky proplesknout. Navíc to bylo trochu jinak pojaté než jsem z anotace čekala ale nijak mě zpracování nezklamalo.
Hlavní postavy zde byli příjemní a zajímavý. Obzvlášť zajímavý byl Luckyho příběh. Způsob jakým si k sobě našli cestu a co je po tu dobu provázelo se četlo moc hezky a čtení jsem si opravdu užila.
Kniha je za měl na léto jako dělaná a já ji jedině doporučuji - stejně jako předchozí knihy od autorky.

4,5/5

happy19
17.06.2022 4 z 5

Chyběla mi tu celková soudržnost s příběhem...předešlé kousky ji mají;-)
Hlavně Kudy ke hvězdám je můj Olymp!
Styl tohoto příběhu mi připomínal autorku K.West...
Musím ale pochválit skvělé vykreslení postav!
A opět kouzelný obal!
Jako letní oddechovka...může být ;-))

„Chybím ti někde, hledej mě jinde. Někde se zastavím a počkám na tebe.“

cool_books_tip
06.06.2022 4 z 5

Moje hodnocení: 4/5
Počet stran: 328
Žánr: YA feel-good
Letní oddechovka

Za poskytnutí e-knihy moc děkuju @humbook #humbookblogeri #spoluprace

Četli jste nějakou knihu od Jenn Bennett? (Jak se vám líbila?)

Můj verdikt: konečně jsem se dostala k Bennettový! A konečně pochopila proč jí všichni tak milují. Mě samotnou celkem dost okouzlila

•i když je takhle knihy feel-good tak je v ní zaobaleno pár vážnějších témat, za coš ode mě má velké plus a fakt mě ty témata dost překvapila. Strašně se mi líbila (za mě) dost originální romantická linka. Hl. hrdinové byli super a jejich humor!
Autorčin styl psaní je naprosto fantastický a tak čtivý! A to prostědí bylo tak kouzelné!
Moře, lodě, vlny. Dlouho už jsem nečetla knihu s tak úžasným prostředím, i když bych sama na loď NIKDY jakože fakt NIKDY nevlezla, protože mě strašně děsí ta nejistota a prázdnota pode mnou, ale jako představa to bylo nádherné!

•musím říct, že jsem asi jedna z mála lidí co moc nemusí bad boye, ale zrovna Lucky mi hodně sedl. Jeho sarkasmus je na mě jako magnet. Jen jsem čekala, že tam bude trochu víc popsaná jeho osobnost...ehm..jakože to co se mu stalo v minulosti, že se to tam budou více probírat, ale to bohužel

•kniha mě vážně bavila, ale bohužel mi tam přece něco strašně chybělo a já pořád nemůžu přijít na to co to bylo

•pokud hledáte oddichovou knihu u které si odpočinete a budete sledovat vyvíjející vztah teen dvojce, plavit se po moři a nasávat letní atmošku tak tohle je přímo pro vás!

•už se nemůžu dočkat až si přečtu Kudy ke hvězdám a Na jedné vlně a doufám, že budou ještě lepší

Sarah11
27.05.2022 5 z 5

Tak já půjdu proti proudu, ale za mě byla Cesta za štěstím tou nejpovedenější a nejzábavnější z knih od Jenn Bennett. Opravdu nemám, co bych vytkla, bavila jsem se od začátku až do konce, hlavní hrdinové byli prostě sladcí, nechyběl tam humor sarkasmus, ale zároveň, jak už jsme u autorky zvyklí, se knihou vine spousta důležitých témat, ať už jde o problémy v rodině a s tím spojené časté stěhování, traumata z dětství nebo třeba šikanu a pomluvy.
Taktéž mají hlavní hrdinové opět originální zájmy - focení cedulí, kovářství, svářečství a lodě? To se v knihách jen tak nevidí.
Co zmiňuji u všech autorčiných knih a zmíním i tady, že Jenn je machr na milostné scény. Fakt že jo. Nikdy jsem neměla nutkání si u nich vypíchnout oči, naopak to umí napsat tak reálně a krásně, že se celou dobu musíte usmívat jak měsíček na hnoji, a dokonce tam ještě nenásilně dokáže upozornit na důležitost ochrany, za což má u mě velký plus.
Navíc ty naše obálky, to je prostě skvost, takže smekám a netrpělivě vyhlížím autorčinu další knihu.

kalinkacz
27.05.2022 3 z 5

Knihy Jenn Bennett pro mě splňují jediné - oddech, vypnutí!
Její příběhy jsou čtivé, zábavné a se super postavami! Proto jsem si nemohla ujít ani její poslední novinku Cesta za štěstím...
Není to sice podle mě nej autorčina kniha, ale pokud čtete rádi ya a hledáte něco milého a čtivého, tak za mě ano.
A ty české obálky!

Pedruska01
25.05.2022 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, znělo to zase tak dobře a autorka, před kterou smekám mimo jiné, se mi dokonale osvědčila, že zatraceně dobře umí. Trošek mi trvalo než jsem ji popadla, od doby, co se mi objevila doma, což zpětně absolutně nechápu. Jakože cože. Četlo se to neuvěřitelně dobře, stránky lítaly, nešlo odložit, respektive jsem ani nechtěla. Ten styl, tempo a podání bylo skvělé. Obdivuju, jak dobře to je interpretované, hrozně to na ty postavy a věk sedí.
Hlavní hrdinku Josie jsem měla hrozně ráda. Byla to hrozně hodná holka, která dost trpěla, a to hlavně tím cestování i vlastně tak nějak necelistvou rodinou. Zbožňovala něco, čím si myslela, že okouzlí někoho jiného, a tak nějak zapomínala na sebe. Líbilo se mi, jak je nesobecká a obětavá. Že to vlastně nebyla tak nějaká běžná, vlastně namyšlená pipka dnešní doby. Tak nějak jsem ji rozhodně nezáviděla, ale za to jsem jí dost držela palce. Měla trochu zvláštní a možná fakt jen trochu prokletou rodinu a fakt na velký nic otce. Josie byla skvělá a jednoznačně si zasloužila konečně to dobré a klidné. Je potřeba mluvit.
Druhý hlavní hrdina Lucky - stačilo se dostat na scénu asi tak podruhé a ukradl mi srdce. Bože. Zamilovala jsem si ho. Byl tak trochu podobný Josie, své nejlepší kamarádce a přitom vlastně protiklady. Byl hodný, chytrý, pracovitý, myslel a dělal pro druhé dost - měl obrovské srdce. Bohužel se trestal a snažil se, aby si druzí o něm vytvořili odlišný názor. Bylo mi ho krapet líto, ale nedokázala jsem mu nefandit. Ohromně mě bavil, byl úžasný a jsem za něj moc ráda. I on si zaslouží vše dobré a hlavně být konečně šťastný.
Mezi těmi dvěma to dost dobře bylo vykresleno, od společné minulosti, která po pěti letech tvořila velkou neznámou až po okamžik opětovného, vlastně nového přátelství, které opravdu mířilo ale ještě výš. Oba byli inteligentní a šlo jim to hezky. Příběh byl zasazen do období prázdnin, a to do jednoho "malého" města, které bylo vykresleno obrovsky, jelikož tam toho bylo tolik! Na jednu stranu to musí být krásné, ale nejsem si jistá, zda bych v tom chtěla žít - při všem tom, co se tam dělo. Rozhodně se autorka nebojí pouštět do zajímavě vážných témat - v každé své knize, kterou jsem četla se to ukazuje. A hlavně jsou moc dobře zpracovány, stále neotřepané, krutě originální. Přitom si drží úroveň a hlavně jsou krásná a opravdu nečekaně milé knihy. Ten výsledek, který mi předložila Jenn už potřetí mě zase okouzlil a dostal. Tohle teda umí na jedničku.
Knihu jsem si hodně užila, až mi je líto, že už ji mám za sebou. Je to pokaždé překvapení, které mě dokáže dostat do kolen a zároveň na růžový obláček. Jemná romantická linka to skvěle podbarvuje. Jedná se sice o náctileté hrdiny, tedy rozhodně už ne (bohužel) moje věkovka, ale jako by tomu tak nebylo. Jsou vyspělejší, rozumnější, prostě lepší. Nic není hrr, násilné, přecpané, překombinované - není prostě a jednoduše nic špatně. Ne. Naopak, všechno je vyvážené a sedí to. Jsem ráda, že jsem se s Jenn zase po roce setkala a upřímně doufám, že ne naposledy. Opravdu umí psát a ty obálky to krásně podbarvují.
Jednoznačně doporučím, ta kniha dá nakonec víc než si člověk myslí. Líbila se mi, bavila, užila jsem si to, skvěle napsané, vykreslené postavy, děj. Co se hodnocení týče, opět jednoznačně vše, co je k mání. Skvělá práce. Milá, oddychová, slabě romantická, ale i na zamyšlení záležitost. Mrzí mě, že je momentálně celkové číslo hodnocení v modré barvě, protože vím, že si to zaslouží víc. Tak snad se to zlepší a brzo. :)

Alyssana
22.05.2022 4 z 5

Tuto autorku jsem si zamilovala po přečtení knihy Kudy ke hvězdám. A to pro skvělý styl psaní, zajímavé prostředí a originální dějovou linku. Její druhá kniha mě oproti tomu mírně (ale opravdu jen mírně) zklamala. Tak jaká je její třetí nejnovější knížka?

Na příběhu jsem stejně jako u předchozích knih autorky ocenila prostředí, ve kterém se děj odehrává. Malé městečko u moře, kde se všichni navzájem znají. Ale přece jen nebylo zpracované až tak dobře jako u předchozích dvou příběhu.

Námět návratu po dlouhých letech a opětovné budování vztahu mezi Josie a jejím dávným kamarádem se za mě opravdu povedlo. Bavila mě jejich vzájemná interakce a příběh byl vážně čtivý. Mimo to se zde řeší vztah hlavní hrdinky s její mamkou. Autorce se opět povedlo do knihy zařadit rodinné problémy a hezky je zpracovat.

Celkově bych tuto knihu označila jako povedenou romantickou knížku, čte se vážně skvěle a děj je fajn. Ale není to příběh, ke kterému bych se měla potřebu vracet. Jako letní oddychovku můžu určitě doporučit. 4/5 ⭐

kata_knihomolka
21.05.2022 5 z 5

"Potřebujeme umění, aby nám připomínalo, že ten boj za něco stojí."

Už třetí knížka z pera autorky a opět nezklamala! Přestože třeba Kudy ke hvězdám mě víc bavilo a měla jsem to přečtené rychleji, ani u téhle knihy jsem se nenudila.

Josie a Lucky jsou skvěle vykreslené postavy! Ale teda, některý z postav mě fakt štvaly - obzvlášť na konci, kdy se vysvětlí spousta věcí. Co se konce týče, tak na mě trochu moc uspěchaný, všechno zajímavé se stalo buď úplně na konci, nebo na prvních stránkách.

Až na pár minusu, za mě teda musím říct dost malých, je to skvělá oddychovka na léto Samozřejmě se špetkou vážnějších témat, jak je u autorky zvykem

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuju @humbook #humbookblogeri #spoluprace

Sanny_happ
14.05.2022 4 z 5

Na knihy od autorky se už dlouhou dobu chystám a konečně jsem si jednu přečetla!
Jelikož je to moje první kniha nemám proto srovnání s ostatními
Rozhodně na první pohled můžu říct, že všechny obálky jsou úplně top a neskutečně lákají k přečtení
Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Rodinné knihkupectví, láska, přátelství, ale i rodinné trable to vše v sobě příběh ukrývá. A jako bonus i foceni cedulí a kování, což je hodně originální a zajímavý nápad

Knížka byla čtivá, přečetla jsem ji během pár dní. Ale zároveň musím říct, že mi vadili (na mě) až moc dlouhé kapitoly Já bych je určitě zkrátila…

Vztah hlavních postav byl více ojedinělý v tom, že se znaly z dětství a nyní se opět znovu setkávají Lucky byl typický bad boy, který se za tu dobu, co ho Josie neviděla dost změnil. Jeho postava mi dost sedla a oblíbila jsem si ho. O Josie to bohužel říct nemůžu

Kniha mě celkově bavila, ale přesto mám pocit, že jsem od ní očekávala trochu něco jiného. Za mě je to skvělá oddychovka někam v létě na dovolenou

Knihu celkově hodnotim 3,75⭐️
Za poskytnutí e-knihy k recenzi zároveň děkuji @humbook. #humbookblogeri #spoluprace

Knihy_nad_zlato
10.05.2022 3 z 5

Je to stejně dobrý, jako Kudy ke hvězdám? Ani zdaleka. Lituju ale přečtení? Vůbec ne.
Prostředí bylo pěkný. Malý přístavní městečko, proč ne. Ale na mě nebylo dostatečně popsaný, nebo možná nebylo dostatečně zajímavý.
Stejně tak i postavy. Byly fajn, to jo, jenže mě nezaujaly. Josie i Lucky se navíc často chovali divně. Lucky obzvlášť. A Josie byla zase hrozně naivní. A ty romantický city jim nežeru. Přátelství jo, ale na něco víc jim tu chyběla chemie. V předchozích dvou autorčiných knížkách to mezi hlavními hrdiny TAK jiskřilo, ale tady vůbec. Ovšem to, jak si k sobě po letech hledali cestu zpět se mi moc líbilo.
Přišlo mi, že se většinu knihy nic neděje, všechny ty zvraty a zajímavý momenty se odehrály na posledních asi tak 50-ti stránkách.
Kdybych neměla tak vysoká očekávání, líbila by se mi víc. Ale i přesto jsem si čtení užila. A až budou někdy další knížky v češtině, tak je určitě zkusím taky.

kikikrat
08.05.2022 4 z 5

Cesta za štěstím je má třetí kniha od autorky a musím ji zařadit hned za Kudy ke hvězdám, která stále vede. Jako u předešlích knih mi přišlo, že jsem v tom městečku a moc se mi tam líbilo. Stejně tak jsem si oblíbila hlavní postavy, jasně Josie byla místy protivná ale měla své důvody. Mrzelo mě, že nemůžu více poznat ostatní postavy ale to by asi jedna kniha nestačila. Lucky byl velice zajímavá, ponurá a zabávná postava. Líbilo se mi i zmíněné řemeslo a focení značek protože je to docela originální. Autorka umí moc hezky do tak milé knihy zakomponovat rodinné trable a jsem ráda, že píše o tom, že ne každá rodina je ideální. Takže ano stála za to a doufám, že bude nějaká další kniha.

Ketfl
08.05.2022 3 z 5

Upřímně, ty dvě předchozí knihy od autorky mě bavily více. Tato rozhodně není špatná, já zase chválím prostředí, kde se příběh odehrává, dále také to, že autorka v knihách řeší i další problémy - tady např. rodinné. Je to hezky napsané, a i když je to pro mladší čtenáře, tak se to dobře čte. Jen tady mi prostě něco chybělo, přišlo mi to takové nemastné neslané. Celý ten vztah ústřední dvojice ve mě nezanechal absolutně nic. Nevím. Každopádně další knihy od autorky si případně ani tak nenechám ujít.

badliar_id
06.05.2022 3 z 5

"Seems as if a lot of women are quick to judge other women, and quicker to forgive men."

***
Novinku od Jenn jsem si nemohla nechat ujít, takže jsem si jí objednala a hned se do ní pustila. Když jsem zjistila, že se hlavní postavy znají od malička a po letech se znovu potkají, byla jsem neuvěřitelně nadšená. Každopádně to nadšení zase rychle odpadlo. Když jsem četla Kudy ke hvězdám a Na jedné vlně hned jsem byla ohromená a tady to bohužel nepřišlo.
Josie byla taková nemastná neslaná. Občas udělala nelogickou věc a vzápětí byla zase v pohodě, každopádně mi k srdci nepřirostla. Lucky byl sympaťák a žeru ho!! Už když se objevil v první kapitole jsem se do něj zamilovala :D.
Co mi v knize fakt chybělo byla pořádná romantická linka. Dostali jsme pár ňuňu chvilek a to bylo všechno. Potřebovala jsem víc intimity a romantiky.
Téma focení cedulí bylo úžasný! Zase trochu něco jiného..
Všechno plynulo rychle. Někdy mě to bavilo více a někdy zase méně, takže jsem si připadala jak na houpačce.
Určitě to nebyl špatný příběh, jen jsem doufala v něco jiného a lepšího. Pokud by jste si chtěli od Jenn něco přečíst, tak doporučuju Kudy ke hvězdám (ta je top) nebo Na jedné vlně. Každopádně od Jenn si vždy knihu přečtu, protože stále je na prvním místě top autorů YA romantických knih.. A ty obálky k jejím knihám jsou kouzelný!! 3.5/5 *

Lutzinka
02.05.2022 3 z 5

Ani dobré, ani špatné.
Na mě tam hlavní dvojice spolu nedostala adekvátní prostor pro to, abych byla s vývojem jejich vztahu spokojená.
Špatné to vůbec nebylo, ale nějak mě to neokouzlilo.
Jako dívat se jen přes sklo výlohy a nemoct vstoupit do obchodu...

MishRarach
01.05.2022 4 z 5

Po hodnoceních, která jsem tu našla, jsem se bála, že mě kniha zklame. Nezklamala. Je podobná těm předchozím a zase trochu jiná v určitých detailech a postavách. Nic člověka nepřekvapí a vlastně je to celé celkem milé. Na oddech velmi příjemná kniha, kterou si třeba někdy přečtu znovu. Nebo alespoň pouze některé pasáže. Nečekejme něco, z čeho člověk bude úplně paf a neodtrhne se od toho. Knížka potěší a neurazí.

knizni.taurus
01.05.2022 3 z 5

Pokud hledáte oddechovku na nadcházející léto k vodě, tak zbystřete! Jo a jako bonus vás čeká i nádherná obálka!
Od autorky jsem četla už předchozí knihu Kudy ke hvězdám a musím hned ze začátku přiznat, že ta za mě zatím vede. Čtivost se ale autorce upřít nedá a knížku jsem měla přečtenou za dva dny.
A co jsem vlastně čekala od téhle knihy? Skvělou romantickou linku, letní atmosféru a sympatické postavy. No a 2 ze dvou byly splněny podle mého očekávání. Bohužel romantická linka tady nedostala takový prostor, jaký jsem čekala vzhledem k předchozí knize. Přišlo mi, že je tady málo společných chvil hlavních postav Luckyho a Josie. Díky jejich vztahu z předchozích let jsem ale romantické lince uvěřila, jinak bych netušila kde se to vzalo. Jinak tady ale pár milých momentů najdete a ty si zamilujete.
Co se týká hlavních postav, tak tady asi nečekejte žádné překvapení. Bad boy, který zachrání hlavní hrdinku z průšvihu (a všichni víme, že pro ty máme slabost, plus jeho motorka ). Jedna holčina s velkými plány a pocitem, že ona je ta dospělá ve vztahu matka a dcera. Co se mi ale moc líbilo byl koníček focení cedulí (to mi přišlo zase jako něco zajímavějšího). Ostatní vedlejší postavy nebyly ničím nějak výjimečné. Nicméně celkově byly napsány dobře, ačkoliv citovou vazbu jsem si nevytvořila.
Cesta za štěstím se věnovala spoustě dalším tématům, ať už focení, rodinným vztahům, městským pomluvám atd. Nicméně všechno jen tak povrchově, že si to za pár dní ani nebudu pamatovat.

Suma sumárum. Je to milý příběh, který neurazí, ale ani vás nenadchne. Je to opravdu oddechovka na léto k vodě. U knihy si odpočinete a načerpáte trochu sluníčka.

Ráda bych ještě poděkovala @humbook za poskytnutí e-knihy :) #spolupráce

tajemství