Cesta slávy

Cesta slávy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489288/cesta-slavyDwxW91-4Mb-.jpg 4 75 29

Román „Cesta slávy", inspirovaný skutečnou událostí, oživuje jednu ze záhadných historických osobností, jejichž tajemství dosud přetrvává. Někteří lidé mají natolik fantastické sny, že kdyby je uskutečnili, zajistili by si tím trvalé místo v dějinách. Právě takovými jedinci byli Francis Drake, Robert Scott, Percy Fawcett, Charles Lindbergh, Amy Johnsonová, Edmund Hillary a Neil Armstrong. Co když někdo měl sen, který uskutečnil, ale o tom, že svého cíle dosáhl, chyběl důkaz? Kniha „Cesta slávy" je příběhem takového muže. Dokud neobrátíte poslední stránku pozoruhodného románu Jeffreyho Archera, nedokážete rozhodnout, zda by do seznamu těchto legend neměl být zařazen i horolezec George Mallory, protože pokud by tomu tak bylo, muselo by z něj být vymazáno jiné jméno.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Cestopisy a místopisy
Vydáno: ekniha , Saga Egmont

Paths of Glory , 2009

IYv
02.03.2016 5 z 5

krásná kniha, kterou zhltla celá rodina, od syna až k babičce. Nikdo se nedokázal odtrhnout.
Je to skvěle napsáno, napínavé, lidské a když si člověk pomyslí, s jakou výbavou tam v r. 1922 lezli, musí jen smeknout.
Máme doma letitou knihu Arnošta Černíka "Trůny bohů" a do té jsem vložila pár výstřižků, když v r. 1999 našli Malloryho tělo. Když jsem Cestu slávy četla, úplně se mi svíralo srdce. Donutilo mě to vyhledat další a další info. Ten příběh je neuvěřitelný.
update 2018
dcera se stala členkou univerzitního lezeckého klubu v Oxfordu, je to nejstarší alpinistický klub (1857) na světě a samozřejmě Mallory i Irvine byli členem. Jsem pyšná :-)

Albina
08.02.2016 5 z 5

Kdyby mi někdo nabídl, ať si přečtu knihu o horolezcích, s díky bych odmítla. Naštěstí v tomto případě jsem přečetla první odstavec a už jsem knihu nedokázala odložit. Mallory byl úžasný člověk a Archer o něm napsal poutavý a velmi čtivý příběh.

kannibal28
12.10.2014 5 z 5

kniha lahko a dobre sa čitala

technik1965
08.06.2013 4 z 5

Veľmi pekné čítania, kniha Vás pohltí.

Lenka
24.01.2013 5 z 5

Knížka byla moc pěkná. Doporučuji přečíst

icecko
30.05.2012 4 z 5

Poutavý příběh,který chytne a nepustí.

kilometr
15.05.2012 5 z 5

Strhující kniha,kterou nejde odložit z ruky dříve,než ji dočtete.100%.
Letos jsem lepší knihu nečetl.

jezurka
21.07.2011 5 z 5

Knihu můžu doporučit, od Jeffereyho Archera jsem četla už několik knih a vždy jsem byla nadšená. Ani tentokrát nezklamal. "MONIFTA" mi mluví z duše, nevím co k tomu dodat snad jen že jsem si u závěru knihy pobrečela :-).

monifta
29.03.2011 4 z 5

Zaujímavá kniha so super príbehom :) ...a keďže sa o horolezectvo a všetko s ním spojené vôbec nezaujímam, tak mi aj trošku rozšírila obzory a ukázala aj čosi zo života horolezcov tým najzaujímavejším spôsobom - fakt odporúčam - super štýl písania, super príbeh, napínavé a...DOBRODRUŽNÉ :) - veľmi dobre sa číta.
A ako je napísané na obale knihy - "Príbeh muža, ktorý mal dve vášne (lásky) a jedna z nich ho zabila" ... mne osobne sa veľmi páčila láska Georgea a jeho manželky - a tie krásne listy, ktoré jej písal...super ! :)