Cesta kaizen

Z malého kroku k velkému skoku Nenásilná, jemná japonská metoda kaizen je založena na prosté myšlence - velkých změn lze dosáhnout malými kroky. Kaizen lze použít pro zlepšování kvalit života - ať už jde o detaily nebo o celkový posun vpřed. Kontinuálním zlepšováním pomocí malých kroků a setrvalého soustředění na malé akce, myšlenky, otázky a maličkosti, lze proniknout ke skutečnému mistrovství ve všech náležitostech života. Technika je jednoduchá a spočívá v těchto bodech: - klaďte malé otázy - zabývejte se malými myšlenkami - podnikejte malé akce - řešte malé problémy Cílem je měnit beze strachu a selhání svůj život. Výsledek vás překvapí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125169/cesta-kaizen-125169.jpg 4.617
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Beta-Dobrovský

motolka
14.01.2017

Zajímavá knížka. Dá se z ní hodně zkušeností odnést. Přesto si myslím, že šla knížka napsat mnohem zajímavěji. Ale ta podstata tam je.

marlowe
13.02.2015

Zatímco autor Robert Maurer k vyjádření myšlenky potřeboval 141 stran, psychiatrovi Leo Marvinovi v podání Richarda Dreyfusse na to ve filmu "A co Bob" stačila jediná věta: Malými dětskými krůčky vpřed…
Trochu víc hlušiny – ale na druhé straně i pár dobrých a užitečných rad…

Klamm
15.07.2013

Výborná kniha. Metoda kaizen se dá praktikovat snad v každé životní oblasti, kde chceme něčeho dosáhnout. Z vlastní zkušenosti mohu jen doporučit.

„Kdo dělá dlouhé kroky, nekráčí nejrychleji.“
,,Pochod na tisíc mil, začíná vždy prvním krůčkem."
Lao-c
100%

Eleanorra
12.03.2013

Podnikání malých krůčků je velmi dobře uchopitelný koncept pro život. Nežádá si příliš vlastních sil či investic, neslibuje ale brzké výsledky. Vyhýbá se zklamáním, které často vzejdou snažíme-li se o náhlou velkou změnu (typu "inovace") v našem životě. Kniha se zabývá i popisem fungování lidského mozku a vysvětluje proč kaizen dokáže náš mozek "obelhat". Pokud se chystáte zvládnout nějaká předsevzetí, podniknout nějakou změnu v životě a na výsledek nespěcháte, zkuste si počíst v této knize a vyzkoušet popsané rady na vlastní kůži. :-)

kamibe
15.08.2012

Znáte taky ten pocit, jak se vám nechce do něčeho nemilého, připadá vám to moc náročné a skoro nesplnitelné... No a potom máte o sobě ne zrovna moc valné mínění... A už jste někdy zkoušeli vzít vážně nějaké své předsevzetí? Třeba že budete denně cvičit? Nebo že přestanete s něčím pro vás nezdravým? A šli jste do toho odvážně, rovnýma nohama, hodili jste se do hluboké vody a vydrželi v tom plavat ... jak dlouho? Že ještě plavete? Že jste vydrželi? Tak potom tahle knížka pro vás není.
Tahle knížka je pro nás, co potřebujeme spět k svým cílům pomalu, rozvážně, s lehkostí a radostí. Přesně tomu učí metoda kaizen.
Nejtěžší na ní je vymyslet a určit ten nejmenší, skoro až směšně malý krůček, kterého se nelekneme, ale jehož plnění bude pro nás hračkou a potěšením.
Moc zajímavá je také japonská filozofie malých odměn. Velmi úzce souvisí s metodou malých kroků, které vedou k cíli spolehlivěji než radikální změny. Pořád se máme co učit.
A teď jdu udělat svůj malý krůček :-)

Autor knihy

Robert Maurer