Cesta k individuácii

Cesta k individuácii https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391382/bmid_cesta-k-individuacii-LfV-391382.jpg 5 1 2

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Psychologie a pedagogika
Vydáno: , PIPEX

Der Weg zur Individation

vlkcz
21.05.2020

Nechávám bez hvězdiček. Nebudu psát rozsáhlý komentář, protože všechno podstatné už uvedl Mimir.
Pro uvedení do tématu by to mohla být ideální kniha. Jenže... České vydání z roku 2018 trpí tím, že ho překládal asi Maďar za pomoci Google překladače, takže u řady pasáží si čtenář pouze domýšlí, jaký je smysl věty. Všudypřítomné špatné pády, nečeský slovosled, chybějící čárky, které by měly oddělovat vedlejší věty a jako vrchol všeho Bytostní Já. Asi by takový překlad byl i možný, ale proč se nedržet zavedeného Bytostného Já?

Mimir
10.10.2018 5 z 5

Ak sa nám koncepcie C.G. Junga v podaní C.G. Junga zdajú náročné, ešte vždy sú tu nasledovníci ako napríklad Aniella Jaffé či Jolanda Jacobi, ktoré dokážu predložiť Jungove esencie bez kardinálnych či marginálnych modifikácii a napriek tomu zrozumiteľnejšie. 5 hviezdičiek dávam za splnenie všetkých mojich kritérií tohoto hodnotenia: téma/fenomén presahujú dobu, je objektívne platná, prakticky aj teoreticky obohacujúca a disponuje potenciálom navodiť úvahu. Každý človek, ktorý implicitne cíti odpor ku kolektívu, či globálnejšie k mase (ktorá mu tento "nevďak" vracia opovrhovaním) a zároveň cíti sympatiu k nápisu z Delfskej veštiarne: Poznaj sám seba!, tu môže objaviť veľa odpovedí.

Jolande Jacobi
maďarská, 1890 - 1973
2017  90%Člověk a jeho symboly
2013  82%Psychologie C. G. Junga
2014  100%Cesta k individuácii

Kniha Cesta k individuácii je v