Český rok Josefa Lady

Český rok Josefa Lady https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177694/bmid_cesky-rok-josefa-lady-177694.jpg 5 22 4

Půvabné, nadčasové ilustrace Josefa Lady doprovodil svými verši Michal Černík. Nové vydání v originální grafické úpravě přináší známé texty Josefa Lady, v nichž vzpomíná na své dětství v Hrusicích (Jak jsem zvonil poledne, jak jsme pekli brambory, Pohádka o narození Jezulátka), jak jej zažíval po celý rok. Atmosféra české idyly je prohloubena citlivými verši našeho předního básníka.... celý text

amejzlík
15.04.2023 5 z 5

Krásná poetická kniha s kouzelnými texty a specifickými obrázky Josefa Lady. Čtení jsem si opravdu užívala. Byla to pastva pro oči i duši. Líbí se mi, že se prostřednictvím obrázků a textů mohu vrátit do doby, která by se mi jistě moc líbila, kdybych ji mohla zažít.

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Kresby pana Lady jsou nezapomenutelné, překrásné a jeho vykreslení všech ročních období je prostě požitek, kterými okouzluje mnoho generací.

Filatov
29.11.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem zakoupil, protože z ní budu číst mé dceři. Český rok Josefa Lady je plný básniček Michala Černíka, který píše jednoduše a srozumitelně tak aby texty pochopily malé děti. Kniha je bohatě ilustrovaná Josefem Ladou, jehož obrázky jsou překrásné a samotné Ladovo vyprávění o dětství v rodných Hrusicích je kouzelné, protože z něj dýchne kouzlo starých krásných časů.

Jessica007
03.08.2016 5 z 5

Moc krásná knížka, nádherné obrázky, četla jsem ji dceři, když byla malá.

Autoři knihy

Michal Černík