Československá letadla (I) 1918 - 1945

Československá letadla (I) 1918 - 1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32996/bmid_ceskoslovenska-letadla-i-1918-1945-00E-32996.jpg 5 16 2

Československá letadla série

ČESKOSLOVENSKÁ LETADLA Václava Němečka (1. díl) podávají ucelený přehled všech našich letadel a letadlových motorů od roku 1918 do roku 1945. V jednotlivých kapitolách se před námi otvírá pohled na jednotlivé typy letadel továrny Letov, Aero, Avia, Škoda, ČKD-Praga, jinonických leteckých motorů, letadel otrokovické, choceňské i kopřivnické výroby. Autor se však neomezil jen na technický popis našich leteckých konstrukcí, nýbrž zasazuje své vyprávění do širšího rámce. Všímá si množství zajímavostí z leteckého života, a tím vlastně vytváří, i když jen stručnou, přece však velmi poučnou a poutavou historii vývoje našeho letectví, ať již vojenského, dopravního nebo sportovního. Na stránkách této knihy se čtenář seznámí s vynikajícími sportovními výkony mnoha našich vojenských i civilních pilotů, kteří ve světě proslavili dobré jméno československých letců a československé letecké techniky. Publikace, kterou nyní předkládáme našim čtenářům, vznikla na základě dlouholetého systematického shromažďování materiálu, studia dokladů a v neposlední řadě pak, jak autor sám uvádí, na základě rozhovorů s přímými účastníky, s dělníky, konstruktéry a vůbec se všemi, kteří byli u zrodu naší letecké techniky. Tím se mu podařilo vytvořit dílo živé, které nejen popisuje hlavní prvky jednotlivých konstrukcí, ale i pulsující život továrních hal i letištních ploch. Třetí přepracované vydání, které vychází k 65. výročí vzniku československého leteckého průmyslu, obsahuje nové plánky a fotografie i opravy některých drobných nepřesností a doplňky v textu.... celý text

certchlup
16.03.2023 5 z 5

Naprosto zásadní kniha, dodnes z ní čerpají všichni "odborníci" na prvorepublikové vojenské letectvo.

p3tris
01.11.2017 5 z 5

První část zabývající se předválečným a válečným letectvem v Československu. Ve své době nepřekonatelná příručka pro všechny milovníky letectví. I v dnešních časech internetu nabízí velké množství ucelených informací.

letadla

Kniha Československá letadla (I) 1918 - 1945 je v