České země v éře první republiky (1918 - 1938) I.: Vznik, budování a zlatá léta republiky (1918 - 1929) https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467919/bmid_ceske-zeme-v-ere-prvni-republiky-19-Nty-467919.png 5 21 4

Dotisk druhého vydání I. dílu, jenž byl vděčně přijat nejen širokou veřejností, ale dostalo se mu mnoha slov uznání i z řad odborné historické obce. Jedná se o velice podrobný, ale členěním přehledný a čtivý text, který si všímá nejen politických a hospodářských dějin, ale i soudobé vědy, techniky a společnosti včetně každodenního života obyvatel. Text doprovází množství dokumentárních fotografií, obrázků a tabulek.... celý text

Kuža007
03.07.2023 5 z 5

Jedná se o skvělou historickou obdobnou publikaci pojednávající o Českých zemích v době První československé republiky. Typická syntetická práce. Pojednává nejen o politických dějinách, ale je zde věnován i značný prostor hospodářským, sociálním a kulturním aspektům dané historické doby. Tento díl je věnován budování státu v letech 1918 - 1929.

TaťkaMF
08.01.2021 5 z 5

Skvělý první díl trilogie o První republice. Velmi podrobně, ale přesto přehledně, jsou tu představeny oblasti politické, hospodářské, sociální, národnostní otázky či mezinárodní vztahy.
Nemělo by chybět v knihovně každého nadšence historie První republiky.

milan3144
11.09.2020 5 z 5

Tak tohle je velmi hutné čtení nabité informacemi a vyžadující při četbě plné soustředění. Na druhou stranu jsem se do toho soustředění nemusel nutit. to vše díky fascinují šíři záběru a opravdu velmi komplexnímu popisu období 1918 - 1929. Netvrdím, že jsem dokázal vytěžit z knihy vše co poskytuje, to ani náhodou, ale i tak dávám plnou výši hodnocení.
Obdivných a poučných pět hvězd.

ArwenEvenstar
18.04.2017 5 z 5

Knihu doporučuji všem, kteří se chtějí o době první republiky něco dozvědět. Autor se pobrobně věnuje všem aspektům doby včetně umění a vědy. Publikace je přehledně členěna a doprovází jí četný obrazový materiál.