Ofenziva Českých zemí

Ofenziva Českých zemí obálka knihy
Mé hodnocení:

Pokračování bestselleru Nad českými zeměmi slunce nezapadá. V polovině 20. století je z království námořní velmoc s koloniemi a državami po celém světě. Nedávno se Čechům podařilo uštědřit porážku rozpínavému carskému Rusku, když česko-slovenské námořní letectvo se střemhlavými a torpédovými bombardéry potopilo pět ruských bitevních lodí u pobřeží Madagaskaru. Nyní se naplno rozhořela válka mezi oběma mocnostmi. Česko-slovenské království má za první cíl osvobození Švédského království, které je už léta v carově područí. Ruští stratégové ovšem chystají vlastní plány, které mají Čechy připravit o životně důležité zdroje ropy v severním Atlantiku. Ruským cílem se stává neutrální a až dodnes naprosto bezvýznamný ostrov Island....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358796/ofenziva-ceskych-zemi-6ZS-358796.jpg 4.583

Nad českými zeměmi slunce nezapadá 2.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon

Kniha Ofenziva Českých zemí

jatoprectu
dnes

Jan Kotouč se už pomalu stává synonymem pro českou alternativní historii. Celá tahle série je skvělá, nadprůměrně napsaná a s výborně vykresleným světem.

davka
28.10.2020

(+ SPOILER) Odpad, jako cokoli tzv. "alternativního"...

nero 13
17.10.2020

Druhý díl byl ještě o chloupek lepší než díl první a já mám nového oblíbeného autora. K mé spokojenosti zde bylo vysvětleno jak je možné že i když zmizeli ohromné kusy pevniny které byly zality vodou tak hladina moří a oceánů přesto stoupla, to mi přišlo v prvním díle divné, pobavil mně maskot Václav.

rimar
09.08.2020

Skvělé pokračování příběhu. Inspirace Hubáčkem a jeho sérii o válce v tichomoří více než patrná - příběh o vyhozeno plechovky místo zásobníku si dodnes pamatuji, ale nic to neubírá na čtivosti příběhu. Pasáž na Islandu skvělá včetně zakončení příběhu a těším se na další díl. Rozhodně je tu vidět vzrůstající kvalita autorova psaní.

kokrokr
23.05.2020

Pěkný alternativní svět popsaný lehce naivním stylem, který se k tomuto příběhu skvěle hodil.

midloch
21.11.2019

Lepší než první díl. První necelá polovina knihy se rozjíždí poněkud pomaleji, ale pak to už to jede až do konce. Inspirace Hubáčkem je znát. V komplexním příběhu se skloubí námořní operace, pozemní operace, výzvědná zpravodajská činnost i osudy jednotlivých hlavních postav. Určitě si rád přečtu další díly této série a nezbývá mi než ohodnotit plným počtem.

Pan_Skala
05.09.2019

Po dobrém prvním dílu jsem si nemohl odpustit, aby si nepřečetl i druhý díl. Opět jsem dostal pořádnou porci zábavy a zajímavého děje. Hltal jsem stránku za stránkou a hlavně ve druhé polovině knihy ten děj vyloženě letěl. Obzvláště u popisů námořních bojů jsem si kolikrát říkal, že to snad není ani možné, ale pak si stačí vzpomenout jak vypadaly boje v Pacifiku. Můžu jenom vřele knihu doporučit všem co je baví knihy s alternativní historií, protože tady si to užijete do sytosti.

emteces
07.08.2019

Přesně můj šálek kávy. Chci víc!