České středohoří

České středohoří https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191415/bmid_ceske-stredohori-Eyv-191415.jpg 4 4 3

Ve více než osmdesáti barevných fotografiích se autor pokouší zachytit osobitý charakter a půvab Českého středohoří v různých ročních obdobích. Převážně krajinné záběry doplňuje stručný popis historicky významných lokalit Českého středohoří.

ludek.n
18.02.2022 2 z 5

Fotograf a výtvarník Josef Prošek se v publikaci s názvem České středohoří představuje jako ryzí krajinkář. Většina fotografií v knize jsou proto daleké, často panoramatické, pohledy, něco málo zbylo také na krajinné detaily. Pamětihodnosti a městská architektura jsou odbyty výběrem třiceti malých černobílých obrázků s komentářem na samém konci publikace. Přiznávám, že České středohoří je pro mě z pohledu návštěvníka krajinou téměř panenskou. Jediné vzpomínky mám ze studentských let na žatecké chmelové brigády a mnohem později jsem projížděl kolem Labe na své třítýdenní cyklistické expedici do německého Hamburku a zpět. Ani v jednom případě nebylo České středohoří turistickým cílem, takže fotografie v této knize pro mě mají pel nového poznání. Nutno ovšem podotknout, že příliš oslněn jsem jimi nebyl. Krajina v Proškově podání je někdy až neskutečně fádní a dobrému pocitu z listování albem nepomáhaly ani technické chyby v soutisku vícestránkových panoramat (posuny, kterými oplýval můj exemplář, byly skutečně tristní a většina širokoúhlých fotografií tak byla zcela znehodnocena). Celkový dojem z knihy by se dal vyjádřit jediným slovem: nuda.

Hanina61
29.01.2022 5 z 5

Další krásná fotografická publikace z roku 1980, zakoupená za dvacet korun v charitativním obchodě a přinášející úžasné panoramatické záběry vrchů a údolí Českého středohoří, krajiny mnou nesčetněkrát navštívené a nádherné ve všech ročních dobách. Barevné ilustrace vzadu doplňují černobílé obrázky a popisky hlavních míst a měst této oblasti.

Mánička178
27.12.2019 4 z 5

Překrásný výlet za severočeskými sopkami... Příroda je vážně úžasná - co kout země české, to nějaké unikum :)

krajina fotografie

Josef Prošek