České dějiny: stručný přehled

Aktualizované vydání stručného přehledu českých dějin, které zachycuje období od prvního osídlení našeho území až po současnost. Všechny podstatné události jsou zde uspořádány chronologicky. Kniha upoutá přehlednou strukturou textu umožňující jednodušší orientaci. Je oživena kresbami panovníků, prezidentů a dalších významných osobností. Součástí jsou rovněž historické mapy a přehled stavitelských slohů na území českých zemí. Příloha obsahuje seznam panovníků a hlav států sousedních zemí, předsedů vlád a papežů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360268/big_ceske-dejiny-strucny-prehled-tur-360268.jpg 4.111

Kniha České dějiny: stručný přehled

LEGACY

Úplný základ všeho, co bychom měli znát. Je velká škoda, že je zde spousta dílčích informací, které kradou prostor silným příběhům, a tak se zde moc nedočteme o Libuši, Žižkovi, Heyrovským, Borovským, či Gabčíkovi s Kubišem. Je to hold stručný výcuc, který vám připomene proč bychom měli být na naší malou zemičku pyšní. Škoda jen, že kniha končí panem Zemanem, díky kterému máme dnes v pořadí 4. ministra zdravotnictví snad za poslední rok. Dějiny se píší každý den, dnes jsme to my.

Lenka769
17.10.2017

Ucelený přehled našich panovníků, papežů a v okolních zemí. U panovníků/prezidentů jsou uvedeny důležité události, které se staly za jejich éry a souvislosti do roku 2012. Samostatná kapitola jsou Stavitelské slohy na území českých zemí s příklady budov.

10.04.2016

Je to naučná literatura,která pojednává o souhrnu historických událostí a panovníků.Kniha se zabývá i současným stoletím. A stavebními slohy budov vyskytujících se u nás.

WEIL
08.08.2011

Pomůcka pro studenty, ale především pro zájemce o fakta z naší historie.