Česká animovaná klasika

Česká animovaná klasika https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313151/bmid_ceska-animovana-klasika-y2f-313151.JPG 3 5 2

Po knihách Slavná světová filmová klasika (2011) a Slavná česká filmová klasika (2013) přichází Česká animovaná klasika a jak název napovídá je o proslulých českých animovaných filmech, které byly často úspěšné i v zahraničí, kde jsou dokonce více ceněné, než české filmy hrané. Naposledy o animovaných filmech vyšla publikace v roce 1986, a to ve velmi zjednodušené podobě malé brožurky, kde byla vždy fotografie a dvouřádkový medailon tvůrce. To vše doplněno komunistickým ideologickým názorem. Česká animovaná klasika dodržuje podobu předchozích dílů, tedy obsahuje stať o tvorbě animovaných filmů od počátků do současnosti, navíc má medailony důležitých tvůrců – Karel Zeman, Adolf Born, Zdeněk Smetana, Jiří Šalamoun atd. a pak má opět dvoustránkové rozšířené recenze, např. trilogie Fimfárum, Vynález zkázy, Čarodějův učeň, Alois Nebel a mnohé další.... celý text

Rigby157
27.12.2020 5 z 5

Na první pohled malá knížečka, ale tolik informací o slavné kapitole českého animovaného filmu. Moc se mi líbila.

milamarus
05.10.2020 5 z 5

Když napíšu, jak moc se těším, až odpoledne vtrhnu do filmového oddělení Ústřední knihovny a nějaké to DVD si vypůjčím, bude jasné, že je tahle knížka úžasná? // Dávám maximální počet hvězd a doporučuji dál.

------------------------------------------------------
CITÁT CITÁTU:
„Dospělí Vám řeknou: „Jo, to bylo hezký, to se vám povedlo. Ale u dítěte naprosto jasně vidíte, co je hezké, co zabírá a co ne.“ V jejich očích to vidíte. A když je to kór ošklivý, tak chtějí čurat.“

Kniha Česká animovaná klasika je v