Červená Zorka

Červená Zorka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161848/mid_cervena-zorka-46g-161848.jpg 5 13 5

S citlivým porozuměním a lehkým humorem vypráví autor, pokrokový německý spisovatel žijící ve Švýcarsku, o skupince dětí bez domova, o jejich životě plném dobrodružství, skutečného kamarádství i neuvědomělé vzpoury proti měšťácké společnosti. Příběh se odehrává v předválečné Jugoslávii, v malém charvátském městečku na pobřeží Jaderského moře.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Die rote Zora und ihre Bande , 1956

danny_21
14.04.2017 4 z 5

Další z nezapomenutelných vzpomínek na dětství / dospívání, snad ani lépe nepočítat, kolikrát jsem ji přečetl. Ta nádherná a různorodá dobrodružství nechtěných balkánských dětí, jejichž snem se stalo přiblížit se středověkým Uskokům - jak já jen chtěl běhat, skákat, prchat, loupit, kout pikle s nimi a sdílet jejich osudy - 85 %

agnes25
09.05.2016 5 z 5

Četla jsem ji jako dítě a dodnes vím,že se mi moc líbila.

Pavelpi
13.02.2015 5 z 5

Kniha,ke které jsem se dostal v roce 1961,ohromně se mi líbila a od té doby jsem jí četl mnohokrát. Příběh se mi velice líbil a líbí dodnes.

Leslie739
12.03.2014 5 z 5

V knihovně nám ležela už z dob mamčiného dětství a když mi ji asi v mých dvanácti doporučila, byla jsem za to ráda. I teď po ní někdy sáhnu a čtu znovu. Děj je krásný, zajímavý, netáhne se a pořád je tam něco v akci. Je parádně čtivá a chvílemi toužíte běhat s celou partou a dětmi, i přes jejich nepříliš šťastný osud.
Vhodná k moři či při nemoci, povzbudí a hezky naladí.

Francoa
24.09.2013

Tak tuhle knihu jsem jako dítě také četl,vím ,že to bylo dobrodružné o nějaké partě mládeže a napravené holce,více si nepamatuji.A byla to oblíbená kniha mé sestry, četla jí dost často.
A vím,že se mi to tenkrát docela líbilo.

Autorovy knížky

Kurt Held