Červená, biela a kráľovská modrá

Červená, biela a kráľovská modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528217/bmid_cervena-biela-a-kralovska-modra-65df7fa84f7dd.jpg 4 1094 1094

Alex Claremont-Diaz, syn prezidentky Spojených štátov amerických, tvorí so svojou nebojácnou sestrou a s geniálnou vnučkou viceprezidenta známe Trio z Bieleho domu. Medzinárodné spoločenské povinnosti však majú aj tienisté stránky. Najmä keď do bulváru preniknú fotky z kráľovskej svadby, na ktorých sa Alex háda so svojím dlhoročným nepriateľom princom Henrym a ktoré ohrozia americko-britské vzťahy. Treba rýchlo konať, a tak vznikne plán – Alex a Henry majú predstierať priateľstvo. Akoby toho Alex nemal dosť, musí si poradiť s matkinými neprajníkmi aj s vlastnými politickými ambíciami. Rozhodne nepotrebuje mať za chrbtom škrobeného člena kráľovskej rodiny. Pod fasádou rozprávkového princa sa však ukrýva oveľa viac. Prezidentka Claremontová sa púšťa do kampane za opätovné zvolenie a Alex podlieha Henryho čaru. Ich tajný vzťah by však mohol ohroziť celú kampaň a prevrátiť hore nohami dva štáty. Je možné, aby svet prijal takúto lásku a stojí za to niečo pre ňu obetovať?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

Red, White & Royal Blue , 2019

Babouš
04.08.2020 5 z 5

Námět zní jako naprosté klišé a já fakt nechápu, jak z toho autorka dokázala udělat něco tak božího a roztomilýho. Sladká letní oddechovka, kde milujete oba hlavní hrdiny, jejich hlášky, fandíte jim a prožívate s nimi jejich vztah od počátečního nepřátelství až po naprostou zamilovanost. Autorka píše lehce a dialogy jsou perfektní. Oceňuju hravý jazyk. Jedna z nejzábavnějších knih, které jsem kdy četl.

josef4551
04.08.2020 5 z 5

Nevím, kdy jsem si naposledy něco tak užil jako tuhle knížku. Je to skvělé oddechové čtení, které se čte úplně samo, je to roztomilé, dojemné, čtivé, prostě úžasné. Asi nevím, jaké další superlativy použít. Prostě si to přečtěte, stojí to za to. Nejlepší LGBT romance, kterou jsem kdy četl, a že už jich mám kolik za sebou. Rozhodně neuděláte chybu, když si tuhle knížku přečtete. Věřte mi.