Ostrov s vůní čerstvého chleba

Ostrov s vůní čerstvého chleba https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301192/mid_ostrov-s-vuni-cerstveho-chleba-mBN-301192.jpg 4 376 111

Čerstvý chléb série

Někdy se stane, že žijete celé roky s přítelem, s nímž máte vlastní prosperující podnik, bydlíte v luxusním manažerském bytě v Plymouthu, chodíte do vybrané společnosti, a zdá se, že jinak to ani být nemůže. A pak přijde bankrot, váš vztah to zničí a najednou nemáte nic. Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Elitní společnost plymouthských podnikatelů vyměnila za rybáře, vyjíždějící každý večer na moře za úlovkem. Nebylo lehké bydlet v nehostinné krajině, kdy je třeba přizpůsobit život přílivům, jež odříznou ostrov od okolního světa, a kde bouře přináší smrt i těsné přátelství. Zpočátku byl jejím jediným kamarádem papuchalk, který náhodou vlétl dírou ve střeše k ní do domu. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little Beach Street Bakery , 2014

LaBobule
28.05.2020 4 z 5

Prave jsem docetla. Dlouho jsem otalela s koupi knihy, moji prvni od autorky. Precetla jsem si recenze, ktere byly takove neutralni. Moc jsem tedy od knihy neocekavala. Jedna z recenzi rikala ze kniha je zdlouhava a nudna... nic z toho jsem nepocitovala. Pribeh se cetl snadno, byl plny emoci. Dej mne natolik vzal ze jsem si i parkrat pobrecela. Nadchl mne pribeh z pekarskeho prostredi. Urcite si koupim i dalsi dily.

Ravenwood
13.05.2020 5 z 5

Opět krásný příběh od autorky.

zdenaR
06.04.2020 3 z 5

Příjemné počtení na povzbuzení a dobrou náladu.
Papuchalk je skvělý (vzpomněla jsem si na tučňáka z knihy Co mě naučil tučńák).

Mrňous1
19.03.2020 4 z 5

Pěkný příběh s hezkým posláním, každý má někde to své místo, každý se pro něco narodil, každý něco umí dobře, jen to místo a to své poslání najít. Chvilkami to trošku drhlo, svatba - no podle mě hnus a občas mi přišlo, že hlavní postavy se chovají jak malé nedozrálé děti, tedy častěji ty mužské, ale to jsem tak měla i u předchozí knihy od této autorky:-) No nejlepší mužská postava je Neil....Ale knížka určitě pěkná, která stojí za přečtení. A vždy mě naladí moc pěkná obálka knihy.

Jossie
30.01.2020 3 z 5

Já to četla omylem od druhého dílu a musím říct, že ten první mě celkem zklamal - čte se dobře, ale je to prostě jen obyčejná červená knihovna typu - on si myslí něco, co já tak nemyslím a já si myslím totéž o něm a neumíme si to říct.

Janinka.V
31.10.2019 5 z 5

Od knížky jsem nic moc nečekala a mile mě překvapila. Příběh pěkně odsýpal. Pro mě moc pěkné oddechové čtení, u kterého nemusíte nějak moc přemýšlet.

LiKa00
22.08.2019 5 z 5

Další krásně napsaná kniha od Jenny Colgan. Miluji její knihy a jako ostatní se i tato velmi dobře četla. Vždy se do jejich příběhu dokáži vžít.

koriandr
17.08.2019 2 z 5

Kniha mě zaujala anotací a obálkou. Příběh se hezky vyvíjel, ale měl skončit v polovině knihy, pak už to bylo jen zbytečné natahování příběhu do počtu stran a mlácení prázdné slámy. Zpočátku se Polly jevila jako sympatická, ovšem v druhé polovině knihy nechápu její změnu v jednání a celkově se příběh už vleče. Ten konec už jsem víceméně přeskakovala, nedalo se to číst a zakončení knihy - svatba Kerensy to už bylo vaření z vody a navíc ještě rádoby ve stylu hollywoodských filmů ( Colgan asi chtěla uplatit svůj talent jako komička, ale nepodařilo se ). V knize oceňuji popis místa, Cornwall, moře a to je asi tak jediné pozitivum této knihy. Jinak červená knihovna. Bohužel jsem si neprozřetelně koupila po přečtení pár stránek knihy, kdy jsem se nadchla popisem místa i dějem ( velká chyba ! ) druhý díl a to jsem neměla dělat - druhá kniha je o ničem. Ještě k překladu - hrozný - usrkla čaj, jahodově blonďaté vlasy - takový odstín opravdu existuje ? No ještě drobné plus - recepty na konci knihy.

annasglamour034
15.08.2019 5 z 5

Tato knížka je moje první od autorky a děsně jsem si zamilovala obálku a především námět knížky. Čekala jsem trochu slátaninu, ale příběh mě velmi rychle vtáhl a já jsem zhltla knížku během 3 dní s radostí. Líbí se mi motiv, kdy žena odejde z rozpadajícího se vztahu, odstěhuje se do zapadákova a začne dělat to co jí celý život baví. Škoda jen že se tam velmi promítá život bohatých, který bych i z knížky zcela vyškrtla. Přesto už se těším na druhý díl a určitě bych doporučila jako nenáročnou četbu na dovolenou.

Aghatte
17.07.2019 2 z 5

Po předchozí knížce s krámkem s čokoládou a bonbony toto hodnotím jako slabší odvar. Méně sympatická hrdinka, ještě méně sympatická nejlepší kamarádka, jediná záporná postava k politování, milostné zápletky amatérské, "temná" minulost milovaného po odhalení skoro trapná, nesnesitelný milionář...., od půlky už jsem jen listovala.
Stále zdůrazňovaný protiklady - město/vesnice, práce/podnikání, umělá krása/prostá krása... Domácí mazlíček byl naopak k pomilování, úplně jsem ho viděla cákat se v tom dřezu.
A navíc, musím pořád něco jíst, když to čtu, jak tam líčí vůni chleba a ty "svačinky" v podobě dřevorubeckých obložených chlebů :-))
Oddechovka do práce na noční. Není to zlé, lepší než ty samé mrtvoly, co jsem četla v posl.době.
Jdu na pojízdný krámek s knihami, ale víc sladkobolu už asi nesnesu. Čekám stejný scénář.

Mojepočteníčko
09.07.2019 4 z 5

Parádní oddechová četba, vtipná a rázná hlavní hrdinka, celý děj provoněný vůní chleba a čerstvého pečiva. Mám jediné dvě výtky - pro hlavní hrdinku by se mi líbilo jiné jméno (Polly mi jaksi evokuje holčičku, co češe poníka) a přespříliš romantiky v závěru (ale to už je záležitost mého osobního vkusu). Knížku jsem si užila, moc vám ji doporučuji!

Ďumbierka
22.04.2019 4 z 5

Knižka ma veľmi bavila. Bola pekná, oddychová, opisy prostredia Mount Polbearne, pekárne a bytíku, lde žila Polly, ale aj napríklad chalúpky, kde žil Huckle, tie sa mi náramne páčili. More, more a príroda, láska a pečenie, vôňa čerstvého chleba❤️. Vďaka knihe som upiekla aj svoj prvý chlieb a bola to veru dobrota.
Knižke by som dala aj 5 z 5, ale mám nejaké výhrady na pár hluchých miest, ktoré neboli pre mňa dotiahnuté , no knižka mi v tomto momente sadla a k tomuto počasiu, aké máme teraz, na jar, sa veľmi hodila. Teším sa na voľné pokračovanie, keď sa zas presuniem na tento krásny ostrov.

Lucila
24.01.2019 3 z 5

Jenny Colgan píše příjemné oddychové knihy. Líbí se mi občas vzít do ruky knihu s jednoduchým příběhem, ždibíčkem napětí a pohádkovým koncem.

intelektuálka
21.01.2019 4 z 5

Lehké odpočinkové čtení - ta vůně čerstvého chleba mne přilákala...

Vyprávění o osamělé ženě, která odchází z města na pobřeží Corwallu, aby zde opustila smutek a začala nový život...

A naopak - ten nápad s papuchalkem se mi líbil, zvířátko dokáže potěšit v osamění ...

Polly se nakonec dokáže sžít s místní komunitou - z knihy dýchá pohoda a sdělení, že dobré lidi najdeš všude - jen se pozorně dívat...

IYv
26.11.2018 3 z 5

no...pohádka pro dospělejší holky, která těží z tvořilkovského boomu dělat dnes všechno domácí. V tomto případě chleba. Předem předvídatelný příběh o smutné princezně s roztomilým zvířátkem a vysvobození princem na konci.
Ačkoli ten nápad s papuchalkem považuji za hrozný, proskenovala jsem za dvě deštivá dopoledne s teplým čajem v posteli.

anickalysano
13.11.2018 4 z 5

Mám ráda knížky od J. Colganová, je to sice všechno na jedno brdo, ale zase je to milé a víte, že to dopadne dobře. Kniha se mi v prvních dvou třetinách líbila na pět hvězd, ale ke konci už se to trochu natahovalo a nemělo to už ten správný švuňk. Z knížek od Colganové se mi zatím nejvíc líbil Pojízdný krámek.

Pepina19
11.11.2018 4 z 5

Příjemné čtení, držela jsem hlavní hrdince celou dobu palce. Místy to bylo vtipné, konec trošku předvídatelný, ale jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila.

Opatov
07.11.2018 4 z 5

Hezky pribeh, ktery pohladi po dusi. Mlada zena se prestehuje na male mestecko a aniz by to planovala, najde zde smysl zivota a stesti. Nic narocneho, ale mile a hezky se cte.

babystar
06.11.2018 3 z 5

Nic moc. Asi je to kniha na dovolenou a nejlépe k moři. Prostředím i trochu dějem mi připomínala knihy R. Pilcherové. Nicméně jako oddychovka se číst dala.

pip11
23.09.2018 5 z 5

Milá kniha s roztomilým Papuchalkem a spoustou voňavého chleba. Slupla jsem ji za jeden den. Nenáročné, avšak příjemné čtení.