Černý krasavec

Černý krasavec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16952/mid_cerny-krasavec-oPT-16952.jpg 5 152 35

V románě líčí A. Sewell pohnutý osud čilého, odvážného a přitom ukázněného koně, který dovede chápat a potěšit nejen své druhy, ale i své pány, a který dovede ocenit hodného a pozorného člověka a vidí kolem sebe též hodně lidské nedbalosti a bezcitnosti. Posláním knihy, jež je nejoblíbenější dětskou četbou nejen v anglosaském světě, ale i jinde, je podle autorky "vzbuzovat v lidech laskavost, soucit a porozumění, jak zacházet s koňmi". Kniha je doplněna překrásnými malbami od Erica Rowe a byla i úspěšně zfilmována pod názvem Krasavec Beauty (1994).... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Junior (ČR)

Black Beauty , 1877

Šílený.Knihomol
21.01.2016

Taky jsem si (trochu :D) pobrečela, ale jinak dojemná krásná a velmi poučná knížka.

notburga
12.06.2015 5 z 5

Také jedna z mých nejoblíbenějších, kolikrát jsem ji četla už asi nespočítám a stále se k ní vracím. Má krásný příběh a je i hodně poučná :)

MarekG
02.03.2015 5 z 5

Nádherný a dojemný příběh u kterého se mi chtělo brečet.

LuckaH2
06.04.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská kniha:-)jako dospělá jsem si u ní pobrečela....

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem si jako dítě hýčkala a pořád jí prohlížela a četla. Je to krásný, dojemný příběh. Miluji tuhle knihu.

Anýsek :***
26.09.2013 5 z 5

Tuhle knížku miluju už od malinka.Když jsem měla tak kolem 7 let četla jsem si ji pořád,barevné ilustrace,pojetí knihy :) Stojí za přečtení v jakémkoli věku :)

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství. Je psaná s velkou láskou a porozuměním.

Seraphin
07.05.2013 4 z 5

Kniha je stejně krásná a dojemná jako film. S pěknými ilustracemi, vysvětlivkami... Na knížce mě rozčilovaly ty zbytečný poznámky k obrázkám z textu, jako kdyby to čtenáři nepoznali, strašně se tam pletly s textem, a někdy ta jména ze začátku byla docela nepřehledná.

Nikolka.Kozakov
28.03.2013

Narazila jsem na ni na půdě, když jsme se stěhovali a musím říct, že jsem za to ráda. Krásná a poučná kniha.

ivanhoen
07.02.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako malá holka a strašně moc se mi líbila. Měla jsem na ní i dva referáty. Viděla jsem i zfilmovanou podobu a opravdu moc dobře zpracované. Dobří herci, krásné prostředí a opravdu se drželi předlohy.
Určitě doporučuji všem starším dětem - já ji četla někdy v páté třídě (myslím) a to je tak akorát. Určitě si ji přečtěte.

ivulakeli
05.06.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla před pár lety, když mi bylo nějakých 14 let. Patří mezi nejkrásnější, kterou jsem kdy do té doby přečetla. Doporučuji ji přečíst především starším dětem.

Scarletty
02.04.2012 5 z 5

Velice dojemná a procítěná kniha. Dozvěděla jsem se o trpkém osudu spisovatelky, a musím uznat, že jsem opravdu v černém hřebci poznala ji samou. Když jsem tuto knihu četla, neměla jsem daleko k slzám. Všem ji doporučuji. :)

Azizi
05.08.2011

Nechcem hodnotiť túto knihu, keďže som ju zatiaľ čítala iba v zjednodušenej anglickej forme, avšak dojala ma až k slzám :) Film som kedysi videla tiež a bol nádherný. Som takmer presvedčená, že ak by som ju čítala v neskrátenej verzii, dám 5 hviezdičiek. Krása...

cielle
30.11.-0001 5 z 5

Tak tuhle knihu sem jako malá přečetla opravdu hodněkrát. Je úžasná a to nejen pro mladé milovníky koní :)

Lili
30.11.-0001 5 z 5

Černý krasavec patří mezi nejkrásnější knihy mého dětství. Příběh je dojemný a poučný, tak jak si Anna Sewell přála. Nezapomenutelný dojem tvoří kresby Erica Rowe.

koně zkrácená verze porozumění příběhy o koních

Anna Sewell
anglická, 1820 - 1878