Černé světlo ekniha

Koupit

Psychologický román zachycuje hlavního hrdinu, slabošského jedince, zcela zbaveného morálních zábran. Lhaní, intriky, falešnost a snaha ovlivňovat své okolí nemohou vyústit jinak než v konflikty hlavního hrdiny s jeho okolím… Karel Kukla byl již od nejranějších dětských let slabý, neduživý hoch, který hledal své útočiště před okolním světem u své matky, a právě jeho slabost a zdánlivá bezmocnost se stala zdrojem touhy ovládat silné – nenápadně stát v pozadí, zdánlivě do ničeho nezasahovat a zároveň vše řídit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236676/big_cerne-svetlo-pnk-236676.png 4.3135
Romány, Literatura česká

Vydáno: (ekniha), Indeart

Kniha Černé světlo

Lejčís
17.12.2021

Surové, děsivé, reálné a perfektně vystavěné. Chápu, že si dal pseudonym Řezáč, protože jméno Voňavka by k tomuhle dílu fakt nesedělo :D počáteční scéna s krysou ve mně bude rezonovat už navždy a upřímně se nedivím, že hlavního hrdinu tolik poznamenala...

los
23.04.2021

závěr sice trochu moc literární, ale vyprávění svižné, bez vedlejších odboček, přečetl jsem za jeden večer na jediný zátah

Monika1717
03.08.2020

Černé světlo je nejlepší román, který Václav Řezáč napsal. Malý neduživý člověk touží po moci.Nepřipomíná vám to někoho?

maryzka
29.05.2020

Prima kniha, kde autor popisuje manipulaci slabšího hrdiny, který jde za svým cílem nebo snem přes,, mrtvoly" i když je to trochu silné slovo. Hrdina využívá všeho možného od slabých stránek až po informaci o dotyčném člověku. Tady platí ovšem jedno české přísloví ,, Tak dlouho se chodí se džbánem do lesa, až se ucho utrhne.

iška
26.10.2019

Velice dobře napsaný psychologický román. Jak se z drobnėho chlapce stane neuvěřitelný manipulátor, který se vyžívá ve zlém pokořování druhých, kolik tomu napomohla výchova či šikana v dětství ...Určitě patří k nejlepším dílům autora.

Terry11
10.05.2019

Kdo ještě čte Řezáče poté, co se tak zkompromitoval svými budovatelskými romány? Já. Seděla jsem u babičky na půdě a prohrabávala se tam knihami, které jsem měla roztřídit. Zdálo se to býti hračkou. Než jsem jen tak letmo nakoukla do jedné knihy. Ten samý den jsem ji dokončila, na rozdíl od úklidu těch knih.
Karel Kukla je poznamenán svým ne zrovna šťastným dětstvím, zvláště pak jednou epizodou, která ho už ovlivní na celý život - je svědkem, jak lidé pronásledují na dvoře potkana. Posléze ho zabijí a jeden z nich zamává mrtvým potkanem chlapci před obličejem. Karel se z toho zhroutí a po zbytek života v sobě nosí hrůzu před fyzickou silou. Snaží se tuhle slabinu skrývat podvody, intrikami, lhaním. Jeho život se smrskne na to, aby se mstil za své komplexy z mládí, což vede k tomu, že ubližuje všem ve svém okolí.
Dobře napsaný psychologický román, je vám po něm tak, že rádi sáhnete i po Padesátce, kde ten Christián dopadl přece jen o trochu lépe.

jprst
05.05.2019

Dobrý psychologický román napsaný v době, kdy tento autor ještě psal podle vlastního uvážení a ne pod tlakem vládnoucí ideologie.

Hotovson
07.02.2019

Nikdy jsem nic podobnýho nečet, ale hrozně mě to zaujalo.