Černé ovce Wittelsbachů

Černé ovce Wittelsbachů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13266/bmid_cerne-ovce-wittelsbachu-6gc-13266.jpg 4 6 2

Mezi trůnním sálem a blázincem Populární výklad se soustřeďuje zejména na osobnostní charakteristiku některých členů královského a vévodského rodu Wittelsbachů. Historická kniha sleduje podivíny a černé ovce v bavorském šlechtickém rodě, k jehož prvním členům patřil hrabě Otto († 1072) a jeho pravnuk Otto († 1183),který se stal v roce 1180 vévodou bavorským. Koncem 13. století se Wittelsbachové rozdělili na větev falckou a větev bavorskou, obě se pak dále dělily na rodiny, nazvané podle sídel (Mnichov, Landshut, Ingolstadt u větve bavorské, Zweibrücken, Neuburg, Sulzbach, Simmern u větve falcké). Titul kurfiřta patřil až do roku 1623 větvi falcké, po třicetileté válce náležel oběma. Postupné vymření většiny Wittelsbachů vedlo k válce o dědictví bavorské, jejímž výsledkem bylo sjednocení území a vytvoření Bavorského království. Titul králů bavorských získali v roce 1806 (do roku 1918) a udržovali si vysokou prestiž dodržováním národních tradic a zájmem o umění.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Brána

Die schwarzen Schafe der Wittelsbacher , 2003

evik75
29.11.2017 3 z 5

Kniha byla zajímavá a dobře se četla. Pokud máte rádi historii, doporučuji.

barynka15
26.07.2016 3 z 5

Jedno krásné přísloví titul i knihu velmi dobře zhodnotí: "Vzácných předků potomek bývá často holomek." :)

Německo Sisi, císařovna Alžběta Bavorská, 1837–1898 Wittelsbachové Ludvík II., bavorský král, 1845-1886 Bavorsko

Christian Dickinger
rakouská, 1970