Na kresách I.

Na kresách I. https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52069/na-kresach-i-ii-iii-52069.jpg 4 5 2

Černé království série

Mohutná epopej z kraje Bezručova – román učitele o pěti dílech, prodchnutý vlasteneckým duchem, s krásnými ilustracemi od J. Gotha. Kniha 1, díl I: Pod mrakem; díl II: Přeháňky Kniha 2, díl III: Blýskavice; díl IV: Bouře na horách Kniha 3, díl V: V ranních červáncích

maryzka
29.01.2014 3 z 5

Souhlasím předchozím komentářem- je to sonda lidí v Těšinském kraji. Myslím, že autor chtěl ukázat houževnatost Čechu navzdory nepsaný hranice obyvané třemi menšinami. I když tento román docela je podobný současnosti( cizí kapitál, ústupky sudětským Němcům). I když díky mojí kamarádce, kterou jsem potkala díky ,, Databazi knih, tak některé souvislosti docela rozumím. Jinak pro lidi, který o tomto kraji nevědi nic tak by to bylo dost těžké čtení.

Francoa
06.12.2010 4 z 5

Knihy jsem četl asi tak před 25.lety.Je to náročnější čtení,ale zajímavé a pro toho,kdo se zajímá o život a kulturní dění v dobách nedávno minulých,ten určitě si počte.Zkusím se ke knihám vrátit a znova si je přečíst.

venkovské romány realismus (literatura)

František Sokol Tůma
česká, 1855 - 1925
1934  76%Na kresách I.
1935  80%V záři milionů
1948  35%Valašská světice I.
1929  20%Hyeny
1932  72%Celibát: Díl první