Černé hedvábí

Černé hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44601/cerne-hedvabi-44601.jpg 3 24 4

1858 Anglie Půvabná Submit Channing-Downesová je velmi mladou vdovou, vždyť se za svého o desítky let staršího manžela vdávala v šestnácti letech. Po manželovi upřímně truchlí a snaží se splnit i jeho poslední odkaz, totiž doručit záhadnou malou truhličku osobně do rukou Grahama Wessita, dávno vyděděného manželova chráněnce a synovce. Ze zvědavosti prozkoumá obsah truhličky a šokovaná zjistí, že jsou to pornografické kresby. Ještě více ji rozruší, když si uvědomí, že mužský objekt na obrázcích je samotný adresát… Hrabě Graham Wessit, nechvalně proslulý jako Nestoudník z Nethamu, je také vdovec a pomalu se mu blíží čtyřicítka, ale chová se stále výstředně a skandálně jako nedospělý floutek. Přesto se ho připomínka hříchů z mládí opravdu dotkne, stejně jako křehká krása okouzlujícího posla. A Submit, ač se snaží to sebevíc popírat i sama před sebou, je neodolatelně přitahována jeho šarmem, jeho prudkostí i vášní…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Levné knihy

Black Silk , 2002

vcielka
04.02.2022 4 z 5

Bolo to veľmi dlhé, musím podotknúť. Dalo by sa to trochu skresať a dej bz tým bol dynamickejší. To je asi najväčšia slabina príbehu, že sa to miestami ťahalo ako žuvačka. Napriek tomu sa mi veľmi páčilo, ako autorka vykreslila charaktery a ako sa menili a uvedomovali si veci a skutočnosti postupne. To by možno svižný dej trochu narušil. Páčilo sa mi i to, že postavy nie sú čiernobiele. Každý máme zlé, dobré, na nervy lezúce i príjemné vlastnosti a zlozvyky a autorka to na postavách príbehu, či hlavných, či vedľajších a okrajových, ukázala. Preklad bol trochu kostrbatý. Alebo je to len napísané zvláštnym štýlom, na ktorý nie som zvyknutá. Po hlbšej úvahe musím dať viac hviezd. Možno i 4,5*, pretože ten príbeh je inteligentne napísaný a je vidieť, že to nepísala hrrr braková autorka. Mne sa to páčilo. Ak ste však človek, čo hľadá spád a dobrodružstvo a nechce veľmi pri čítaní premýšľať, len skonzumovať lacný fastfood, tak túto knižku do ruky neberte.

wendy944
28.04.2020 1 z 5

Čekala jsem víc no smůla

Jája92
19.02.2018 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco jiného, anotace navnadila , ale postupné čtení mě zklamalo.

havrmoni
24.02.2017 3 z 5

Tak nevím,dala jsem tři za to,že jsem dočetla a neodložila. Takže úplná katastrofa to nebyla. Anotace slibuje něco co příjde až konci na pár stránkách. Oni se sice setkají,ale to je vše. On si žije svůj život s vdanou milenkou a ona svůj tichý a důstojný. Sice se potkávajì,spřátelí a přitahuje je to k sobě,ale to je vše. Hrozně jsem se ztrácela mezi úvahami,vzpomínkami a popisu všeho. Popis tenisového utkání,ohňostroje,domů a i vlajících šatů. Romantiku jsem nenašla nebo jí ztratila během čtení pro mě nepodstatných úvah.

harlekýnky historické romance

Judith Ivory