Černé brigády - Milice italských fašistů 1944-45

Černé brigády - Milice italských fašistů 1944-45 https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186132/bmid_cerne-brigady-milice-italskych-fasi-2xF-186132.jpg 5 3 1

Jde o zajímavé zmapovaní etapy dějin, o které toho doposud u nás mnoho nevyšlo. Materiál posbíral a sepsal Josef Brix, který se mnoho let zajímá o dějiny právě této temné kapitoly italských dějin. Kniha se zaměřuje na poslední fázi fašistického režimu v Itálii od roku 1943, kdy Hitler dopomohl Mussolinimu opět k moci a za jeho libovůle povstal režim fašistů v republice SALO aneb Italské Sociální Republice s nedlouhou životností. Fenoménem této doby bylo vytvoření stranických milicí, které měli za cíl eliminovat rozmáhající se partyzánské hnutí. Černých brigád. Kniha popisuje vznik těchto legendárních jednotek, bojové nasazení, nabízí pohled na její nejvýznamnější osobnosti a samozřejmě také dokumentuje insignie a uniformy těchto skupin. Na závěr najdete mnoho fotografií a barevné tabule.... celý text

Miro.slav
04.07.2023 5 z 5

Útla kniha o nie práve známych talianskych Čiernych brigádach. Za mňa 100%, aj keď mi občas vadil autorov štýl písania. Napriek tomu sa kniha čítala ľahko. Oceňujem priblíženie súčasného stavu v Taliansku. Netušil som, že je dnes stále beztrestne možné sa v Taliansku hlásiť k odkazu Mussoliniho a fašizmu.

druhá světová válka (1939–1945) fašismus 40. léta 20. století italské dějiny paramilitantní jednotky

Josef Brix
česká