Jakub Oberva

Jakub Oberva https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272530/bmid_cerna-zeme-jakub-oberva-mrK-272530.jpg 3 5 2

Černá země série

První díl románové trilogie (na kterou volně navazuje autorova druhá trilogie: Kamenný řád). V dramatickém toku událostí sledujeme tu osudy obervovského rodu. Jakub Oberva, představuje charakteristickou postavu sedláka-podnikatele. Pevná, drsná a sobecká povaha Obervova těží z výhodného prodeje pozemkům železárnám; jde rozhodně za svým cílem, chce založit rod mocných a panovačných lidí, kteří by vládli nad krajem. 48-010-65... celý text

Kerberos
12.01.2024 4 z 5

Od Vojtěcha Martínka už jsem četla Kamenný řád a tato kniha taky popisuje tvrdý život na statku.Sedlák Oberva ,který se oženil se starší ženou aby získal statek celých třicet let čeká na její smrt.Až po padesátce se zamiluje do mladé vdovy a má s ní syna.

maximka
30.11.2012 3 z 5

kniha o drsném sedlákovi, která neváhá obětovat půl života gruntu. a téměř na sklonku života se snad poprvé zamiluje. dostalo mě slezské nářečí, kterým mluví hrdinové, vypravěč si ponechává spisovnou češtinu. Občas jsem si říkala, čeho všeho jsou lidé schopni udělat pro majetek..