Čemu jsem věřila

Čemu jsem věřila https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255566/bmid_cemu-jsem-verila-255566.jpg 4 261 54

Gwen Castleová si vždycky představovala, jak jednoho krásného dne opustí ostrov, na kterém vyrůstala. Ostrov, kde se mimo letní sezonu nic zajímavého neděje, kde potkává stále ty samé tváře a kde se nic neutají. Ovšem toto léto bude vše jinak, protože na ostrov přijíždí na letní brigádu Cassidy Somers, kluk, kterého Gwen nechtěla už nikdy vidět. Zatímco on je neuvěřitelně pohledný a pochází z bohaté rodiny, její rodiče se celý rok dřou, aby dokázali splatit účty za léčbu Gwenina bratra. Zdá se, že nemohou být odlišnější – navíc mezi nimi jako bouřkový mrak visí událost, která se stala na jaře a na niž by Gwen nejraději zapomněla. Ale společná brigáda a dlouhé léto dokáží zázraky.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

What I Thought Was True , 2014

ardeas
02.10.2017 3 z 5

Pekne rozvetvené dejové linky, kde sa dá zamyslieť. U mňa veľký problém sa začítať, preto som ubrala z hodnotenia. Kniha prelína oba žánre - young adult a new adult, dáva aj trocha cukrového ponímania násťročných a zároveň hľadá odpovede na otázky "čo bude ďalej". Keď sa teraz tak počúvam, je tá kniha fakt dobrá :D no v konečnom obraze sa to dosť vlieklo. Po obsahovej stránke nemám veľa čo vytknúť, ale nebola tak rezká, že by som ju dala vyššie než priemer, za ktorý ju považujem :)

blonďatá.luc
25.06.2017 3 z 5

Po knize "Můj život u sousedů" i druhém díle jsem měla vysoká očekávání a možná právě proto jsem z knihy lehce zklamaná. Ano, Cass je prostě božský - ale není až moc božský? Nemám ráda, když jsou hlavní hrdinové po všech stránkách dokonalí, bezchybní - jako sem tam to jde odpustit, ale v tomto případě opravdu ne. Musím ale říct, že postavy jsou opět sympatické a kniha tak utíká, že budete na konci a ani pomalu nebudete vědět jak. Neočekávejte ale žádný zásah do srdce nebo umělecký zážitek, maximálně začnete přemýšlet nad svým vlastním vztahem a zda se váš miláček tak taky někdy choval - tak dokonale zamilovaně.

Jass
21.06.2017 3 z 5

Příjemným osvěžením knihy byla hlavní hrdinka, ač jsem se s ní nemohla příliš ztotožnit příjemně mě překvapilo, že to nebyla další... hmmm, jak to popsat... no, však to znáte ona se o kluky nezajímá nebo kluci se o ní nezajímají, čeká na příchod toho pravého/ dřív jí nějaký kluk ublížil, tak je teď všechny nenávidí (no, dobře, tohle poslední trochu sedí, ale pořád...). Klišé se v téhle knize samozřejmě nevyhneme, ale... bylo to vcelku osvěžující. Navíc... Cass byl skvělý... Stereotyp chudého drsňáka a bohaté nevinné princezny tu byl otočený naruby a bylo to pěkné (Cass je skvělá princezna... XD ). No a pak tu byl skvělý Emory se Schovkou, které prostě nemůžete nemilovat, děda Ben chrlící jednu portugalskou frázi za druhou, plaváním posedlý Nic, šíleně řídící Vivien, neodolatelný Spence...
Když to tak po sobě čtu, skoro to vypadá jako bych s tou knihou byla spokojená... ale... Neskutečně mě rozčilovalo, jak dlouho trvá, než se dozvíme něco kloudného o tom, co se vlastně mezi Cassem a Gwen stalo, potom vás čeká velké zklamání, že to vlastně nic moc nebylo, a pak už jen sledujete, jak to kazej (chtěla jsem použít poněkud peprnější výraz) znovu a znovu a znovu a znovu. A to vás prostě rozčiluje (věřte tomu, nebo ne...). Takže výsledný dojem... není zas až tak hvězdný.

Mišule_11
01.01.2017 5 z 5

Příjemné a oddechové čtení, při kterém se člověk zasní, že by chtěl někdy také v životě něco takového zažít! :)

jitka7
04.11.2016 1 z 5

Dávám jednu hvězdičku a to jen kvůli tomu, že se mi líbil popis vztahu Casse k Emovi... jinak to byla katastrofa. Nevím, jestli jsou puberťáci takový (ten mě odkopne, hupsnu jinam a tak)... ale já se s knihou vůbec neztotožnila. Největší problém byl, že kniha nezaujala, vůbec. Byla to jedna velká slátanina. Pořád se domnívat, jak to asi bylo. Kolikrát jsem se ztratila v tom, jestli je to minulost nebo přítomnost. No hrůza. Nikdy víc.

Karolína18
31.10.2016 2 z 5

Zdálo se mi, jako by si autorka nechávala polovinu informací pro sebe a po chvíli jsem už byla strašně unavená z neustálého domýšlení si souvislostí.
Vlastně by se dal celý děj shrnout na pár stránkách. Knihu jsem dočetla asi před týdnem a už dnes mám problém si vybavit, o čem vlastně byla.
Ani hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatičtí a musím přiznat, že jejich hvězdná éra byla asi dvacet stran někde uprostřed, a pak následoval zpětný propad na pozici nezajímavých postav.
Toto dílo opravdu nedostane místo mezi mou oblíbenou literaturou, i když jako oddechovka posloužilo dobře.

Vendulik
17.10.2016 2 z 5

Námět knihy super, ale samotný příběh, jak je nepsaný, je moc nudný a zdlouhavý.

Dikyld
30.09.2016 4 z 5

Momentálně čtu i Můj život u sousedů a abych řekla pravdu, je to o něco lepší než tohle :/. Jinak ale super knížka, jen mi trochu vadilo, že se tam nic moc nedělo, ale jako oddychovka super :)

warca
29.08.2016 3 z 5

Klasický, sladký, oddechový román. Autorka mě trochu zklamala. Ale člověka celkem rychle pohltil děj. Celkově kniha- nic extra a čekala jsem od ní trochu víc.

kejss044
12.08.2016 4 z 5

Jak jo, bylo to fajn, ale přišlo mi, že se autorka nedokázala poprat se zpracováním :/
Základ a myšlenka příběhu je naprosto skvělá, ale kdybych to měla říci naplno, tak mi přišlo, že autorka ''neměla koule'' na to, aby to zpracovala :/
Čtivost a jak jsem psala myšlenku příběhu ale upřít nemohu :)

Božílidi
30.07.2016

Kniha byla pěkná, ale trochu zdlouhavá.

Baraliska
15.07.2016 3 z 5

Ze začátku se mi ta knížka líbila, ale potom jak se pořád Gwen s Cassem hádali, a potom zase dávali dohromady, to byla takový průměrný. Hezký, ale mezi moje nejlepší knížky nepatří.

Luciechr
04.07.2016 5 z 5

Super knížka na léto ;)

vercasa
01.07.2016 3 z 5

Tato kniha mě moc nenadchla, čekala jsem od ní víc, už podle komentářů a hodnocení. Děj se vleče, místy je to napínavé, ale v některých částech až nudné. Hlavní hrdinka mě neoslovila. Na knihu sem se tešila, protože Můj život u sousedů se mi velmi líbil, ale tato kniha je pro mne částečným zklamáním. Čekala jsem pohodové letní čtení, ale bohužel se tak nestalo. Knížka mne nevtáhla do děje, přečetla jsem ji pouze ze zvědavosti, jak to dopadne mezi Gwen a Cassem.

KlarinkaS
15.06.2016

Po přečtení komentářů směřující k této knize se domnívám, že patřím mezi nenáročné čtenáře. Nejenže mě tato kniha bavila, ona se mi také líbila! A to dost. Hlavní hrdinka neměla takové ty vlastnosti a názory, které se těžko vysvětlují a má je většina hlavních postav takovýchto knih.
Knížka nás příjemně provází částí léta na jakémsi ostrově a ukazuje nám život vcelku chudé Gwen a bohatého Casse.
Na této knížce mi nevadilo nic, ke čtení jsem se nutit nemusela a za dva dny jsem ji měla přečtenou. Děj ubíhal plynule a postavy byly skvěle popsány. Příjemný románek, u kterého člověk může vypnout, což je občas potřeba. :)

TerraNova
24.05.2016 5 z 5

Stejně skvělá kniha, jako Můj život u sousedů. (y) :)

CrazyDuck15
21.05.2016 3 z 5

Jelikož autorčino první dílo ''Můj život u sousedů'' jsem si až překvapivě snadno zamilovala, tato kniha pro mě byla mírným zklamáním. Těšila jsem se na další letní román o mladé a komplikované lásce, kterého se mi i dostalo, ale ne v takové podobě, jakou jsem si představovala. Sice tam byla vcelku dobrá myšlenka a oceňuji proplétání Gweniných vzpomínek se současností, jenže na můj vkus to bylo v některých ohledech o poznání odvážnější. Moc mě mrzí, že musím ohodnotit pouze 3*, obzvlášť, když první knize bych byla ochotna sto hvězdiček z desíti. Snad se ''Kluk mého srdce'' vyvede lépe, už jen proto, že tam bude naše drzá Alice, kterou známe z předchozí knihy.

luciefeix
19.04.2016 2 z 5

Kniha se vleče , zamotáváte se v přeskakování děje .. ze začátku se Gwen jeví jako nepolíbená panna a pak se vykresluje svými slovi jako děvka ..nic nového mi to nepřineslo spíš otrava a dočetla jsem to z povinosti ..

Terinka22
15.04.2016

Knihu nebudu hodnotit, protože jsem ji nepřečetla ani zdaleka celou. Je to tím, že mě hrozně nudí! Třeba by mě začala bavit, prostředí i postavy vypadají dobře, ale příběh je napsaný tak nějak zdlouhavě. Nevím jak bych to popsala, někoho možná takovéhle knížky baví číst, ale mě bohužel ne. Nedokážu se koncentrovat, když čtu, myšlenkami odbíhám jinam a to značí, že mě to nebaví..

LilianaFalcon
09.03.2016 2 z 5

To byla taková nuda!!! Příliš rozvleklé seznamování čtenáře s prostředím a celkově to bylo takové dost o ničem. A autorky oblíbené téma zjevně je chudí vs. bohatí, protože přesně o tom byl i Můj život u sousedů.
Ale je to škoda, protože to mohlo být hodně zajímavé. Postavy se mi líbily, nebyly dokonalé, měly spousty chyb a i jejich životy měly k dokonalosti daleko.