Čekej na mne

Čekej na mne https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272545/mid_cekej-na-mne-zdi-menja-i5K-272545.jpg 5 3 2

Kniha, která završuje Sakovo mimořádné dílo, není typickou knihou pamětí. Je to veliký příběh o člověku v dějinách dvacátého století. Je to kniha literárně mimořádně zdařilá, ale také znepokojivá, vybízející k reflexi a zamyšlení i k tomu, aby se čtenář k textu vracel znovu a znovu.

Martica
23.04.2021 5 z 5

Na pozadí zamotaného příběhu rodiny docenta Roberta Saka se člověk mimochodem dozví tolik úžasných informací o životě a dění v průběhu celého 20. století. Upřímné vyprávění psané krásným jazykem. Oceňuji, že text nebyl nijak redakčně zkrácený. Vše, co v něm je, tam být má.

Lenka4
28.02.2017 4 z 5

V knize se prolínají spletité osudy autora a jeho rodičů, poznamenané dobou a místy, kde se narodili a žili. Novými zjištěními pro mne byly některé skutečnosti ze začátku 30. let, kdy panovala velká hospodářská krize - možnost pracovního uplatnění našich, německých a amerických dělníků v Rusku, nebo slušné zabezpečení penzistů od železnice. Kniha sice obsahuje i části méně záživné, ale celkově se jedná o hodnotné životní svědectví.