Čekání na Velikonoce

Čekání na Velikonoce https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404480/bmid_cekani-na-velikonoce-hAS-404480.png 4 4 3

Autorská dvojice knihy Čekání na Vánoce připravila pro děti také průvodce postní dobou a Svatým týdnem. Kniha je koncipovaná jako 40denní putování, během něhož je každý týden zaměřen na jednu oblast Ježíšova působení (uzdravování, učení v podobenstvích, setkání s nejrůznějšími lidmi…) a které malé čtenáře postupně vede k seznámení se s novozákonním příběhem až po jeho vyvrcholení při velikonočních událostech. Vhodně koncipované texty spolu s novozákonními úryvky dávají dětem každodenní podněty k srozumitelným úvahám, které je připraví na hlubší prožití postní doby a Velikonoc.... celý text

Náboženství Pro děti a mládež
Vydáno: , Portál

Idziemy za Toba , 2019

yellowbanna
22.04.2020 3 z 5

Pořád si myslím, že je to kniha spíš pro starší děti, a taky si myslím, že jsou lépe napsané velikonoční knihy. Četli jsme ji s dětmi opravdu poctivě, a přestože jsem si vědoma toho, že velikonoční příběh není jednoduché čtení, místy se mi zdála až příliš nestravitelná.

Purple17
07.04.2020

Knížka seznamuje s důležitými milníky Velikonoc. Popisuje 40 dní před Velikonoci. Na každý den tak máte jeden krátký článek. Určitě je třeba s knihou pracovat a dovysvětlovat některé věci a termíny.

JanaDor
17.03.2019 5 z 5

Velikonoce jsou velký svátek, který už mnoho lidí neslaví, protože neví proč. Většina je vnímá jako příchod jara a bonusem jsou státní svátky, kdy můžeme být čtyři dny v kuse doma. Ale je to škoda, protože i nevěřící mohou být těmito svátky velmi vnitřně obohaceni.
Tato kniha nám ukáže jak moc lze vnímat tento křesťanský svátek jako posílení víry nebo uvědomění meditace být lepším člověkem a nalézt sílu vnitřního klidu. Je psána jednoduše, ale silně a s citem klade důraz na pokoru, milosrdenství a lásku. Je určená dětem, ale má velkou moc obohatit i dospělého čtenáře.

náboženství pro děti Velikonoce víra

Marek Kita