Catherine

Catherine https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175294/catherine-FGQ-175294.jpg 4 147 41

Moderní zpracování slavného románu Na větrné hůrce Emily Brontëové. Catherine je už unavená z toho, jak se jí snaží každý vetřít do přízně jen proto, že její otec je majitelem slavného klubu The Underground na Manhattanu. Pak ale potkává nadaného, ale také velmi záhadného muzikanta Hence. Prvotní přátelství dvou mladých lidí rychle přeroste ve spalující romanci… Chelsea vždy věřila tomu, že její matka umřela náhle po krátké nemoci. Dokud nenajde dopis, který pro ni otec po léta schovával. Dopis od matky Catherine, z něhož vyplývá, že matka neumřela, nýbrž utekla. Zpáteční adresa na obálce – Klub The Underground.... celý text

MayaBu
04.02.2016 3 z 5

Moc čtivá kniha. Na větrné hůrce jsem zatím nečetla, takže nemám srovnání, ale mě se líbila. Kapitoly, které se vracely k Catherine byly příjemné zpestření vyprávění Chelsea a dokázaly neuvěřitelně navodit tehdejší atmosféru. Jen jsem celou dobu (i když už byl konec jasný) doufala v jiné rozuzlení :/

AnnieBarming
17.11.2015 4 z 5

Krásná kniha, která se četla skoro sama.

katerina8565
05.10.2015 3 z 5

Catherine se mi zdála mnohem lépe zpracovaná než Jane. V hlavní hrdince jsem se našla a čtení mě velice bavilo. Ale myslím si, že milovníky Na větrné hůrce kniha trochu zklame, protože je možná až moc zmodernizovaná. Ale jako samostatná kniha nemá chybu.

Arianne
07.04.2015 4 z 5

Celkem příjemné čtení, dlouho jsem váhala, obávala jsem se, co s Větrnou hůrkou autorka provedla, ale musím říct, že se s nejednoduchým tématem poprala velice statečně. Retrospektiva formou deníku je výborný prostředek jak se dostat do doby dávno minulé a propojení dějových linií je krásně přirozené.
Rozhodně stojí za přečtení.

Laf
22.01.2015 3 z 5

Pěkná kniha s pěkným dějem. Velice dobře napsané, takže to ani nenudí. A jak to dopadne, bylo zřejmé už od půlky, ale stejně se to stále natahovalo a natahovalo :)

wanilka
05.01.2015 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Nevěděla jsem co od ní čekat, ale nakonec jsem jí přečetla během pár večerů a do samotného konce jsem netušila jak příběh dopadne (což mě vždy mile překvapí).

amanda99
19.12.2014 3 z 5

Na větrné hůrce jsem nečetla,ale tahle knížka se četla sama a to nejsem už žádný puberťák,za pár dní přečteno,líbila se mi

katerinad
15.11.2014 3 z 5

Ani nevím jaký pocit z knihy mám, ale uvědomila jsem si u čtení, že jsem už vážně zapomněla knihu Na větrné hůrce, takže si ji budu muset zase přečíst, snad co nejdříve.
Jinak tahle kniha neurazí, ale ani mě nijak nenadchla. Vadila mi hudební scéna a všechny ty jména, které někomu jako já nic neříkali, takže to opravdu nemělo žádné hudební kouzlo. Čekala jsem trochu víc.
Ale na takové lehké večerní čtení je to dobrá kniha.

Samira
08.10.2014 4 z 5

Velmi zdařilé zpracování předlohy, chválím hlavně dvě dějové linky, které to příjemně zjednodušily. Ale stejně jako předloha těžká depka, hezké, ale jednou to stačí. Nezlobila bych se kdyby to bylo zpracováno volněji.

Paja.
22.08.2014 4 z 5

Když jsem začla knihu číst nemohla jsem se pořádně vyznat v těch dvou dějových linii. Po třiceti stránkách už ano. K maturitě jsem četla na Větrné Hůrce, ale takhle novodobá je opravdu výborná. Bála jsem se trochu, že vlastně budu vědět jak to dopadne a jak to bude navazovat, ale nic takového, což mě opravdu potěšilo. Základní body jsou sice stejné, ale i tak bych řekla, že je kniha celkem originální.
Zrovna jsem měla náladu na nějaký dobrý román, ale ne moc přeslazený a tenhle byl přesně ono. Knihu jsem četla tak jak se díváte na film, dáváte pauzu jen k životním potřebám jako jíst, pít a spát. Bylo to smutné, ale i radostné. Mělo to dobrý konec a špatný konec. Mě se to prostě a jednoduše líbilo :)

Brambram
01.08.2014 4 z 5

Přes trochu klopotnější rozjezd jsem si knížku užila, ani mi nevadila ta předloha Větrné hůrky. Není to čtení na oddych,ale je to zajímavé. Můžu doporučit dál

Pivísek
24.07.2014 4 z 5

Příjemný a nenucený styl vyprávění, kniha se četla velmi dobře. Příběh na mě udělal dojem, ale nejspíš to bude tím, že jsem původní předlohu nečetla.

Michaluška
10.07.2014 4 z 5

Krásný příběh i když se smutným koncem.Hezky se to četlo.

Niki
08.07.2014 3 z 5

Oproti předchozí knize je to velký sešup dolů, kniha nebyla tolik napínavá a konec nebyl vůbec překvapivý a zajímavý.

bookcase
25.06.2014 5 z 5

Povedená moderní adaptace, moc se mi líbila

barca8336
24.06.2014 5 z 5

Tak tohle mě fakt dostalo. Nádherná kniha, přečtená během jednoho dne. Nemohla jsem od ni odtrhnout oči, musela jsem si to přečíst až dokonce, abych zjistila jak to dopadne. Zatím mi slzy ukáply jen u jedné knihy a tohle je teď druhá. Krásné, smutné :-).

Lenka.Vílka
24.05.2014 5 z 5

Kniha se cetla dobre a lehce. Jsem jednoznacne pro, aby podobne knihy vychazely. Nejsem naivni a blahova v realite, ale nyni si to dovolim...domnivam se, ze prave mladym lidem dojde, ze stare knihy jsou i zaroven dobre. Stary nerovna se spatny. A opravdu si myslim, ze se najde dost ctenaru, kteri si prectou original po tehle knize...ja ji taky na stredni necetla...az pozdeji, takze mladsi rocniky chapu, oni do toho taky prijdou...

KatnissLavender
19.04.2014 4 z 5

Nevěděla jsem, co od této knihy můžu čekat. Zaujalo mě označení "Moderní zpracování klasického románu Na Větrné hůrce." Klasické zpracování jsem nečetla, ale chystám se na ně snad od maturity... :-D Nemůžu tedy srovnávat, ale tohle zpracování se mi opravdu líbilo. Neohrané, čtivé, celkem napínavý příběh vyprávěný dvěma dívkami z různých časových období. Láska až za hrob... A to doslova! Pro mě příjemná oddechovka, ke které se sice už vracet nikdy nebudu, ale mohu ji s klidným srdcem doporučit!

Prateri
11.04.2014 4 z 5

Rockový klub není usedlost na Větrné hůrce, ale kniha nepostrádá napětí, čte se dobře. Pro mladou generaci je to určitě zajímavá kniha, ale já už mám nějaký ten rok za sebou, tak Na Větrné hůrce se mi líbí víc, přesto jsem si knihu Catherie ráda přečetla.

Candide
09.04.2014

Oproti Jane neskutečný skok kvalitním směrem - jen kdyby nebylo toho otravného rockového prostředí!