Malé sladké lži

Malé sladké lži https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407306/bmid_male-sladke-lzi-3Vu-407306.jpg 3 238 84

Cat Kinsellová série

Cat Kinsellová bývala tatínkova holčička až do dne, kdy svého otce přistihla, jak flirtuje se sedmnáctiletou Maryanne ze sousedství. Když pár dní nato Maryanne beze stopy zmizí, Catin otec zapírá, že by ji znal. Od té doby se Cat tím tajemstvím užírá a jejich vztah tahle malá sladká lež navždy poznamená... O osmnáct let později pracuje Cat jako detektiv u oddělení vražd a jejím nejnovějším případem je zavražděná žena Alice, která byla nalezena nedaleko hospody, již provozuje její otec. Můžou spolu případy Alice a Maryanne souviset? Cat začíná vyšetřovat – ale když už se člověk noří do minulosti, zjištění se mu nemusí líbit...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Sweet Little Lies , 2018

monte
29.06.2019 2 z 5

Tak tato kniha mě příliš nenadchla

Beruska18
29.06.2019 2 z 5

Tak u této knihy jsem se trochu trápila. Určitě to není špatné čtení, ale bylo to nějaké zdlouhavé, měla jsem trochu problém se začíst. Nápad na téma nebyl špatný, jen tomu prostě něco chybělo.

beruska
27.06.2019 5 z 5

Pokud čekáte detektivku plnou obětí a akčních scén, budete jistě zklamaní :) ... Je to spíše psychologický příběh, který se zabývá úmrtím dívky Maryanne a okolnostmi, které ji doprovázely. Jak to nakonec bylo mne velmi překvapilo... Já jsem byla s knihou spokojená, již tady od čtenářů jsem věděla, že bude pomalejší, tak jsem na to byla připravená :D .... Ráda dám 5* a pokud paní autorka zase něco napíše, knihu si určitě přečtu :) ...

okeey
11.06.2019 4 z 5

Detektivka, která vám dá víc než mnoho možností zjistit, kdo je pachatelem. Já jsem tedy neměla ani ponětí a konec mě naprosto překvapil. Sice se to vleklo a neoznačila bych tuto knihu jako svižné čtení, ale zase mi dala možnost přemýšlet nad souvislostmi. Nalezneme zde dvojí problematiku: vedle detektiva Cat Kinsellové a případu, na kterém pracuje, se tu řeší i problematika rodinných vztahů, která je dost reálně vykreslena. Každopádně rozhodně mi kniha dost dala.

Lucca92
08.06.2019 2 z 5

Nudná, nezáživná....kniha o ničem. Pasáže se táhly, ztrácela jsem se ve jménech a pointa celého příběhu byla prakticky o ničem. Nemohla jsem se začíst a knihu jsem četla 3 týdny.

zuzana2599
26.05.2019 4 z 5

Tato detektivka mi dala docela zabrat. Určitě to není špatné čtení, ale zdálo se mi kapánek zdlouhavé. Některé pasáže by mohly být kratší, čtení by pak bylo více atraktivní. Hlavní hrdinka Cat řeší nejenom policejní práci, ale i svůj vztah k otci … Cat mi přišla celkem sympatická a čtení mě bavilo, i když jsem konec příběhu celkem uvítala...Konečně konec !

Costanzo
26.05.2019 4 z 5

Již od začátku je kniha poměrně zábavná, hrozně mě bavily vtipné dialogy a sarkastické poznámky. První třetina knihy obsahuje poměrně hodně vzpomínek na dětství, což má své opodstatnění, abychom pochopili vztah otec – dcera, nicméně nemuselo to být tak dlouhé, v některých pasážích knihy mne to celkem rušilo. Hlavní postava Cat Kinsellová je chytrá, někdy dokonce i vtipná a zábavná, nicméně více mne zaujala postava šéfinspektorky Steelové – přesně dáma dle mého vkusu. Razantní, tvrdá a sarkastická, která pro „facku“ nejde daleko. O autorce se hovoří jako o „novém Bryndzovi v sukni“. Hmm prozatím je toto tvrzení celkem přehnané, nicméně autorka má potenciál. Uvidíme co ukáže v druhém dílu.

Brembelik745
21.05.2019 2 z 5

Bohužel připojím se k těm, komu se kniha nelíbila. Na první pohled je jasné, že knihu psala žena (moc omáčky, zbytečný popis úplně nepodstatných věci a dějů, hlavní hrdinka zbytečně ukecana, ani ne vtipná....) Popis důležitého děje a zajímavých zvratů je opravdu jen na pár stránkách. Nebyl to úplně propadák ale lituji, že jsem si knihu koupila.

Petronela16
20.05.2019 1 z 5

Zase som sliapla vedla.Do tretiny knizky som cakala kedy sa to uz rozbehne a prisaham ze som citala len kvoli sem-tam aj vtipnym pasazam.Precitala som to s absolutnym sebazaprenim a priznavam ze poslednych 200 stran som preskakovala vsetky omacky a citala len ked to bolo podstatne aby som vedela ako to skoncilo.Na moj vkus slabucke.Skoda casu a penazi za knihu.

Bíčko
19.05.2019 5 z 5

Musím říct, že už dlouho se mi nestalo, aby mě takhle bavila hlavní hrdinka. Její hlášky prostě neměly chybu i když její chladný vztah k rodině mi přišel přehnaný. Je fakt, že to není žádné napínavé čtení, kdy nestíháte otáčet stránky, ale i tak se kniha četla dobře a nenudila jsem se. Závěr pro mě byl opravdu překvapující. Měla jsem svoji teorii, ale jako vždycky mi nevyšla :D tak třeba příště...

Dela111
19.05.2019 4 z 5

Toto rozhodně není thriller, kde akce střídá akci a kde se vrší jedno překvapení na druhé. On to totiž není thriller jak je uvedeno, ale detektivka a navíc taková pomalá, klidná jízda. Tady jde víc o popis detektivní práce. Příběh je hodně zaměřený na rodinné vztahy, podezírání a nejistoty především hlavní hrdinky Cat.
Kladem je, že detektivka je dobře promyšlená a celé rozuzlení je překvapivé.
Za sebe musím říct, že bych knihu tak o sto stran zkrátila.
70 %

Danago
19.05.2019 2 z 5

V tomto případě opět vybočím z řady bezmezné chvály. Anotace je velmi lákavá. Bohužel příběh je velice pomalý rozvláčný zbytečně natahovaný. Chybí mu napětí a spád. Celá knížka se bohužel drží ve stále stejném tempu od začátku do konce. Samozřejmě nějaké nečekané zvraty se zde najdou, ale jsou podány tak, že dech mi nevyrazily. Hlavní příběh se nám odkryje až na posledních 100 stranách, do té doby je to zavádění nejrůznějšími špatnými směry.
Bohužel to, co příběh na závěr odkryje je téma, které mám v knihách nejméně ráda a raději bych se tomu vyhnula.
Celkově jsem se do čtení musela nutit a knížka mě nebavila.

S.monika
16.05.2019 5 z 5

Pecka!! Mám prostě ráda, když je hlavním “vyšetřovatelem” žena a ještě když je příběh takto zajímavě podán!
Už teď chci další díly! A to hned!
Vážně super příběh... nemůžu ani napsat něco blíže, protože bych to celé asi prozradila!
Tak běžte a přečtěte si to!

maja11231
13.05.2019 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Detektivní knihy mám ráda a tuhle můžu zařadit mezi povedené knihy. Zatím nejlepší detektivní kniha, kterou jsem kdy četla.
Doporučuji

Gibis
12.05.2019 5 z 5

Myslím, že mám novou oblíbenou autorku :) Jak už tady bylo řečeno, spíše je to psychologický román, ale to já právě ráda. Cat je vcelku sympaťačka i když není úplně bez chybky, ale její hlášky mě opravdu bavily. Zamotané je to taky dost a i když jsem už někde v půlce knihy měla tip na pachatele a tentokrát mi dokonce vyšel :D, tak pozadí celého případu bylo samozřejmě mnohem složitější. A moc mě zajímá, jak to s Cat bude dál, takže pokračování si určitě ujít nenechám.

evonra
08.05.2019 3 z 5

Čtivá detektivka. Nijak drastické popisy, spíše se postupně rozmotává a odhaluje příběh, kde lži, polopravdy a domněnky sahají až do dětství hlavní hrdinky Cat.

Zumina
02.05.2019 5 z 5

Velmi povedená knížka, která je napínavá od začátku do konce. Knížku jsem během čtení nemohla odložit a měla jsem jí za pár dní přečtenou.

Titas9001
01.05.2019 4 z 5

Takové poklidné čtení. Spíše psychologický román, protože od dobré detektivky očekávám trochu více. Svižně napsáno a nejvíce mě snad bavila hláškující hlavní hrdinka, i když její myšlenkové pochody byly opravdu na hraně mého chápání (zvláště ve vztahu ke své rodině, kterým teda nakládala úplně nepochopitelně). Takže teď sahám po Páté oběti a snad dostanu svou obvyklou dávku adrenalinu.

P.ary
24.04.2019 5 z 5

Musím říci, že toto je skvělý příběh. Neměla jsem tušení kdo lže a kdo mluví pravdu. Bylo to napínavé, ale i vtipné. A pokud vám tento žánr není cizí, tak si tuto knihu určitě přečtěte :-) :-)

jamellinka
24.04.2019 5 z 5

Tak tahle knížka je výborná od začátku (nádherná obálka) přes prostředek (spousta překvapivých zvratů) až do konce (rozuzlení). Obálka má nápad, vtip, je krásně barevně vyladěná, zkrátka zaujme na první pohled. Takže nejprve jedna velká pochvala do nakladatelství (a grafikovi) - s tímhle si fakt vyhráli! Palec nahoru, knížka se v knihovně opravdu vyjímá! Skvělá obálka je ale jen jakýsi "bonus", díky kterým Malé sladké lži snad upoutají co nejvíce pozornosti a čtenářů. Protože jestli si je nějaký thriller poslední doby zaslouží, jsou to právě Lži! Pokaždé, když už si myslíte, že jste něčemu přišli na kloub...přijde autorka s otočením děje o 180 stupňů. Během více než 400 stran tak můžou všichni amatérští Sherlockové (jako třeba já) začínat se svými odhady hezky znovu a znovu, pěkně od začátku. A proto přece takovéhle knížky čteme, no ne?

thrillery pro ženy

Caz Frear
anglická
2019  68%Malé sladké lži
2020  74%Mrazivá krutost

Kniha Malé sladké lži je v