Čas vlků

Čas vlků https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28997/cas-vlku-28997.jpg 4 35 8

Pro vlky v Evropě přišel čas, aby opět převzali vládu nad svým dávným Srdcem krajiny, které celá staletí ničili a pustošili Manové a zákeřná maďarská smečka. Teprve pak se mohou zrodit praví bohové a může být obnoven přirozený řád. "Jak se jmenuje to místo, které jsi tak dávno opustil?" zeptal jsem se. Otočil se ke mě, v očích se mu třpytily hvězdy a ve staré srsti světlo bloumajícího měsíce. Netušil jsem, že by vlk mohl vypadat tak zranitelně. "Jmenuje se domov," odpověděl.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Mustang

The Wolves of Time , 1995

Turlogh
08.04.2021 2 z 5

Na rozdíl od většiny komentářů zde musím říci, že mě kniha vůbec nenadchla a minimálně oslovila, byť jsem také přírodní člověk a mám zvířata rád. O knize bych řekl, že by možná byla zajímavější, kdyby měla o dvě stě stran méně neboť by tam nebylo tolik zbytečných slov, bla bla. Dost se o vlky (v reálu) zajímám a mnoho jsem o nich přečetl, ale tahle rádoby fantasy s nimi má společného akorát jedno a to slovo vlk. Kdesi, snad na záložce knihy jsem četl přirovnání ke knihám pana Tolkiena, což je tedy jako by člověk přirovnával fantasy román nejvyšší extra třídy k povídce, co píše pro sebe sotva desetileté děcko. Howgh.

Poeta.kno
05.11.2018 4 z 5

Taková vlčí bible. Závěr jsem čekal napínavější, ale jinak je příběh moc krásný, nedá se přestat číst.

Vlčiak
08.02.2018

Konečne so tu knihu zohnal , čítal som ju už dávno , len ma zaujíma ako to celé pokračovalo a skončilo . Je tu niekto kto to prelúskal v angličtine ? Ostatne dva pokračovania pokračujú a končia už len v jednej knihe a tá je len v angličtine . Keby si niekto našiel čas a stačí naozaj len v hrubych rysoch a krátkosti žeby opísal jak to pokračovalo a skončilo . Q

knihovnice
08.06.2017

Souhlasím, krásná kniha, tím spíš, že jsem vlčí člověk tělem i duší, je tak strašná škoda, že u nás nevyšel ten druhý díl v češtině...!

Jereelee
19.02.2013 5 z 5

Krásný a dojemný příběh a celkově se mi kniha moc líbila - co mi tam však nesedělo byla mnohdy přílišná brutalita (umírající vlk s urvanýma ušima, muži namáčení v kyselině,štěně,ze kterého matka trhá kusy masa zaživa atd...) a také vulgarita hlavní záporácké vlčice.I přesto mě mrzí, že u nás nevyšel druhý díl, který bych si přečetla už jen ze zvědavosti,jak se bude příběh Věčných vlků odvíjet dál.

Tonda.JI
22.12.2012 5 z 5

Skutečně úchvatná fantasy, se kterou jsem měl kdy tu čest! Jak ale již bylo zmíněno níže, má jednu nezvyklou vadu. Autor chtěl původně vydat o strastech evropských vlků trilogii, ta pak byla nakonec zredukována pouze na dva díly. To by ještě tak nevadilo, až na to, že u nás druhý díl nikdy nevyšel. Kdo tedy bude chtít toto skvělé dílko dočíst celé, bude muset sáhnout po zahraniční verzi (např. Wolf of Time: Seekers at the Wulfrock). A to je pro ty z nás, kteří knihy louskáme pouze v češtině, neskutečná škoda!

Jarisko2
04.12.2012 5 z 5

Krásná kniha, kterou jsem nerad zavíral, když skončila. Tak mě vtáhla do lesů... Jen je mi líto maďarských vlků (jsou-li tam ještě nějací). Prostě věřím, že i Maďar je dobrý vlk..

Hanyuu-hime
25.04.2012 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy měla tu čest číst. Neskutečným způsobem mě chytla za srdce a z mých nejoblíbenějších ji jen tak už nevyřadím.

Jen škoda, že u nás nevyšla celá trilogie, hned bych utíkala pro další díly.

vlci

William Horwood