Čas vlčích máků

Čas vlčích máků https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381320/bmid_cas-vlcich-maku-TNV-381320.jpg 4 276 79

Nicole svého otce nikdy nepoznala. Její matka Marianne o něm nemluvila a minulost halila mlčením. Nicole vždycky toužila po sourozencích, po velké rodině, vyrůstala však jako jedináček. O to větší má radost, když téměř ve čtyřiceti letech zjistí, že je těhotná – ačkoli otec dítěte ji opustil. Pak se ale dozví, že dítě nejspíš nepřijde na svět zdravé, protože má dědičnou srdeční vadu. Vyděšená Nicole se vydá za svou matkou, aby se od ní konečně dověděla, kdo byl její otec. Marianne jí po mnoha letech mlčení začne vyprávět o svém dospívání v poválečné době, o své lásce k francouzštině a pozůstatcích staré nenávisti mezi Němci a Francouzi, kterou měla na svědomí válka. A také o jedné dodnes bolestné ztrátě…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das Mohnblütenjahr , 2016

IvčaB2
22.01.2020 4 z 5

Přečteno také v rámci čtenářské výzvy..obálka krásná..téma trvající poválečné francouzsko-německé nenávisti je zajímavé, mohlo být výrazněji pojaté...jinak souhlasím se zařazením knihy do červené knihovny....

kaja77
06.01.2020 3 z 5

Tak kniha s květinami na obálce pro čtenářskou výzvu 2020 přečtená.obálka tedy moc pěkná, kniha se mi líbila méně. Byla to pohádka pro holky... ale je fakt že i ta pohádka má někdy své místo.

Kjája
29.12.2019 4 z 5

Ten happy end na mě byl až moc happy, ale jinak příjemné čtení.

hanka6036
16.10.2019 5 z 5

První knížka od autorky, co jsem zatím četla. Moc často takové knížky nečtu, ale většinou když po nějaké takové sáhnu, stojí to za to. A ani tady to nebylo jinak. Super oddechová knížka, děj krásně plyne a navazuje na sebe. Líbilo se mi vyprávění minulosti hezky postupně. Konec jsem tak nějak už potom čekala - prostě "happyend" :D.

kuky921
29.09.2019 4 z 5

Toto byla poslední knížka, která mi od autorky chyběla. Nejlepší je Vůně jasmínu. Toto už byla až moc červená knihovna s dokonalým koncem.

ZetHolda
24.09.2019 5 z 5

Citlivý příběh, který nechává nahlédnout do poválečného života obyčejných lidí. Prolínání mezi minulostí a současností se plynule doplňuje. Moc hezká oddechová knížka, která ještě po dočtení vyvolá otázky k přemýšlení.

Terrez93
22.09.2019 5 z 5

Jsem nadsena..ten pribeh byl naprosto dokonaly, i slzicka ukapla. Prolinani zivota matky a dcery, super vykresleni postav a krasne pribhy odehravajici se v jejich zivotech.

orinka3
26.06.2019 1 z 5

První knížka mně dosud neznámé autorky. A zaručeně poslední. Je to přeslazený kýč s neuvěřitelnými náhodami. Dějová linka, která sleduje osud Marianny na výměnné stáži ve Francii, je zajímavější, než ta současná o její dceři. Je to plytké, nenápadité, i když snadno čtivé. Od poloviny knihy už jsem bohužel přeskakovala stránky, a přesto mi nic neuniklo. K vodě na deku klidně, ale chtít hodnotnou četbu, vezměte si rozhodně něco jiného.

ladyka
22.06.2019 4 z 5

Má druhá kniha od autorky mě nezklamala,ale ani extra nenadchla. Jde o lehce se čtoucí paralelní příběhy matky a dcery, které řeší komplikované vztahy se svými osudovými muži. Kromě srdečních záležitostí se kniha zabývá i poválečnými německo-francouzskými vztahy, a tak ji trochu povyšuje nad jiné červenoknižní příběhy. Pro jistou plochost a kýčovitost dávám slabší 4*, podobné knihy jsem schopna si dávkovat jen jednou za čas pro "vyčištění hlavy". Jsem zvědavá, zda třetí kniha autorky, kterou někdy v budoucnu ještě zkusím, bude mít podobný rukopis jako ty dvě mnou přečtené. Čtenářky romantických nenáročných příběhů,které u knížky hledají hlavně příjemný odpočinek, však kniha jistě potěší. Mně tu ale pro vyšší hodnocení chyběla ona "přidaná hodnota".

Kaja01
21.06.2019 5 z 5

Velmi pěkná kniha! Za mě zajímavě vybrané období po válce, kdy mezi Francouzi a Němci stále vládla jistá nenávist. Prolínání přítomnosti a minulosti je prostě moje! :-)

Miretti
02.05.2019 3 z 5

Další z milých knih pro nenáročné čtení s kapkou tajemství, romantiky a Francie. Osobně mi někdy vadí prolínání dvou linií, ale zde je podáno poutavě a zaujaly mě obě.

Le Chat
03.04.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Knížku jsem si opravdu užila a určitě jsem ji nečetla naposledy. Z části i proto, že sama miluji Francii a francouzskou kulturu, stejně jako Marianne. A opět stejně jako Marianne, i já francouzštinu studuji. :-)

Kačík
05.03.2019 5 z 5

Příjemné čtení od mé oblíbené autorky.

Kalima206
24.02.2019 3 z 5

Kniha se čte hezky. Trošku mohou vzniknout ze začátku zmatky mezi minulostí a přítomností, ale člověk se rychle zorientuje.
Co se týče děje, opravdu hodně dobře vymyšlený, zajímavý příběh. Jen prostě ve mě to nějak nic nenechalo. Možná je to tím, že je mi 26 a tím nechci říct, že se nedokážu vžít, já sem opravdu hodně empatická, ale věřím, že kdyby mi bylo třeba kolem 50ti, tak mě to mnohem víc nadchne.
Jen mě osobně tam prostě chybí asi nějaká větší akce. Dynamičnost, nevím no. Tohle, ačkoliv se tam neustále něco děje, tak tím jak se to odehrává ve dvou časech tak to asi ubírá na dramatičnosti, těžko říct.

Květi62
20.02.2019 4 z 5

Knihy od Corin B. jsou můj šálek kávy. I Čas vlčích máků byla knížka, která se mi hodně líbila a dobře četla. Příběh Marianne byl ten, který mě zaujal víc. Také obálka knihy /tak jako obálky všech předešlých knih Coriny Bomann/ je velmi hezká a zajímavá. Proto čtenářská výzva bod č.7.

lidunka1
19.02.2019 3 z 5

Tuto knížku bych zařadila do červené knihovny. Čte se dobře - ale ty situace jsou tak nepravděpodobné. Já se vždycky musím smát, když on se najednou objeví na nádraží, když otec žije a nemá jinou ženu, tak jsou pak s matkou hrdinky na stará kolena šťastni. Myslím, že v životě to tak nefunguje.

kikies
29.01.2019 4 z 5

Velice příjemný romantický kousek okořeněný přiblížením vztahů mezi národy ovlivněnými válkou. Jak dlouho dokáže v lidech přetrvat poválečná nenávist? Kolik generací se dokáže dívat skrz prsty na člověka a posuzovat jej pouze podle jeho národnosti? Je to sladké, dojemné a poučné. Prolínání minulosti a současnosti příjemně plyne a kniha se moc dobře čte.

sabca
12.01.2019 5 z 5

Zatím jsem přečetla všechny knihy této autorky, které u nás byly vydány a vždy mně něčím upoutaly. Líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti. Představovala jsem si pole rozkvetlých vlčích máků, které si u nás pamatuji z dětství. Nicole mi byla sympatická. Doporučuji

Toňula
08.01.2019 4 z 5

Po přečtení této knihy lituji, že toho autorka nenapsala více .Její styl vyprávění - prolínání dvou časových rovin příběhu, které se navzájem doplňují a postupně odkrývají tajemství minulosti, je mi velmi blízké. Navíc autorčin přístup je velmi lidský, citlivý a chápající, tím jsou mi její ženské hrdinky ještě bližší..

Kerberos
06.12.2018 4 z 5

Příjemné čtení, romantika, šťastný konec. Občas je potřeba trochu odreagování od předvánočního shonu.