Čas primadon

Čas primadon https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484510/bmid_cas-primadon-KN1-484510.jpg 4 83 83

Ema Šubrtová pracuje jako učitelka na gymnáziu, občas provádí turisty po Brně a s partou přátel si užívá bezstarostný čas bez závazků. Když je zavražděna její kamarádka Leona, přes protesty svého bratra Jirky, policisty, který případ vyšetřuje, začne po vrahovi pátrat na vlastní pěst. Z vraždy jsou totiž podezřelí i její přátelé, hlavně syn bohaté brněnské mecenášky Vlasty Potocké. Ema zjišťuje, že Leonina smrt může souviset s neobjasněnou loupeží šperků a drahých hodinek před třemi lety. Seznámí se s charismatickým Martinem, ale odmítá mu věřit, protože k ní od počátku nebyl upřímný a jejich seznámení nebyla náhoda. Jeho sestra Filipa je navíc uznávanou odbornicí na drahé kameny. Jsou snad pachateli oné loupeže? A jakou roli v případu hrají staré hodinky Spartak?... celý text

Boby17
23.08.2022 4 z 5

Příběh se odehrává v ulicích Brna, které dobře znám, takže pro mě bylo nesporně velké plus příběhu, že jsem se neztratil. Děj příjemně uběhl a než jsem se nadál, byl jsem na konci. Knížka taky ve mně probudila cestovatelskou zvědavost, takže se budu muset zajet podívat do Nového Města nad Metují. Z mého pohledu to na všechny hvězdy není, ale silnější čtyři hvězdy si knížka určitě zaslouží.
P.S. Kdo chce vidět Primitiva, ať se dostaví na Zelňák.

nero 13
17.08.2022 4 z 5

Paní Horáková píše své detektivky ze současnosti podle jednoho mustru, mladá dívka nebo žena se plete do vyšetřování vyšetřovateli který je buď její přítel nebo příbuzný, protože ona to přece vyřeší lépe, a mužská postava v těchto detektivkách z toho většinou vychází jako pěknej ňouma, myslím že by autorka měla změnit modus operandi svých kriminálek, protože jinak je to čtivě napsaný, ale chtělo by to nějakou změnu.

Ladygeront
02.08.2022 5 z 5

To se to krásně četlo! Milé pro duši, procházky Brnem, toulání kolem a k tomu trochu napětí. Chybu to ale má, já to přečtu do rána a pak koukám.-))

hanap
08.07.2022 5 z 5

Pěkný příběh, bylo to hezké čtení. Jednu hvězdičku bych přidala za ty hodinky. Primky mě provázely celým mládím a za spoustu míst z mého rodného města NMnM. Děkuji

rafan65
19.06.2022 5 z 5

Kniha se moc hezky četla. Autorka dokonale rozpracovala detektivní příběh a přidala trochu hysterii o výrobě hodinek Spartak. Perfektní čtení při odpočinku u vody.

alnahu
05.06.2022 4 z 5

Další dobrá detektivka z českého prostředí,opět se zajímavou zápletkou.Tentokrát, hrají hlavní roli ve vyšetřování staré hodink Prim. Autorka nás v příběhu také provede historií města Brna i když raději od ní čtu detektivky ze středověkého Brna.

babystar
22.05.2022 3 z 5

Knížka, v níž paní spisovatelka nezapře učitelku dějepisu. Jsou v ní totiž do detektivního příběhu o náhlé smrti mladé dívky a loupežném přepadení klenotnictví zaobalena fakta o historii výroby hodinek Prim v Novém Městě nad Metují i místopis a historie města Brna. Plusové body dávám za zajímavé historické vsuvky, mínusové za poněkud "školometské" popisy vyšetřování. Autorčiny historické detektivky ze středověkého Brna jsou daleko lepší.

lalela
09.05.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Paradoxně mě uchvátil více popis tolika krásných míst v Brně, než samotná zápletka detektivky. Při čtení jsem nabyla pocitu, že do Brna musím jet a projít si nějaký ten historický okruh ve městě. Ale k příběhu. Opět měl přidanou hodnotu, dozvědět se z detektivky o historii hodinek, které se vyráběly v Čechách je překvapující a vcelku dost poučné. O Emě jsem si nazapamatovala takřka nic, jen, že skvěle prováděla, o hodinkách mi v paměti zůstalo téměř vše. Buďme na naše předky hrdí. Jsem ráda, že jsem se ke knížce dostala.

RogiS
05.05.2022 3 z 5

Jsem na rozpacích. Kniha není špatná, naopak, jen mám občas při četbě "dejavú". Emancipovaná mladá žena, ve dvojici s kriminalistou ať už bráchou, bratrancem či přítelem z dětství se podílí na vyšetření zamotaného případu z prostředí svých kamarádů či kolegů a nemá zrovna čisté svědomí...

bazyk21
21.04.2022 5 z 5

Skvělý příběh, zajímavý námět, co říci víc - prostě perfektní kniha od oblíbené autorky

Amneris
12.04.2022 5 z 5

Na nejnovější knihu od paní Horákové jsem se nesmírně těšila. Jako vždy jsem se okamžitě začetla a najednou byl konec. Příběh měl spád, hlavní dvojice sourozenců Emy a Jirky byla moc fajn a detektivní zápletka byla rozhodně zajímavá. Škoda jen toho osekaného konce, autorka mohla klidně 20 stránek s příběhem přidat. A zmiňované hodinky jsou opravdu krásná práce :-)

tittanie
07.04.2022

Zajímavá kniha, ale spíše jednohubka. Jsem moc ráda, že jsem si mohla projít Brno. Postavy byly sympatické a děj hezky plynul.
Možná trochu reklama, ale neodolala jsem a našla jsem si na netu popisované hodinky.