Čas hájení, čas lovu

Čas hájení, čas lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118496/mid_cas-hajeni-cas-lovu-vDh-118496.png 5 2 1

V přírodě nacházíme tolik smysluplného dění, že snadno, tak jako naši dávní předkové, docházíme k závěru, že celá příroda a zvláště její živé formy nejsou jen tak něco samo sebou, ale že to vše muselo mít nějaký počátek a řád. V přírodě můžeme odpočívat, léčit se z neduhů současného světa, ale také bádat a hlavně přemýšlet. Autor této knihy se snaží nahlédnout na přírodu očima lesníka, zahrádkáře, zoologa, myslivce i ochranáře, od každého trochu. Je návodem, jak vnímat přírodu se zdravou zvědavostí a vlastní kritickou zdrženlivostí. Obsah knihy je rozdělen na čtyři roční období, přičemž každé z nich obsahuje minimálně deset příběhů ze života přírody. Ostatně každý, kdo má přírodu rád jistě brzo pozná, co nám tím či oním tématem chtěl autor říci.... celý text

hrdlickova_61
31.03.2019 5 z 5

Název trochu mate, protože působí dojmem, že knížka je určena hlavně myslivcům. Stejně jako autorův podobně zaměřený titul Zvířata v nejistotě (a i cokoliv jiného od něj) mohu komukoliv vřele doporučit. Dokonce i těm lidem, kteří se o zvířata nezajímají - myslím si totiž, že po této četbě by se to změnilo.

Nejvíc se mi líbí, že jde o "obyčejné" naše druhy, s nimiž se můžeme venku setkávat, a přesto o nich mnoho nevíme. Všechny knihy J. Andresky jsou maximálně čtivé a nabité informacemi, jsou příjemné a svědčí o krásném autorově vztahu k přírodě i k lidem.